Burçlar, bazı insanların çok inandığı, bazılarının ise fal olarak gördüğü bir kavramdır. Burçlar genel fikir vermesi amacıyla pek çok kişi için evlilik hayatın da yararlı olabilir. Burç tam olarak nedir öğrenmek gerekir.

 

 

Burç Nedir? 

 

Astrolojik olarak gök kubbede yer alan 12 adet takımyıldızına, burç adı verilmektedir. Astronomi bilim dalının incelemekte olduğu takımyıldızları ile Batı Astrolojisinin herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Batı Astrolojisinde mevsimler baz alınarak haritalar çıkarılır. Bir insanın doğduğu andan itibaren yıldız haritası oluşur. Herkesin bir doğum haritası vardır. Astroloji, gökle alakalı olan olayların insanlarla olan ilişkilerini inceler. Gökbilim ise bütün takımyıldızları ve gökyüzündeki yıldızları inceleyen bir bilim dalıdır.

 

İlgili Link: Burcunuza Göre Gelinlik Seçimi

 

Burçlar Kaç Gruba Ayrılır? 

 

Burçlar dört grup olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; hava, su, ateş ve toprak olarak adlandırılmıştır. 12 burç olduğu için her grupta 3 er burç bulunmaktadır. Gruplar, insanların temel ve kişisel özelliklerini belirler. Hangi gruplarda hangi burçların yer aldığı bilinmelidir.

 

  • Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay burcundan oluşur.
  •  Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova burcundan oluşur.
  • Toprak burçları; Boğa, Başak ve Oğlak burcundan oluşur.
  • Su burçları; Yengeç, Akrep ve Balık burcundan oluşur.

 

Evlilikte burçların, hangi burçlarla daha iyi anlaştığı merak edilen konulardandır. Bir kişinin hangi burçla iyi anlaştığını bilmek, evlilikte kolaylık sağlayacaktır. Kısaca değinmek gerekirse şu şekildedir.

 

Hangi Burçlar Birbiriyle Uyumludur?

 

Burçlar ve İlişkiler
Hangi Burçlar Birbiriyle Uyumludur

 

Koç; Koç burcu sevme ve sevilmeye önem verir. İlişkilerin de kıskançtır. Otoriterdir. Bir koç burcu kadını veya erkeği; evlilikte aslan ve yay burcu ile anlaşabilir.

Boğa; Boğa burçları, aşk gezegeni olarak bilinen Venüs tarafından yönetilmektedir. Sevgi ve sevgiliyi temsil eden boğa burcu, evlilikte en çok başak ve oğlak burçları ile uyumludur.

İkizler; Bu burcun insanları yaratıcı ve sosyal olurlar. İlişkileri heyecanlıdır. İkizler burcu evlilikte en iyi terazi ve kova burcu ile anlaşır.

Yengeç; Yengeç burcu duygusal ve romantik bir burçtur. Aynı zamanda şefkatlidir. Yengeç burçları evlilikte en iyi balık ve akrep burcu ile anlaşır.

Aslan; Aslan benmerkezci ve otoriter bir burçtur. Dikkatlerin üzerinde olmasını sever. Evlilikte en iyi koç ve yay burcu ile anlaşır.

Başak; Derinliği seven bir burçtur. Her şeyi kafasına takıp sorun edebilir. Evlilik için boğa ve oğlak burcu ile uyumludur.

Terazi; Adaletli ve aynı zamanda da alıngan bir burçtur. Kova ve ikizler burcu ile evlilikte anlaşır.

Akrep; Hırslı ve kıskanç bir burçtur. İlişkileri zor olur. Evlilikte en iyi balık ve yengeç burcu ile anlaşır.

Yay; Özgür ve iyimser burçlardır. Evlilik için en iyi aslan ve koç burçları ile anlaşabilirler.

Oğlak; Sorumluluk sahibi bir burçtur. Karakteri güçlüdür. Evlilik için başak burcu ile anlaşır.

Kova; Yardımsever ve insancıl bir burçtur. Evlilikte en iyi terazi burcu ile anlaşabilir.

Balık; Hassas ve sezgileri güçlü olan bir burçtur. Evlilikte en iyi akrep ve yengeç burcu ile anlaşır.

 

Astrolojik olarak, gök kubbe de yer alan 12 adet takımyıldızına, burç adı verilmektedir. Astronomi bilim dalının incelemekte olduğu takımyıldızları ile Batı Astrolojisinin herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Batı Astrolojisin de mevsimler baz alınarak haritalar çıkarılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here