Düğün çiçeği bir gelinin olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir. Sonuçta gelinliği tamamlayıcı bir unsurdur. Gelinin zarifliğinin bir simgesidir aslında. Her gelinin eline yakışan, yeri geldiğinde de düğününde bir eğlence parçasıdır. Bin bir çeşidi vardır ve her gelin kendi zevkine göre rahatlıkla bulabilir.  Artık gelinle bütünleşmiş, çiçeksiz bir gelin düşünülemez hale gelmiştir.

Gelin çiçek seçerken birçok şeyi göz önünde bulundurmalıdır. Bunlardan en önemlisi de uyumdur.  Mutlaka çiçek gelinlik rengine uymalıdır. Birbirinden alakasız renkler bir araya getirilince göze hoş gözükmeyebilir. Bu durumda gelinlik modeli de göz ardı edilmemeli. Saç modeline uygunluk, düğün konseptine benzerlik; bunlar da dikkat edilmesi unsurlardan bazılarıdır.

Günümüz koşullarında birbirinden farklı tasarım özelliğine sahip olan düğün çiçeklerinden söz etmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla düğün çiçeği seçerken birtakım kriterlere dikkat etmek de şarttır. Ancak bu sayede göz alıcı bir zarafetin ev sahibi olan düğün çiçeklerinin tercih edilmesi de mümkün olmaktadır. Peki, düğün çiçeği nasıl seçilmelidir? Dahası düğün çiçeği seçerken nelere dikkat edilmelidir? İşte ayrıntılar!

 

 

Düğün Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün Çiçeği Yapay Mı Olmalı Gerçek Mi
Düğün Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Seçim yaparken Elde tutulan buketin renk uyumu gelinliğe düğünün yapılacağı mekâna ve düğün mevsimine uymalıdır. Düğün gününde yoğun bir tempo içinde olan gelin, pek ağır olmayan düğün çiçeği seçmesi, gelinin rahatlığı içinde önemli bir etkendir. Tabii bir de yapılan düğünün zamanı önemlidir.

Yapılan mevsime göre çiçek seçmek, emin olun gelini daha şık ve zarif gösterecektir. Bir de gelin çiçeği ile damat yaka çiçeğinin uyumlu olması gerekir. Şık ve zarif olmasının yanında hafif ve kolay taşınılabilir bir çiçek seçmek daha rahat olacaktır. Seçim yaparken bunlara dikkat edilir.

İlgili Link: Fark Yaratan Düğün Çiçekleri

Düğün Çiçeği Modelleri Nelerdir? 

Düğün Çiçeği Modelleri
Düğün Çiçeği Modelleri Nelerdir

Düğün çiçeği modelleri her mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Sonbaharda yapılan düğün için genellikle pastel tonlarda çiçek seçilir. Toprak renkleri de oldukça tercih edilenler arasındadır. Bohem tarzda yapılan düğünler için de kurutulmuş ve soft renklerdeki düğün çiçeği tercih edilebilir.

Bazı düğün çiçeklerinde çiçek kullanmak yerine tüy ve tül kullanılabiliyor. Tüy ve tülden yapılan çiçekler gelinliğinize oldukça zariflik katacaktır.  Yurt dışında oldukça sık kullanılan bir diğer çiçek tarzı ise çember düğün çiçeğidir. Bu çiçeği taşıması oldukça rahattır. Düğün çiçeklerinin isabetli bir şekilde seçilmesi her zaman göz alıcı bir şıklığa imza atmak anlamına da gelir. Bu noktada karşımıza düğün çiçeği yapay mı olmalı yoksa gerçek mi? Sorusu çıkar!

İlgili Link: En Güzel Düğün Davetiyesi Modelleri 

Düğün Çiçeği Yapay Mı Olmalı Gerçek Mi? 

Düğün Çiçeği Modelleri
Düğün Çiçeği Yapay Mı Olmalı Gerçek Mi

Çiçeğin yapay mı yoksa canlı mı olması sıklıkla kararsız kalınan bir durumdur. Yapay çiçek seçenler hatıra olarak uzun seneler boyunca muhafaza edebilmeleri açısından gayet avantajlıdır. Ama tabii canlı çiçek de gelini bir o kadarda naif gösterebilir. Gerçek çiçek isteyenlerin, çiçeği taze ve mevsimine uygun olması gerekir.

Maliyet açısından uygun fiyatta isteyenlerin yapay çiçek seçmeleri daha mantıklı olacaktır. Maliyeti azaltmanın bir yolu da evde yapılan gelin çiçekleridir. Uygun fiyata hafif ve taşıması kolay bir çiçek yapılabilir. Güzel, taze ve gerçek çiçek isteyenler ise her türlü fiyatta çiçek bulabilirler.

 

Düğün çiçeği bir gelinin olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir. Sonuçta gelinliği tamamlayıcı bir unsurdur. Gelinin zarifliğinin bir simgesidir aslında. Her gelinin eline yakışan, yeri geldiğinde de düğününde bir eğlence parçasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here