Evlilik bir kadının en güzel rüyasıdır. Bu mutlu günde giyilecek olan gelinlik tercihi de oldukça önemlidir. Gelinlikler gelinlerin moda tercihlerine göre talep edilen ve tasarlanan düğünler için özel tasarlanan elbiselerdir. Genellikle gelinliklerde tasarımlar şeffaf ve ilginç ve farklı desenleri karıştırarak oluşur. Mevsime ve tarza özel kesim havaları ile transparan gelinlik modelleri üretilir.

Transparan Gelinlik
2022 Transparan Gelinlikler

Transparan Gelinlik Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Transparan gelinliklerin bu kadar popüler olmasının en önemli nedeni yeni modellerin ortaya çıkmasıdır. Özellikle son dönemde tüm defilelerinde transparan modeller vardır. Bu modellere ağırlık verilmesinin sebebi ünlü markalardır.

İlgili Link: Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Özellikle farklı desenlerle hazırlanmış olan transparan gelinlikler vardır.  Genellikle transparan gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen transparan balık etekli gelinlikler oluyor. Bununla birlikte bu modeller transparan kollu gelinlikler ve  transparan üstleri olan gelinlikler şeklindedir.  Gelinlerin en çok tercih edilen işlemeler dantel işlemeleridir.

Dantelli Transparan Gelinlik
Dantelli Transparan Gelinlik Moddelleri

Transparan Gelinlik Modelleri Süsleme Ve Detayları

Transparan balık gelinlikler genellikle moda dünyasında en popüler iki modelini bir araya gelmesi ile oluşur. Bununla birlikte gelinlerin en çok sevdiği balık modeli transparan bir yapı ile süslenerek tasarlanır. Sonrasında transparan gelinlik modelleri gelin tacı ile birlikte tamamlanır. Aynı zamanda balık etekli gelinlik tasarımlarında eteğin uzandığı noktadan bacakların görülebilmesi durumu vardır. Bunu tasarlarken modacılar içine tül eklerler.

Transparan Gelinlik Modelleri
Transparan Gelinlik

Bu modeller ile birlikte gelinler bacaklarını şekillerine göre serbest bırakabilme avantajı sağlarlar. Ayrıca bir desen özelliği de üst kısmın şeffaf olmasıdır. Tam şeffaf veya yarı şeffaf modeller de transparan gelinlik modellerindendir. Transparan gelinliklerde son seçenek kaşkorse şeklindedir.  Bu modellerde genellikle tamamen kapalı ve uzun kollu ya da göğüs kısmı şeffaf tasarımlar gerçekleşir.

Transparan Gelinlik Modelleri
Transparan Gelinlik

Transparan Gelinlik Modelleri Kol Ve Sırt Detayları

Transparan gelinlikler tamamen kapalı modellerde yaka ve uzun kollar göğüs şeklinden modellenir. Buna istinaden transparan gelinlik modelleri tamamen şeffaftır. Yarı transparan balık etekli gelinlik modelleri yaka kısmına eklenen transparan kısmı işlemeli şekilde tasarlanır ve dantellerle süslenir.  Transparan kollu gelinlik modellerinde son yıllarda trend olan gelinlik modasına hakim olan modellerdendir.

Transparan Gelinlik Modelleri
Transparan Gelinlik Fiyatları

Özellikle klasik moda stilini ile dikkat çeker. Bu modellerde. Balık kuyruktan bol eteklere kadar uzanır. Ayrıca tasarımında transparan kolsuz, boyunsuz gelinlikler ön plandadır.  Bu modellerde göğüsteki derin kesim ile birlikte, transparan kollu gelinliklerin öne çıkan özelliği olmuştur. Aynı zamanda göğsün derin yakasından başlayıp göbeğe doğru inen ve kolları saracak şekilde olması da uzanan transparan kumaş ile birleşmiştir.  Transparan kollu gelinliklerin en önemli detayı da boyun ve omuzlardır. Bu modellerde omuzlar ve yaka şeffaf şekildedir. Ayrıca göğüsten her zaman taşlarla işlemelidir.

Transparan Gelinlik
Transparan Gelinlik Modelleri

Aynı zamanda transparan gelinlik modelleri omuzlarda ve boyunda kullanılan dantel dikişler vardır. Transparan gelinlik modellerinde tül detaya özel bir dokunuş ve hafif dalgalı bir etekle estetik bir görünüm elde edilir. Bununla birlikte transparan uzun kollu bir gelinlik için sırtı tamamen boş bırakılmıştır. Tasarımlarda bu bölgeyi dantel işlemeler için kullanılır. Aynı zamanda öndeki sade işlemeler, arkadaki kusursuz işlemeler ile birleşir.

Üstü transparan gelinlik
Üstü transparan gelinlik modellerinde

Üstü transparan gelinlik modellerinde genellikle yaz gelinleri ve kır düğünleri için tercih edilir. Bunun yanında sıcak bir mevsimde kır düğünü veya yılsonu balosun da en çok tercih edilen modellerdir. Aynı zamanda gelinlik modellerinde önü, arkası veya her iki tarafı tamamen görünen transparan gelinliklerde vardır.

İlgili Link: Asimetrik Kesim Gelinlikler

Bu gelinlikler tamamen transparan gelinlikler şeklinde ve üstü gizleyen veya bir sutyeni andıran hassas işlemelerden oluşur. Aynı zamanda bu modeller, ince belli gelinler için uygundur. Ttransparan gelinlik modelleri sırtın tamamen transparan olduğu ve işlemeler dikkat çeker. Ayrıca omuzlardan işlenmiş narin danteller veya yapay elmaslar vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here