Gelinlik giymek her genç kızın hayalidir ve o büyük gün geldiğinde, her kız kendi gelinliği içerisinde kendini prenses gibi hisseder ve dünyanın en güzel kızı olarak kendilerini görürler. Bu şekilde görmek elbette en doğal haklarıdır ve o gelinlikler içerisinde kendilerini her zaman en özel hissederler. Ancak bu durumu hissettirmekte ki en önemli şey ise seçilen gelinliğin güzelliği ve doğru seçilmiş olmasıdır. Gelinlik seçmek için ilk şart son zamana bırakmamak ve vakitlice gelinliği seçmektir. Fırsat buldukça araştırmak yapmak ve olabildiğince farklı gelinlik adreslerinden fiyat almak da oldukça önemlidir. Hem bedeninize hem de vücut tipinize en uygun gelinliği bulmak için birden fazla mağaza gezmek ve araştırma yapmak gerekiyor.

 

 

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Gelinlik seçiminde en önemli şey ilk olarak vücut tipine en uygun gelinliği seçmektir. Sonrasında ise mutlaka gelinlik kumaşına dikkat etmek gerekiyor. Gelinlik kumaşının kaliteli olması ve tüllerinin kalın olması en önemli unsurlardan bir tanesidir. Prova yaparken de mutlaka dikişlerinin kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Beğenmediğiniz kısımları mutlaka terzinize ya da mağaza sorumlusuna bildirmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Aynı zamanda gelinlik seçerken, gelinliğin düğün salonu ya da düğün ortamıyla da uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Gelinlik seçmeye giderken, yanınızda mutlaka en güvendiğiniz ve dize doğruları söyleyecek olan bir kişi ile gitmenizde fayda vardır.

İlgili Link : Farklı Gelinlik Modelleri

Gelinlik Seçimi Vücut Tipine Göre Yapılmalıdır?

 

Gelinliğin rengi, kumaşı ve ortamla uyumlu olup olmadığına karar verildikten sonra, vücut tipiyle uyumlu olmasına çok önem verilmelidir. Düşük bele, uzun boya ve kum saati tipte vücuda sahip olan kişiler daha çok balık kesime sahip modelleri tercih edebilirler. Vücut hatlarını kapatmak ve daha prenses şekline sahip olmak isteyenler ise daha kabarık modelleri tercih edebilirler. Boyu kısa olan ve topuklu ayakkabı da giymeyecek olan gelin adayları kesinlik düz kesim ve kabarık olmayan gelinlik modellerinden uzak durmalıdır. Vücut tipine göre gelinlik seçildikten sonra da altına en uygun ayakkabı tercih edilerek uyum yakalanmalıdır.

 

Gelinlik giymek her genç kızın hayalidir ve o büyük gün geldiğinde, her kız kendi gelinliği içerisinde kendini prenses gibi hisseder ve dünyanın en güzel kızı olarak kendilerini görürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here