Gelin Saçı

Kına Gecesi Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
Avatar
tarafından yazıldı bursagelinlikciler

Kına, düğün, nişan gibi etkinlikler evlenecek kişiler için oldukça önemli ve değerli günlerdir. Evlilik ve kına günü için hazırlıklara aylar öncesinden başlanır. Genç kızlar için kına gecesinde giyilecek elbise, saç modeli, makyaj oldukça önemli detaylardır.

 

Kına saç modelleri araştırırken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Kına gecelerinde, topuz veya açık saç modelleri tercih edilebilir. Saçın renginden uzunluğuna kadar her bir detay göz önünde bulundurulmalıdır. Tercih edilen saç modelinin; kına organizasyonuna, mekâna, elbisenin modeline, uygun olması önemlidir. Kına gecesi saç modellerinde genellikle farklı aksesuarlar kullanılarak kombin edilir.

 

 

Yüz Şekline Göre Kına Saç Modeli 

 

İnsan hayatında bir kere yaşayabileceği bu özel günde, her şey genç kızın hayal ettiği güzellikte olması gerekir. Kına gecesi için saç modeli belirlerken en önemli etken kişinin yüz şeklidir. İnsanlarda kare, dikdörtgen, yuvarlak ve kalp şeklinde farklı yüz şekilleri bulunur. Saç modeli tercih edilirken yüzün hatlarını meydana çıkaracak tercihler yapılmalıdır.

 

Yuvarlak yüz tipine sahip kişiler, dağınık saç modellerini tercih edebilirler. Kare yüz tipine sahip kişilerin ise yüz hatlarını meydana çıkaracak dalgalı veya toplu saç modellerini tercih etmeleri gerekir. Saç modelleri, makyaj ile de bütünlük sağlayarak yüzün güzelliği ortaya çıkarılmalıdır. Uzun yüz tipine sahip kişiler, yüzün uzunluğunu kapatmak için dalgalı kıvırcık modelleri tercih edebilirler.

 

Kına Elbisesine Uygun Saç Modelleri 

 

Günümüzde kına geceleri farklı konseptlerde ve mekânlarda düzenlenir. Geçmiş zamanlarda çoğunlukla evlerde yapılan kına geceleri için günümüzde otel, havuz başı, düğün salonu gibi mekânlar tercih edilmektedir. Oluşturulan konseptlerde tüm detayların birbiriyle uyumlu olması gerekir. Kına gecesinde başrol oyuncu olan gelin adaylarının elbisesi, saç modeli, her şey konsepte uygun olması gerekir.

 

Kına elbisesi, hâkim yuvarlak ve bisiklet yaka denilen boyun kısmı kapalı bir modelse tercih edilecek saç modeli toplu bir model olması gerekir. Bu tarz elbiseler için saçların tamamen toplandığı topuz modelleri tercih edilmelidir. Osmanlı tarzı ağır bir elbise tercih eden kişilerin açık saç modellerini seçmeleri gerekir. Açık ve bukleli şekilde bırakılan saçlara takılan taçlar ile muhteşem görünümler ortaya çıkar. Kaftan ve bindallı seçen kişilerin ise açık saç modellerini tercih etmeleri önerilir.

 

Kına Saç Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli 

 

Genç kızlar ve aileleri için oldukça önemli olan kına gecesi organizasyonlarında, tüm detayların kusursuz olmasına dikkat edilmelidir. Kına gecesi için saç modeli belirlenirken gelin adaylarının isteği doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. Gelin adayının tam olarak istediği konsepte saç modeli tasarlayacak kuaförlerle anlaşılmalıdır. Kına için elbisenin ve konseptinin daha önceden belirlenip; saç modeli ve makyajın da bunlar ile uyumlu olması gerekir.

 

Yapılan saç modelinin gelin adayını rahatsız etmeyecek ve hemen bozulmayacak şekilde olması da önemlidir. Kına gecesi açık alanda veya küçük bir mekânda yapılacaksa, daha sade modeller tercih edilmelidir. Çok gösterişli elbise ve saç modelleri bu tür küçük ortamlar için uygun değildir.

 

Kına Gecesi Saçı İçin Aksesuar Seçimi

 

Kına gecesi saçı için birbirinden farklı ve şık aksesuarlar bulunur. Kişilerin isteği doğrultusunda eğlenceli klasik gösterişli aksesuarlar vardır. Genellikle kına gecelerinde aksesuar olarak taç modelleri tercih edilmektedir. Saçın şekli, konsepte uygun aksesuarlar ile muhteşem saç modelleri ortaya çıkarılabilir.

 

Kına, düğün, nişan gibi etkinlikler evlenecek kişiler için oldukça önemli ve değerli günlerdir. Evlilik ve kına günü için hazırlıklara aylar öncesinden başlanır.

Yazar hakkında

Avatar

bursagelinlikciler

Yorum bırak