Evlilik pek çok kişinin en büyük hayalidir. Belki de çocuk yaştan itibaren hemen hemen herkes evlilik hayali kurmaktadır. Çocuklar bu nedenle en çok evcilik oyununu oynar. Çünkü örnek aldıkları figürler evlidir. Evlilik onlar için aslında büyümek demektir. Aslında evlilik pek çok kişinin gözünde düzenli bir hayatın başlangıcı olarak kabul edilebilir. Bu nedenle okul ve iş sonrasında hayat düzeni sıralamasında evlilik gelmektedir. Çocuk sahibi olma isteğini de göz önünde bulunduran bireyler ortalama 25-30 yaş arasında evlilik kararı alırlar.

 

 

Düğün Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Evlilik kararı alındıktan sonra en tatlı telaş düğün aşamasıdır. Oldukça yorucu olan bu süreç için gelin damat ve iki tarafın aileleri de canla başla koşturur ve düğünün en güzel şekilde olması için ellerinden geleni yaparlar. Özellikle düğünde en önemli olan şey düğün salonu, misafirlerin ağırlanmasının yanı sıra gelin ve damattır. Onların görüntüleri çok önemlidir. Gelinlik ve damatlık düğün listesinin en başında yer alır. Gelin düğünün gözdesidir. Bu nedenle gecenin en güzeli de odur. Gelinlik seçimi bu nedenle pek çok kadın için zordur. Son dönemlerde özel dikim gelinlikler tercih edilir. Özel dikim tercih edilmesinin nedenlerinden biri de kilo saklamak. Herkesin vücut tipi ve şekli farklıdır. Bu nedenle özel dikilen gelinlikler kişinin vücut tipine uygun olarak dikildiği için istenmeyen kiloları kolayca saklamaktadır. Böylece gelin hem hayalindeki tasarıma sahip gelinliği giyer hem de fazla kiloları yüzünden kendisini kötü hissetmez.

İlgili Link : Gelin Makyajı İncelikleri

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

 

Özellikle kızlar evlilik ve evlilik süreciyle ilgili çok daha hevesli ve heyecanlıdırlar. Her şeyin en iyisini ve en güzelini isterler. Sonuçta düğün merasimi her genç kızın hayatında bir kere yaşadığı ve uzun süre boyunca hayalini kurduğu bir olaydır. Kilosuyla alakalı sorunları olan gelinler ise düğün tarihine kadar sıkı bir diyet yaparlar. Zaten sürekli koşuşturma içerisinde oldukları için ister istemez bu zaman zarfında kilo da verirler. Yine de zayıf gözükmek isteyen gelinler makyajla istedikleri görünüme kavuşabilirler.

 

Farklı Zevklere Hitap Eden Gelin Makyajları

 

Günümüzde makyajla pek çok istenilen yapılmaktadır. Hatta makyaj konusunda o kadar uzman kişiler var ki insanlar tanınmaz hale bile gelebilmektedir. Bu profesyonelliği gelinler düğünleri içinde kullanmaktadır. Düğün günü kendilerini profesyonel ellere teslim eden gelinler birkaç beden daha küçük bir yüzle kendilerini mutlu etmektedirler. Hatta öyle ki sadece yüz değil boyun kısmına da yapılan kontür makyajı sayesinde zayıf gözükmek mümkün. Yüze uygulanan tekniklerle daha kemikli, daha aydınlık bir yüz görüntüsü elde edilebilmektedir. Burun kenarlarına uygulanan kontür sayesinde daha küçük bir buruna, kaşlara yapılan makyajla daha narin kaşlara, gözlere uygulanan özel tekniklerle daha buğulu gözlere sahip olan gelinler görüntülerini birkaç beden küçültebilirler. Bu konuda profesyonel bir makyaj uzmanından yardım almaları gerekmektedir. Gelin makyajının çok abartıya kaçmadan daha sade tonlarda olması günümüzde en çok tercih edilen makyaj türüdür.

 

Evlilik pek çok kişinin en büyük hayalidir. Belki de çocuk yaştan itibaren hemen hemen herkes evlilik hayali kurmaktadır. Çocuklar bu nedenle en çok evcilik oyununu oynar. Çünkü örnek aldıkları figürler evlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here