Dünya evine girecek olan çiftleri bekleyen birçok hazırlık süreci vardır. Gelin ve damatlık seçimi, gelin saçı modeline karar vermek, salon tutmak, pasta seçmek derken son derece yorucu bir süreçtir. Bu süreçte gelinler her zaman daha fazla yorulur. Çünkü kendi düğünlerinde kusursuz olmak onlar için son derece önemlidir. Kusursuzluğun ilk adımı da saç ve makyaj aşamasıdır.

 

Beyaz Tenli Gelinler İçin Makyajda Püf Noktalar 

 

Makyaj yaptırırken de yaparken de mutlaka ten rengi ilk olarak dikkate alınması gereken bir konudur. Ten ile uyumlu olmayan bir makyaj hem gelinin kötü görünmesine neden olacak hem de düğün fotoğraflarında istenildiği kadar güzel görünmeyecektir. Makyaj konusunda beyaz tenli gelinler oldukça şanslıdır.

 

Bu ten rengine sahip hanımlar çok geniş renk seçeneklerinden yararlanabilirler. Göz rengine uygun ve ten rengine uyumlu renklerle makyajda istenilen başarı rahatlıkla sağlanabilir. Gelin adaylarının göz rengi kahverengi ise birçok tonu kullanabilmeleri mümkündür. Ancak renkli gözlere sahip olan gelinlerin far seçiminde göz rengini ortaya çıkaracak bir ton seçmesine dikkat etmesi gerekir.

 

Beyaz Tenli Gelinlerin Makyaj Sırları 

 

Beyaz tenli ve kahverengi gözlere sahip olan gelinler için en ideal renk tonları kahve tonlar olacaktır. Toprak tonları bu tenler için en ideal renklerdir. Açık kahverengi gözlere sahip gelinler için siyah yerine kahve tonlarında eyeliner kullanmak bakışları yumuşatır ve olduğundan daha çekici göz hatlarına sahip olurlar.

 

Yanaklarda kullanılacak olan allıklar da dikkatle seçilmesi gereken noktalardır. Özellikle şeftali ve kayısı tonları gelin adayları için son derece önemlidir. Gözaltında yoğun halkalar varsa önce dinlendirici bir maske uygulanabilir ve makyaj öncesinde bu halkaların giderilmesi için çeşitli kapatıcılar kullanılabilir.

 

Dudakların renklendirilmesi de önemli detaylar arasındadır. Eğer gelin adayları dolgun dudaklara sahip ise biraz daha sade tonlarda ruj seçimi yapabilirler. Mat tonlar gündelik hayatta çok tercih edilse de gelin olacağınız için biraz abartmakta sorun yok. Bu nedenle parlatıcı kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

 

Beyaz Tenli Gelinlerin Makyajında Ufak Detaylar 

 

Beyaz tenli gelinlerin kendi düğünlerinde solgun görünmemeleri son derece önemlidir. Bu nedenle renk seçimlerinde biraz canlılığa önem verebilirler. Hinglighter kullanımına da önem verilmeli ve cildin çeşitli yerlerine ışıltı atılması gerekir. Cildin parlaması her zaman bir gelin adayı için önemlidir. Gözleri ortaya çıkarmak için eyeliner kullanımına da önem verilmeli ve gerekirse takma kirpiklerle makyaj desteklenmelidir.

 

Makyaj yaptırırken de yaparken de mutlaka ten rengi ilk olarak dikkate alınması gereken bir konudur. Ten ile uyumlu olmayan bir makyaj hem gelinin kötü görünmesine neden olacak hem de düğün fotoğraflarında istenildiği kadar güzel görünmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here