Home Gelin Saçı En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri

En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri

0
1002
Gelin Saçı Modelleri
En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri

Yuva kurmak, evlenmek, büyük gün ve daha birçok farklı tanımla karşımıza çıkan bu günde, ince düşünülmüş birçok detay gizlidir. Her insan düğününde güzel görünmek ister. Hatta düğünde ki konuklar da şık olmak için yarışırlar.  İşin belki de en zor yanı kadınlar için gelinlik ve gelin saçı modelidir. Bu hususta biraz modadan biraz da yüz tipinden yola çıkılarak tercih yapmak gerekmektedir.

 

 

Gelin Topuzu

 

Birçok kadın düğününde topuz saçı tercih eder. Çünkü hem yüz hatlarını ve makyajı ön plana çıkarır, hem de onlarca seçeneği ile tercih yapmayı kolaylaştırır. Gelin saçı topuzunda seçenekler mevcut olmakla birlikte o seçenekleri ufak dokunuşlarla tasarım haline getirmekte mümkündür. Bu sayede en şık model elde edilmiş ve eşsiz bir görüntüye ulaşılmış olur.

İlgili Link : Kısa Gelin Saçı Modelleri

Topuz Çeşitleri

 

En bilindik halleriyle topuz çeşitlerine göz atacak olursak ilk olarak sıkı ve tepede biten topuzları inceleyebiliriz. Bu topuzda saç diplerden başlayarak gergin bir şekilde toplanır ve başın üst kısmında toka yardımıyla tutturulur. Birkaç aksesuar ve taç yardımı ile şık ve zarif bir model elde edilmiş olur. Özellikle sade ve şatafatsız gelinliklerle kullanıldığında tamamlayıcı rol oynar.

 

Bir diğer topuz çeşidi ise dağınık topuz modelidir. Başın üst veya alt kısmında tutturulan saç, gevşetilerek farklı modeller elde edilir. Bu modeller de saç spreyi ile sabitlenerek hem salaş hem de şık bir görüntü elde edilir. Her iki topuzda da saç diplerinden gelen örgüler kullanılabilir. Bu topuza bambaşka bir hava katmaktadır. Topuzu sabitledikten sonra kullanılan toka ve aksesuarlar da mükemmeli yakalama yolunda önemli unsurlardandır.

 

Kısa Saçlar

 

İster açık ister toplu olsun saçlar her zaman ön plandadır. Eğer saçlarınız kısaysa ve ek saç kullanmak istemiyorsanız, kısa saçlar için birbirinden güzel gelin saçı modelleri bulunmaktadır. İlk olarak saçlara hacim getirilerek kalın dalgalar verilir ve saç bir çiçek yardımıyla süslenir. Özellikle yaz ve bahar düğünlerinde sık kullanılan modellerden biridir. Açık bırakmak istemeyenler içinse başın alt kısmından örgülerle yapılmış dağınık topuzlar tercih edilebilir.

 

Kısa saçlar için gelin saçı seçimi yaparken, saçın kısalığı değişkenlik gösterir. Yani maskülen yapıda saçlara sahipseniz sadece taramak ve tokalarla süslemek oldukça iyi olabilir. Küt ve ara boy olan saçlarda ise saça hacim ve dalga verilerek bir duvak, taç veya şapka ile kombin yapılabilir.

 

Örgü Saç Modelleri

 

Saçların üst başlangıç noktasından yapılan keskin örgüler ya da başın alt kısmından başlayarak yapılan gevşek örme modelleri, düğünlerde en çok tercih edilen modellerden bir diğeridir. Bu modelde yapılan saçların en büyük avantajı, tasarıma çok elverişli olmasıdır. Aynı zamanda düğün bitene kadar başınızda bir gerginlik hissetmeyeceğiniz için çok daha fazla keyif alabilirsiniz. Saç örme tekniklerinin çeşitliliği sayesinde farklı saç tasarımlarından en çok hoşunuza gideni kolaylıkla seçebilirsiniz. Örgü katlarının arasına yerleştirilen çiçekler veya parlak tokalar gelinlikle daha çok uyum sağlar ve bütün güzelliğini korumanızı kolaylaştırır.

 

Doğru saçı seçmek kadar önemli olan diğer bir şey ise doğru makyajdır. Makyaj hataları tüm saçların ihtişamını gölgeleyebilir. Bu yüzden gelin saçı ve makyajını muhakkak düğünden önce birkaç kez prova edin.

 

Yuva kurmak, evlenmek, büyük gün ve daha birçok farklı tanımla karşımıza çıkan bu günde, ince düşünülmüş birçok detay gizlidir. Her insan düğününde güzel görünmek ister. Hatta düğünde ki konuklar da şık olmak için yarışırlar.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here