Gelinler için saçlar her zaman öncelikli seçimlerdir. Bir gelinin kendi düğününde kusursuz olması hem kendisinin hem de misafirlerin en önemli beklentileri arasında yer alır. Bu nedenle de bir gelini kusursuz gösterecek detaylara büyük önem verilmelidir. En önemli konular ise saç ve makyajdır. Gelinler saç konusunda son derece titiz olsa da bazen istenilen standartlar sağlanamayabilir. Bu durum bazen gelinden bazen de saçı yapacak olan kuaförden kaynaklanan durumlardır.

 

Kusursuz Gelin Saçı İçin Aksesuar Seçimi 

 

Gelinlerin kusursuz bir saç yaptırabilmesi için aksesuar kullanımına büyük bir önem verilmelidir. Saçların toplanmasında ve daha ışıltılı görünmesinde bu aksesuarlar büyük bir önem taşır. Bu aksesuarlar bazen şık bir gelin tacı olabilir bazen de inciler ya da çiçekler olabilir. Ancak bu aksesuarların hepsini aynı anda kullanmak mümkün değildir. Bu nedenle de aksesuar seçimine gereken önem verilmeli ve düğün yaklaşırken karar verilmelidir.

 

Uygun aksesuar seçimi yapılabilmesi için de öncelikle gelinlerin saç modeline karar vermesi gerekir. Saç modeli topuz mu yoksa açık bırakılan bir model mi olmalı sorusunun yanıtı verilmelidir. Bununla birlikte saçların uzunluğu, baş yapısı, alın genişliği de bu aksesuarları seçerken titizlikle üzerinde durulması gereken konular arasında yer alıyor.

 

Gelin Taçlarında Sınırsız Tasarımlar 

 

En çok tercih edilen modeller arasında gelin taçları ilk sırada yer alıyor. Bu taçlarda model skalası son derece geniştir. Bazen incecik çok zarif bir model seçilirken bazen çiçekli tasarımlar öne çıkıyor. Alın kısmı geniş olan gelinler taç kullanacakları zaman başın üst kısmında saçları süsleyen bir model değil de daha çok Romalı kadınların taktığı şekilde alnı kapatacak bir model seçilebilir.

 

Taç konusunda seçim yaparken saçlarınızın modeline önceden karar vermeye özen göstermelisiniz. Ancak taşlar hem açık hem de topuz saçlarla rahatlıkla kullanılabilen aksesuarlardır.

 

Gelin Saçları İçin İnciler ve Çiçekler 

 

Gelin adayları taç kullanmayı tercih etmeyebilirler. Bazen hoş bir kır düğünü yapmak isteyen gelin adayları rahatlıkla saçlarında incilerden ya da çiçeklerden süslemelere başvurabilirler. Uzun saçları olan gelinler şık örgülerin arasında bu aksesuarları kullandıklarında meleksi bir görünüm kazanma şansı elde edebilirler.

 

Gelinler için kullanılabilecek aksesuarlar arasında tokalar ve postişler de son derece önemlidir. Saçları çok kısa olan bir gelin adayı için postişler kurtarıcı aksesuarlardır. Bunlar sayesinde saç modeli konusunda kısıtlı kalmak zorunda kalmazlar ve çok şık bir görünüm elde edebilirler.

 

Gelinler için saçlar her zaman öncelikli seçimlerdir. Bir gelinin kendi düğününde kusursuz olması hem kendisinin hem de misafirlerin en önemli beklentileri arasında yer alır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here