Düğün gününde gelini tamamlayacak olan, en temel gelin aksesuarlarından biri de gelin çantalarıdır. Herkes tarafından önemsenmese de gelin çantaları aslından gelinlerin kurtarıcısıdır. Cep telefonu, mendil, ayna, makyaj malzemesi gibi düğün esnasında ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin, yanında taşıyabilmeleri için bir alternatif aksesuardır.

Birçok çeşitte öne çıkan, şık gelin çantası modelleri vardır. Bunlar: Sade gelin çanta modelleri, tüylü çanta modelleri, taşlı gelin çanta modelleri, vintage gelin çanta modelleri ve askılı gelin çanta modelleridir. Elbette ki şık bir kombin yapmak istediğiniz zaman çanta tercihleri her zaman önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Zira çantalar her zaman mükemmel bir tamamlayıcı aksesuar olarak zihinlerde yer edinir!

İlgili Link: Gelin Çantası Seçimi 

Sade Gelin Çanta Modelleri 

Tüylü Gelin Çanta Modelleri
Sade Gelin Çanta Modelleri

Seçilen çantanın, gelinlikle ve ayakkabıyla uyumlu olması çok önemlidir. Sade gelinlik giyen, sade tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercihleri de sade çanta modelinden yanadır. Gelinlerin, sade çanta alternatifleri arasında küçük detaylarla, zarif işlemelerle hareketlendirilmiş olanlarını da seçme imkanları vardır. Sade gelin çanları, sade bir şıklığı gözler önüne sermek noktasında son derece ideal modellerdir.

İlgili Link: Gelin Çantası Nasıl Seçilir

Tüylü Gelin Çanta Modelleri 

Kullanılacak çantanın, mekanla uyumlu olması da önemlidir. Bir çanta her düğün mekanına uymamaktadır. Örneğin; kır veya sahil düğünlerinde gelinlerin en çok tercih ettiği tüylü, salaş çanta modelleridir. Bu çantalar tarihi mekân ya da otel gibi gösterişli yerlerde kullanılamaz.

Taşlı Gelin Çanta Modelleri

Tüylü Gelin Çanta Modelleri
Taşlı Gelin Çanta Modelleri

Sadelikten yana değil de daha çok gösterişi seven gelin adaylarının en çok tercih ettiği çanta modelidir. Üzerine kullanılan malzemeler çantanın tarzını ortaya koymaktadır. Kullanılan taşların inci, pırlanta veya deniz kabuğu olması fiyatları da değiştirmektedir. Üzerine kullanılan taş çeşidi de mekâna göre değişmektedir. Kır düğününde kullanılabilecek çantalardan biri deniz kabuğu ve inci işlemeli çanta modelleri olmalıdır. Bunun yanı sıra taşların hafif olanından seçmek gerekir. Yoksa bütün gün boyunca elde ağır çanta taşımak gelin adaylarını biraz zorlayabilir.

Vintage Gelin Çanta Modelleri 

Modası hiç geçmeyen vintage gelin çantaları, yine çok tercih edilenler arasındadır. Bu tarz çantalar altın veya gümüş ışıltısıyla, sade bir gelinliğe daha şık bir görüntü katacaktır. Aynı şekilde Fransız dantellerle yapılmış dümdüz bir gelinlikle de çok uyumlu olacaktır.

Askılı Gelin Çanta Modelleri 

Tüm gün elimde çanta taşıyamam diyen gelinlere kolaylık sağlamak amacıyla askılı gelin çantaları seçmek tam idealdir. Tüm çantalar hem şık hem de daha kolaylık sağlayacak olan askılı bir çanta haline getirilebilir. Zincir rengi gelinliğe uyması çok önemlidir. Zincir rengi, güzel seçildiği zaman çok şık bir görüntü elde edilir.

Zincir renginin uyumu yanında rahatlığı da oldukça önemlidir. Omuzda şık durabilecek zincirlerin seçilmesi rahatlık açısından da gayet uygundur. Bu tarz çantalar, daha çok geniş omuza sahip gelinlerin tercih edebileceği bir çanta modelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here