Home Trend Rehberi Nişanlık Modelleri

Nişanlık Modelleri

0
167
Kısa Abiyeler
Nişanlık Modelleri

Nişan, bir insanın düğünden önce yaşayacağı en önemli etkinliklerden birisidir. Nişan yapmak günümüzde toplum gözünde çok fazla öneme sahiptir. Nişanını düğün tadında yapmak isteyen çiftler için nişanlık modelleri önemli bir rol sahibi olmaktadır. Seçilecek nişanlık modelleri kişinin zevkine hitap etmeli, kendisini özel ve güvende hissettirmelidir. Erkekler içinse nişanlık modelleri sadece takım elbise ile sınırlıdır ancak kadınlar için çok farklı nişanlık modelleri bulunabilmektedir.

Bu kadar çok güzel ve farklı çeşit arasından en uygun olanı seçmek kadınlar için zordur ancak sonunda nişan olduğu için kendilerini mutlu hissederler. Nasıl ki nişan saç modeli önemliyse nişanlığın modeli de önemlidir ve saç modeli ile uyumlu olmalıdır. Söz merasiminin ardından yapışan nişan için elbisenin sade olmasına gerek olmamaktadır. Nişanlık modelleri arasından en çok tercih edilen birkaç model şunlardır;
-Kısa Abiyeler

-Uzun Abiyeler

-Kabarık Nişanlık Modelleri

-Balık Elbise Modelleri

Nişanda tercih edilen elbise modelinde kişi kendisini en iyi şekilde yansıtmalıdır. Uzun abiye modelleri genellikle uzun boylu kişiler tarafından tercih edilmektedir. Modası geçmeyen pudra pembe elbiseler de uzun abiyeler için en uygun olan renklerden birisidir. Kısa Abiyeler ise insanların aklında birçok soru oluşturmaktadır. Kimileri nişanda asla kısa modeller tercih edilmez derken kimilerinin tercihine göre de sadece kısa elbiseler giyilmesi uygun olmaktadır. Kısa abiye modelini giymeye karar veren kişiler genellikle hafif kabarık olan elbiseleri tercih etmektedir.

Daha gösterişli bir görüntüye sahip olmak için üzerinde taşların olmasına ve rahat olmasına da önem vermektedirler. Balık elbise modelleri yıllardan beri tercih edilmektedir. Çünkü her zaman neredeyse her vücut tipine uyan bu modeller seçmesi en kolay modellerdendir. Balık modellerin renkleri genellikle bordo tonlarında tercih edilmektedir. Kabarık nişanlık modelleri eskiden beri giyilmektedir ve günümüzde de değerini koruyarak hâla tercih edilmektedir. Duruşu, görünüşü ve alımlı olmamasından dolayı nişanlanacak kişilerin aklına ilk gelen modellerden birisi kabarık nişanlık modelleridir.

Balık Elbise Modelleri
Uygun Fiyatlı Nişanlık Modelleri

Uygun Fiyatları İle Nişanlık Elbise Modelleri

Nişanlık fiyatları belirlenirken birçok etken bulunur. Saten, şifon gibi kullanımı olan kumaş çeşidi, balık ve helen gibi kesim stilleri, kullanılan inciler, taşlar, üzerinde olan işlemeler nişanlık fiyatları belirleyen unsurlardandır. Örnek olarak; nişanlık üzerinde yer alan taş, incinin olduğu miktar ve kalite de fiyatları belirlerken önemli bir kriter olabilir.

Fransız danteli olan modeller fiyat ile ilgili kazanım sağlamayabilir. Hazır dikim olan nişanlıkların fiyatı, ünlü tasarımcıların modellerine göre çok uygun olabilmektedir. Fransız modeller diğerlerine göre çok daha yüksek maliyette olabilir.

Zümrüt yeşili, kırmızı, siyah, mavi nişanlık gibi birçok renkte olan nişanlık modelleri, gelin olacakların beğenisine sunulmaktadır. Her bütçeye hitap eden nişanlık modellerinden size uygun olan modellere karar verebilirsiniz.

Nişanlık Tesettür
Vücut Tipine Göre Nişanlık Modelleri

Vücut Tipine ve Mekâna Göre Nişan Modelleri Seçimi

Kıyafet seçimleri her zaman vücut tipine uygun olarak yapılmalıdır. Kusursuz ve şık bir görünüme kesinlikle abiye almadan önce vücut tipinin öğrenilmesi gerekir. Kadınların birçoğu bildiğiniz gibi armut vücut tipindedir. O kategorinin içindeyseniz; straplez ve a kesim modelleri seçiminde bulunabilirsiniz. İnce ve kusursuz fiziğiniz varsa da her türlü elbiseyi rahat bir şekilde giyebilirsiniz. En önemlisi vücuttaki kusurlu olarak düşündüğünüz noktaları gizleyebilmektir. Mekâna göre olan elbise seçimlerinde;
Nişan için abiye modelleri seçiminde mekân faktörü ön planda olmalıdır. Hem mekâna hem de nişan konseptinde abiye seçildiğinde, uyumlu şık bir görüntüde olabilirsiniz. Nişan törenleri günümüzde hem salonlarda hem de evlerde yapılmaktadır. Siz de evde bir törenle nişan yapacaksınız, kısa abiye modellerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Salon önemli bir tören yapılacaksa kabarık ve gösterişli modellerini tercih edebilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here