Geçmiş dönem modasında fazla yer edinmese de, straplez gelinlik modelleri günümüzde çok sık tercih edilenlerdendir. Özellikle son yıllarda birçok gelinin hayalini süsleyen bu model gelinlikler oldukça zarif bir duruş sergilemektedir. Askısız ya da kolsuz bir forma sahip olan straplez modeller, göğüs hizasından vücudu sarmaktadır. Bu modeller straplez yaka olarak anılmaktadır.

Özellikle boyun dekoltesinin duru bir formda kalmasını isteyen gelin adayları bu modellerden yana tercihlerini kullanmaktadırlar. Günümüz gelinlik konseptleri arasında her sezon farklı modeller ile alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Straplez formunda üretilen gelinlikler, her mekan için farklı modeller ile gelinlik mağazalarında yerini almaktadır.  Bu gelinlik tarzı, modeli her ne olursa olsun her sezon favori olma özelliğini korumaktadır. Gelin adaylarının hayal ettiği ince ve şık görünüşün timsali olan straplez modeller; çok fazla kişi tarafından beğeni toplamaktadır.

Günümüz itibariyle straplez gelinliklerin yoğun bir şekilde tercih edildiğini biliyoruz. Özellikle son zamanlarda kendi tarzını yansıtmak isteyen gelinler straplez gelinlik modelleri konusunda arayış içerisinde yer almaktadır. Tam da bu noktada karşımıza birbirinden farklı gelinlik modelleri çıkmaktadır. Esasında gelinlik modellerinin sayısını fazla olması, kendi tarzını gelinliğine yansıtmayı isteyen gelinler için son derece avantajlı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Link: Sade Gelinlik Modelleri 

Straplez Gelinlik Modelleri 

Straplez Gelinlik Modelleri Nelerdir
Straplez Gelinlik Modelleri

Kendi içinde farklı kategorilere ayrılan straplez gelinlik modelleri çok fazla sayıda karşımıza çıkmaktadır. Hem straplez yakanın çeşitleri açısından; hem de bu gelinlik tarzının etek formları açısından birçok modele rastlamak mümkündür. Buna göre, gelinliklerde kullanılan straplez yaka çeşitleri şunlardır;

  • Düz yaka straplez: Bu tarz straplez yakalar, göğüs üstünden düz bir kesimle koltuk altını çerçeveleyen modeldir. Sadelikten ve naif bir duruştan hoşlanan gelin adayları için oldukça ideal bir modeldir.
  • Öpücük yaka ya da kalp yaka straplez: Bu yaka modeli kalp formunda durduğu için, öpücük yaka ya da kalp yaka straplez olarak anılmaktadır. Daha romantik bir görünüm isteyen gelin adayları bu model straplez yaka gelinlikleri tercih etmektedirler.
  • M yaka straplez: Straplez modelin her iki göğüs üstünde; köşeli hatlar ile M harfinin oluşması nedeni ile bu isim kullanılmaktadır. Daha gösterişli bir formda karşımıza çıkan M tipi straplez yaka gelinlik oldukça iddialı bir modeldir.

Farklı yaka çeşitlerine sahip olan straplez gelinlikler, etek kesimleri nedeni ile de farklı kategorilere ayrılmışlardır. Bu modelleri şöyle sıralayabiliriz;

  • A kesim straplez yaka gelinlik: Bu modelde üst kısmı straplez olan gelinliğin, etek kısmı ise A şeklinde açılmaktadır. Oldukça duru bir formu olan bu model gelinlikler en çok talep gören gelinlikler arasındadır.
  • Balık model straplez yaka gelinlik: Vücudu saran bir formda karşımıza çıkan balık modeller, straplez yakaya en çok yakışan gelinlik modellerindendir. Yakanın duruşuyla harika bir form yakalayan balık model; göğüsten başlayarak kalçaları ve basenleri de saran bir yapıya sahiptir. Sonrasında ise dizden ayaklara kadar genişleyen bir formu vardır.
  • Prenses model straplez yaka gelinlik: Bu gelinlik modelleri hiçbir zaman revaçta olma özelliğini kaybetmeyen modellerdendir. Daha gösterişli bir gelinlik arayanlar bu modelleri tercih edebilirler.

Düğününde göz alıcı bir şıklığa sahip olmayı isteyen gelinlere özel çok sayıda farklı straplez gelinlik modelleri bulunmaktadır. Özellikle straplez gelinlik prenses model her zaman iddialı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Link: A Kesim Gelinlik Modelleri 

Straplez Gelinlik Prenses Model 

Straplez yakalı gelinliklerin çok fazla çeşidi olsa da; her sezon en trendler arasında prenses modeller yer almaktadır. İpli ya da kollu olmayan, göğüs hizasında bir yaka formuna sahip bu gelinlikler; gövdeyi saran ve belden aşağıya doğru kabaran tasarımlardır. Tıpkı prensesleri anımsatan bu model gelinlikler, gösterişli gelinlik seven kadınların tercihidir. Hiçbir sezon revaçtan düşmeyen bu model gelinlikler, sürekli olarak farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Straplez yaka prenses modeller, masal tarzında düğün isteyen gelin adaylarının en favori gelinlik modellerinden biridir. Özellikle düğününü gösterişli bir otelde yapmak isteyenler için bu gelinlik olmazsa olmazdır. Bunun yanı sıra tarihi mekanlarda yapılan düğünlerde de yine straplez gelinlik prenses model ile karşılaşmaktayız. İhtişamın ve zarafetin simgesi olan prenses modeller, straplez yakalı gelinliklerin en gösterişli modellerindendir.

Geçmiş dönem modasında fazla yer edinmese de, straplez gelinlik modelleri günümüzde çok sık tercih edilenlerdendir. Özellikle son yıllarda birçok gelinin hayalini süsleyen bu model gelinlikler oldukça zarif bir duruş sergilemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here