Herkesin hayali mutlu bir yuva kurmaktır. En özel günümüzün, en güzel olmasını isteriz ve bunun başında kadınların gelinlikleri gelmektedir. Düğün kıyafetleri klasik damatlık ve gelinlik olarak bilinir. Fakat kızların küçük yaşlardan itibaren, tül perdeler ile gelinlik yaptıklarını herkes bilmektedir. Bu yüzden düğünler kızlar için daha fazla anlam taşır ve en güzel gelinliğin onların üzerinde olmasını isterler.

Kimi kızlar abartılı gelinliklerden yana tercih yaparken, kimi kızlar ise sadeliği ve doğallığı seçmektedir. Sade gelinliklerin kumaşları genellikle saten ve şifon olarak tercih edilir. Son dönemlerde, sadelikten yana seçim yapan gelinlerin, seçtikleri model A kesim olarak öne çıkmıştır.   Sade gelinlik modelleri, dümdüz bir kesimden oluşan bir parça olarak bilinmektedir. Fakat bunun üzerine araştırma yapanlar, bir çok modelin zarifliği ile sade olduklarını anlayacaklardır.

Sade dantelli gelinlikler, işlemeli gelinlikler ve tül ile yapılan gelinliklerde sade modeline girmektedir. Sade gelinlik modelleri, kişinin vücut tipine uygun seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda seçilen mekana da uygun olması gerekmektedir. Bohem modeli uçuş uçuş etekleri olan bir modeldir. Özgürlüğüne düşkün olan kadınları temsil etmektedir. Bununla beraber vintage modeller ve klasik modellerde tercih edilmektedir.

İlgili Link: A Kesim Gelinlik Modelleri 

Sade Gelinlik ile Uyumlu Aksesuarlar 

Sade Gelinlik Modelleri
Sade Gelinlik ile Uyumlu Aksesuarlar

En zor seçim olan gelinlik; seçildikten sonra, sıra ona uygun aksesuarlara gelmektedir. Gelinliğin sade olmasıyla beraber, bir kaç aksesuarın fazla ışıltılı olması gelinlikle uyumlu olacaktır. Aksesuarlara ilk öncelikle ayakkabı seçimiyle başlayabilirsiniz. Vintage bir model gelinlik seçiminden yana tercih yapılmış ise eğer; ayakkabı topuğunun biraz daha alçak olmasıyla beraber, önlerinde fiyonk tarzı veya dantel tarzı detayların bulunması uyumlu bir tercih olacaktır.

Sade bir gelinlik modeli olduğu için, duvak seçiminde ise yüz tipinize uygun bir model seçmeniz gerekmektedir. Kafes duvak modeli veya omuz hizasında bir duvak seçmeniz gelinliğiniz ile uyumlu olacaktır. Duvak takmayı düşünmüyor iseniz, saç modelinize ve gelinliğinize uygun sade taç modellerinden yana tercih yapabilirsiniz. Bunlar ile beraber şaşalı bolerolardan ve pelerinlerden uzak durulmalıdır.

İlgili Link: Kapalı Gelinlik Modelleri 

Sade Gelinlik Modellerine Uygun Saç Modelleri 

sade gelinlik modellerine uygun sac modelleri
Sade Gelinlik Modellerine Uygun Saç Modelleri

Sade gelinlikten yana tercihte bulunan gelinlerimizin bir de saç modellerini seçmeleri gerekmektedir. Gelinliğin sadeliği ile beraber saçların biraz daha canlı durması tercih edilmektedir. Bununla beraber saç ve gelinlik modeli birbirini tamamlayan iki unsur olacaktır. Su dalgası saç modelleri son zamanlarda sade gelinlikler ile tercih edilen bir modeldir.

Aynı zamanda örgülü topuz modelinin bir taç ile tamamlanması takdirinde ortaya harikulade bir eser çıkacaktır. Diğer zarif tercihler arasında olan, bantlı gelin topuzları da tercih edilmektedir. Islak görünümü olan önden toplu, topuz modelleri de sade gelinliğe uygun olan saç modelleri arasındadır.

Aksesuarlı gelin saç modelleri, çiçekli gelinlik ile uyumlu saç modelleri ve bunun gibi bir çok model bulunmaktadır. Saç modelinizi, gelinliğiniz ve yüz tipinize uygun seçmeniz takdirinde istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Sade gelinlik modellerine uygun saç modelleri söz konusu olduğunda sizler için önereceğimiz 4 farklı model aşağıda yer alıyor:

  • Açık Düğün Saçı Modeli
  • Düğün Şapkalı Saç Modeli
  • Su Dalgası Gelin Saçı Modeli
  • Aksesuarlı Düğün Saçı Modeli

Açık düğün saçı modelinin son drece zarif bir göreliğe ev sahipliği yaptığını ifade edebiliriz. Bu saç modeli sade gelinlik modelini tamamlamak noktasında da son derece etkili bir model olarak karşımıza çıkıyor. Düğün şapkalı saç modeli sade gelinliğinize asil bir dokunuş katacaktır. Çünkü düğün şapkalı saç modelleri, kendi tarzınızı oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Yine su dalgası gelin saçı modeli, sade bir şıklığa imza atmanızı mümkün hale getirecektir. Şayet sade gelinlik modelinizi biraz zengin göstermek isterseniz, elbette ki aksesuarlı düğün saçı modelini tercih edebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here