Evlilik hazırlıkları ile ilgilenen kadınlar için ilk iş; gelinlik modelline karar vermek ile başlar. Son zamanlarda ise gelinlik çeşitlerinden en çok kısa gelinlik modelleri tercih ediliyor. Çünkü kadınlar kendi düğünlerinde daha rahat gelinlik tarzlarını giymek istiyorlar. Özelliklede kır düğünlerinde rahat gelinlik model çeşitleri daha çok tercih ediliyor. Genç kadınlar arasında kısa olan gelinlik çeşitleri günümüzde popüler konumundadır.

Sürekli tercih edilen kısa olan gelinlik çeşitleri ise şunlardır;

  • Straplez gelinlik modelleri
  • Dantelli gelinlik türleri
  • Prenses gelinlikler
  • Sade mini gelinlikler
  • Tüllü mini elbise gelinlik modelleri

Kısa Straplez Gelinlik Modelleri 

Günümüzde en çok tercih edilen gelinlik çeşitleri kısa  straplez şeklindedir. Yaz aylarında ki sıcak hava ve düğün stresinden kaynaklı olarak gelinler bunalmaktadırlar. Straplez mini gelinlik çeşitleri ile gelinler havanın sıcaklığından daha az etkilenirler. Bu durum ise gelinlerin kendi düğünlerinde daha mutlu olmaları sağlıyor.

Özelliklede dekolte seven kadınlar için straplez mini gelinlik modelleri idealdir. Cesur ve kendisine güvenen kadınlar genel olarak mini gelinlik modellerinde starplez şeklinde olanlar tercih ediyor. Kendi düğünlerinde hem rahat hem de şık gelinlik arayanların için de mini gelinlik modellerinden straplez önerilir. Son zamanlarda straplez gelinlik modelleri, kısa gelinlik modelleri söz konusu olduğu zaman akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır.

İlgili Link: Straplez Gelinlik 

Kısa Dantelli Gelinlik Türleri 

Kadınlar için dantelli olan giyim ürünleri her zaman için ön planda yer alır. Özelliklede kendi düğünleri gibi oldukça özel gün ve geceler için dantelli giyim ürünleri tercihleri oluyor. Son zamanlarda rahat gelinlik modelleri arasında dantelli gelinlik türleri de yerini aldı. Gelinlikler ise genellikle rahatlık; zevk ve düğün konseptine göre seçilir.

Düğün konseptiniz eğer şık ve ağır olarak belirlemişseniz; dantelli olan mini gelinlik modelleri tercih edilebilir. Çünkü gelinliğiniz mini olduğunuz için; düğününüzde rahat edersiniz. Fakat konsept gereği gelinliğinize ağır bir hava katmak isterseniz; dantel çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Dantelli gelinlikler her zaman kısa gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde dantellerle süslenmiş mini gelinlik çeşitleri oldukça fazladır. Çünkü genellikle de tarz olarak pek çok kadının tarzına hitap ediyor. Kadınlar sadece dantel çeşitlerinde ayrı tarzlar istemektedirler. Çünkü gelinler için farklı gelinlik modellerini giymek çok önemlidir.

İlgili Link: Taşlı Gelinlik Modelleri 

Kısa Prenses Gelinlikler  

Kısa Dantelli Gelinlik Türleri
Kısa Prenses Gelinlikler

Gelinliklerden konu açıldığında pek çok kişinin aklına ilk olarak prenses gelinlik modelleri geliyor. Çünkü her gelin düğünlerinde prenses olmak ister. Hem konforlu hem de prenses gelinlik arayanların tercihleri ise; prenses mini gelinlik modelleri oluyor. Çünkü kısa gelinlik modelleri ile konfor sağlanır; ama prenses bir görünüm ise detaylarla sağlanıyor.

Prenses gelinlik modelleri her dönemde yer almayı başarmıştır. Özenli olarak üretilen prenses gelinlikler; gelinlere şık bir hava katmaktadır. Pek çok gelin; düğünlerinde prenses gelinlik modelleri ile göz kamaştırmıştır.

Sade Mini Gelinlikler

sade mini gelinlikler
Sade Mini Gelinlikler

Bazı kadınlar için gelinlik modellerinde fazla süsü sevmez. Çünkü kendi tarzlarını yansıtmadıklarını düşünürler. Özelliklede sade giyim tarzını benimseyen kadınlar için sade gelinlik modelleri üretiliyor. Günümüzde de trend olan mini gelinliklerde sade çeşitlerde kullanılıyor. Mini sade gelinlikler gelinlere hem sade hem de ağır bir hava katmaktadır.

Genel olarak sade mini gelinlik modelleri deniz konseptli düğünlerde tercih ediliyor. Yaz aylarında deniz kokusu ile gelinler sade ve şık olmayı tercih ediyorlar. Özelliklede tekne gibi mekanlar için ideal bir gelinlik modelidir. Sade ve mini gelinlik modellerini kullananlar makyajlarında da sadelikten yana kullanmak istemektedirler.

Tüllü Mini Elbise Gelinlik Modelleri 

Kadınlardan bazıları iddialı giyinme tarzını benimserler. Genellikle giydikleri her giyim ürününü kendilerine yakıştırırlar. Özelliklede kendi düğünlerinde de iddialı bir gelinlik isterler. Günümüzde kısa gelinliklerde iddialı model ise; tül detaylı mini elbise gelinlik çeşitleridir. Mini elbise gelinlik ile düğünde kolayca hareket etmesi sağlanır. Tül detay ile de iddialı ve şık bir görünüm sağlanır.

Günümüzde farklı pek çok kısa gelinlik modelleri bulunuyor. Fakat genellikle trend olarak bu tarz gelinlikler tercih ediliyor. Çünkü kadınlar için giyimde rahatlık ve şıklık değerlidir. Bu durum gelinlik modelleri de etkilemektedir. Özellikle mini elbise gelinlik modelleri her zaman kısa gelinlik modellerinin favori gelinlikleri arasında yer almaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here