Gelin Makyajı İncelikleri

Doğru gelin makyajı inceliklerini belirlemek  öncelikli kriteri gelin adayı olarak sizin düğün mekanının nerede olacağına karar vermenizden geçer. Kır düğünü  yapacak bir gelin adayının makyajı soluk renklerde ve nostaljik bir görünümde olmalıdır. Kapalı bir düğün  mekanı tercih etmiş iseniz , düğün organizasyonu gece olacağı için  daha belirgin bir makyaj tercih etmelisiniz. Gelin adaylarına bu noktadaki en önemli tavsiyemiz abartılı makyajlardan uzak durmaları.  Naturel bir makyaj elde etmek için yaptıracağınız makyajın kendi içinde bir dengesi olmalı. Örneğin gözlerinize ağırlık vermiş iseniz dudaklarınızda daha hafif bir görünüm tercih etmelisiniz.

Gelin Makyajında Gözlere Nasıl Bir Makyaj Uygulanmalı?

Gelin makyajının dikkat çekici bölümü, göz makyajıdır. Ancak, gelin makyajı bir bütün olarak düşünülmelidir. Cilt, göz, kaş ve dudak, her yüz bölgesi için önemli olan; kişinin yüz anatomisine uygun makyajın yapılmış olmasıdır. Gözlerinizin şekli düşük ise, gözlerinizi kalkık gösterecek bir makyaj uygulamasını tercih etmelisiniz. Aynı şekilde geniş yüz hatlarına sahipseniz, yüz hattınız doğru gölgeleme teknikleri ile size uygun ölçüde daraltılmalı. Gelin Makyajı 2018 yılında genel eğilim bol miktarda sim kullanımından yana idi. Eğer sizde sim kullanmayı düşünüyorsanız abartıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Kaş ve göz arasındaki mesafeniz geniş ise gölgeli makyaj tekniklerinin  yüzünüzde daha şık duracağını söyleyebiliriz. Profesyonel makyaj teknikleri ile bütün kusurlarınızı düzeltme şansınız  olduğunu unutmayın.

 

Gelinliğe Uygun Gelin Makyajı

Gelin makyajının gelinlikle bir bütün oluşturması önem taşımaktadır. Bu nedenle mutlaka, gelinliğin renk, stil ve tarzına uygun olan bir makyaj uygulaması tercih edilmelidir. Gelinliğin stili sade ve şatafattan uzak ise, makyajda kullanılacak tarzın daha masum ve doğal olmasına özen gösterilmelidir. Tam tersini düşünecek olursak, gelinliğin stili derin dekolteli ve taşlarla süslenmiş ise, makyaj tarzı çekici ve iddialı olmalıdır.

Örneğin gözlerinize ağırlık vermiş iseniz dudaklarınızda daha hafif bir görünüm tercih etmelisiniz.

 

Son yıllarda gelinlikte beyaz dışında alternatif renkler de tercih ediliyor. Bu durumda yapılacak makyaj uygulamasında kullanılacak renkler, mutlaka gelinliğin rengine uyumlu tonlar içerisinden seçilmelidir. Ancak bu, pembe bir gelinlikle pembe bir ruj sürülmesi anlamına gelmez.

Saç Tipine Göre Gelin Makyajı

Saç renginizle uyumlu makyaj renkleri kullanmak natürel bir makyaj elde etmek adına çok önemlidir. Kızıl saçlı bir gelin adayı iseniz, mürdüm ve gri tonlarını kullanabilirsiniz. Buğday bir ten rengine sahip iseniz kahve tonu, pembe tonu ve şeftali tonları çok güzel sonuçlar almanızı sağlar. Siyah saçlı gelin adaylarımıza gri, hafif pembe, füme tonları kullanmalarını tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here