Söz ve nişan masası düzenleme gibi organizasyonlar, kişilerin hayatları boyunca hatırlayacakları çok önem arz eden organizasyonlardır. Hem gelini hem de damadı tatlı bir heyecanın yaşandığı bu günlerde nişanın yapıldığı masanın da çok şık ve özenle yapılmış olması gerekir. Günümüzde nişan masası çeşitleri çok fazladır. Nişan masalarının çeşitliliğini nişan masası teknikleri belirlemektedir. Organizasyon şirketleri ve bireyler kendi nişan masalarını alarak farklı bir şekilde süsleyebilirler.

Evlenme kararı alan bireyler söz veya nişan akitlerini yerine getirebilmek için bu özel günleri evde veya salonda yapabilmektedir. Genelde evde veya mekânlarda gerçekleşen nişanlar, sosyal medya da bireylerin takipçileri ile paylaştığı önemli ve büyük organizasyonlar haline gelmektedir. Hem organizasyon şirketlerinin hazırlamış olduğu düğün salonlarında hem de evlerde, söz ve nişan masaları süsleme şekilleriyle farklılık göstermektedir. Bir bütünlük oluşturması gereken ve farklı kompozisyonları birlikte içeren nişan masaları kaliteli örtüler, pastalar, çiçekler, yazılar, balonlar, tepsiler ve diğer süslemeler ile olağanüstü bir görünüm sağlar.

Nişan Masası Süsleme de Yapılması Gerekenler

Söz veya nişan masası süsleme de kişilerin dikkat edeceği önemli nokta dekorasyon ile masanın bir bütünlükte olmasıdır. Bu açıdan kişilerin nişan masası seçiminde önce bu organizasyonu evde ya da düğün salonunda olacağına dair karar vermeleri gerekmektedir. Sonrasında kişiler seçtikleri konsepte uygun nişan masasının belirlenmesinde ve konsepte uygun olan dekorasyonu elde ederler.
Nişan masası çeşitlerinin seçiminde kişilerin ilk olarak renklerine karar vermesi gerekir. Renkli ve belirli temalardaki nişan masaları kompozisyon şeklinde bir bütünlük sağlamaktadır.

Özellikle yaz mevsiminde lila, pudra, somon ve pastel tonlardaki masalar seçilirken kış mevsiminde de krem rengi, gümüş, altın, fuşya rengi tonlar seçilmektedir. Organizasyon firmaları ile nişan işlemlerini yapacak olan kişilerin birden çok nişan masası rengi ve stilini seçme imkânı vardır. Ancak nişan masasını seçmeleri önemlidir.

Nişan Masası Fiyatları 

Nişan masası fiyatları, masa boyutuna ve diğer aksesuarların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Nişan masasının fiyat set içinde olan parça sayısıyla doğru orantıdadır. Bu sebeple nişan masası fiyatları değişkenlik gösterir. Parça sayısı az olan ve masa büyüklüğü ufak olan nişan masaları ve aksesuarları çok daha uygun fiyatlara tüketicilere sunulmaktadır. Ancak büyük masalar, çerçeve çiçekler ve diğer dekorasyon detayları nişan masasının fiyatlarını artırmaktadır. Nişan masasının fiyatı birçok aksesuara bakılarak toplu olarak belirlenmektedir. Fiyatı artıran etkenler içinde;
-Çerçeveler,
-Şamdanlar,
-Çiçekler
vb. birçok aksesuar bulunmaktadır.

Nişan Masası Seti Alımlarında Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Yalnızca nişan değil söz veya düğün, doğum günü gibi organizasyonlarda seçilecek masa setlerinde alırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Özel günlerin organizasyonunda seçeceğiniz masanın satın alımında ihtiyacınıza göre seçimde bulunmalısınız. Örnek olarak, yalnızca nişan için kullanılacaksa mutlaka içerisinde tepsi olan nişan masası modelleri tercih edilmelidir. Nişan masalarında dekoratiflik çok önemli olduğundan dekorasyonu, işçiliği yüksek modelleri seçebilirsiniz. Zarif ve sade bir masa isterseniz parlak yaldızlı modeller yerine gümüş renklerde modelleri seçmelisiniz.

Nişan masası satın alımında ürün içeriğinde parça sayısının önemi çok büyüktür. Nişana gelecek kişiye göre organizasyon büyüklüğü belirlendiğinden kişi sayısına göre nişan masası tercih edebilirsiniz. 9 parça nişan masası seti süsleme, tepsi, jardinyer, vazo ve şamdanlarda oluşmaktadır. Hem gümüş hem de gold renklerde modelleri bulunan bu nişan masası setlerini ortamda yer alan dekorasyona uygun seçimde bulunabilirsiniz. Nişanı iç mekân da veya evlerinizde yapıyorsanız seçilecek nişan masası modellerini ev dekorasyonu ile uyumluluğu çok önemlidir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here