Home Gelin Makyajı Tesettür Gelin Makyajı

Tesettür Gelin Makyajı

0
633
Tesettür Gelin Makyajı Önerileri
Tesettür Gelin Makyajı

Tesettürlü gelinler için yapılacak çok farklı gelin başları ve makyaj türleri bulunmaktadır. Tesettürlü hanımlar için hizmet veren kuaförlerde yapılacak gelin başları, son derece şık ve sanatsal yapıda olabilecektir. Makyajın ayrılmaz bir parçası da tesettür başları olacaktır. Duvağın farklı şekillerde saça benzer formlarda büzülerek çiçek ya da topuz biçiminde toparlandığı görülmektedir.

 

Kişinin hayatında önemli yere sahip olan evlilik törenleri, en güzel olmak istedikleri anlardan biridir. Herkesin salonda hazır bulunduğu bugünlerde gelinlerin de kusursuz olmak istemleri ve tüm organizasyonun mükemmel olması en çok istenen durumlardır. Gelinler, seçtikleri gelinlik kadar makyajları ve yaptırdıkları saçlarla da mükemmel görünmek isteyecektir. Bu güzel anı taçlandıracak, alanında profesyonel firmalardan hizmet alınması önerilmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Gelin Makyajı 

 

Gelinlerin makyajlarını kuaförde yaptırdıkları bugünlerde alınacak tavsiyeler de önem taşıyacaktır. Dergi ve kataloglardan edinilecek fikirler ışığında kişinin kendine uygun olan makyaj türünü seçmesi ve gelinliğine yakışan saç şeklini yaptırması önerilir. Gelin makyajlarında düğün, nişan gibi özel günler için önerilen türler içerisinde porselen makyaj ilk sırada gelmektedir. Porselen makyajın en önemli özelliği, kırk sekiz saate kadar dayanabilecek yapıda olmasıdır.

 

Ter, su gibi faktörlerle akmaması, düğün boyunca dayanmasını sağlayacaktır. Porselen makyaj cildi, adından da anlaşılacağı gibi porselen pürüzsüzlüğünde gösterecektir. Porselen makyajlarda önerilen, yapan kişinin alanında uzman olmasıdır. En ufak bir hata, düğün öncesi zaman kaybına neden olabilecektir. Bu gibi durumlarda makyajın yenilenmesi gerekecektir. Makyaj yapacak olan kişinin işinde ehil olması ve bu konuda eğitimli olması gerekecektir.

 

Gelin Makyajını Tamamlayan Gelin Başları 

 

Gelin makyajını tamamlayan unsurların başında özenle yapılacak gelin başları gelecektir. Gelinin saçını, gelinliğine uygun tarzda yapması, topuzunu ve hatta kullanacağı topuz iğnelerini de gelinlikle uyumlu şekilde kullanması gerekecektir. Bu konuda destek sunacak kuaförler, makyaj gibi gelin başlarını da yapacaklardır. Dağınık ya da toplu topuzlar kadar açık saç modelleri de yapılan gelin başları arasındadır. Tesettürlü hanımlar da gelin duvakları ile çok şık topuzları makyajlarına ve yüzlerine yakışacak şekilde yaptıracaklardır. Günümüzde tesettür gelin başları, eskiye nazaran çok daha yaratıcı ve şık tasarımlar olarak öne çıkan modellerdir. Topuzlarda yayvan ve dağınık yapılacak türler kadar daha sade topuzları da duvaklarla yaptırmak mümkündür. İğne ve tokalar da kristal ve kıymetli taş kullanımı da son dönemlerde yaygınlık kazanmaktadır. Tesettürlü gelin makyajı son derece önem taşımaktadır.

 

Kusursuz Makyajın Önemi 

 

Bunun en önemli nedeni, görünen yüz kısmının öne çıkması ve gelinlerin o gün için en kusursuz şekilde görünmesidir. Özellikle gözlerin öne çıkarılması ve gelinlikte kullanılan taşlar ve takılan takıya uyumlu şekilde göz farlarının sürülmesi önem taşıyacaktır. Gelinlik seçimi kadar yapılan gelin makyajı da son derece dikkat gerektiren konular arasındadır.

 

Tesettürlü gelinler için yapılacak çok farklı gelin başları ve makyaj türleri bulunmaktadır. Tesettürlü hanımlar için hizmet veren kuaförlerde yapılacak gelin başları, son derece şık ve sanatsal yapıda olabilecektir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here