Düğün sezonu yaklaşırken tüm gelinlerin ortak düşüncesi olan ve yıllar boyu hayalini kurduğu o muhteşem günün gelmesi başlı başına bir heyecan barındırmaktadır. Heyecanın yanı sıra endişe ve stres içerisinde geçen bu özel günün en önemli detayı gelindir damatlar için alışılmış damatlıklar bulunmaktadır. Fakat gelinler için birçok tercih birçok detay vardır bu detaylardan gelinlik gibi bir o kadar önemli olan gelinliğin bütünlüğünü sağlamak ve bir bütün olarak prenses gibi hissetmek için detaylara ihtiyaç duyulmaktadır.

 

 

Gelinliği Tamamlayan Detaylar 

 

İlk olarak gelinliği tamamlayan detay duvak gibi görünse de aslında saç makyaj aksesuar gibi küçük detaylar aslında tamamlayıcı özelliği olan detaylardır tek başına gelinlik ve duvak işe yaramayacaktır. Gelinliğiniz ne kadar güzel olursa olsun detaydan biri kötü ise gelinliğinde kötü durmasını sağlayacaktır. İlk olarak karar verilmesi gereken şey makyajınızın nasıl olacağıdır. Bu konuda karar verdikten sonra önemli bir detayda saç şekliniz olacaktır. İster tesettürlü olan ister açık olan fark etmeksizin saçınızın veya türbanınızın nasıl olacağına karar vermek o kadarda kolay değildir. İlk olarak modele karar verip sonrasında aksesuar seçimine geçmeniz gerekmektedir.

 

Gelinlik İçin Aksesuar Seçimi 

 

Gelinliğin her anlamda güzel görünmesi için aksesuar seçimi oldukça önemli bir detay olmaktadır. Gelinliğin üzerine takacağınız kolye bileklik küpe gibi detaylar özenle düşünülmelidir. En iyi uyum sağlayacak sızın güzelliğinizi gölgede bırakamadan ortaya çıkartacak olan bu detaylar gelinliğinizi ve gelin olarak sizi daha ön plan tutacaktır. Herkesin gördüğünde harika dedirtecek şekilde göz kamaştırmanız her gelinin hayalidir.

 

İlgili Link: NOVİAS MODA

 

Gelinlik İçin Kolay Küpe ve Bileklik Seçimi  

 

Gelinliğinizi gölgede bırakmayacak şekilde kullanılması uyun olan kolye küpe bileklik gelinlik sade ve şık denilebilecek bir olaydır gelinliğiniz sade ise taşlı modeller tercih edilebilir. Fakat gelinliğiniz her tarafında farklı bir detay varsa çok fazla parlak olmayan daha küçük taşlı veya inci aksesuarlar tercih edilmesi uygun olacaktır hafif sarkık bir küpe ve ince suyolu bir bileklik sizin kurtarıcınız olabilir.

 

Gelin Başı İçin Aksesuar Seçimi 

 

Son yılların modası olan küçük beyaz boncuklu saç aksesuarları 2019 yılının ilk tercih edilenleri arasında bulunmaktaydı fakat 2020 modasına gelecek olursak hafifi sarkıt olan taşlı saç aksesuarlar çok fazla tercih edilmekte olduğu görmemiz mümkündür.  Genellikle topuz yerine daha salaş model düşünenler için tercih sebebi olan bu saç aksesuarları gelinlerin büyük ilgisini kazanmış durumdadır. Salaş model dışında topuz düşünenler için ön planda olan ve yıllardır modası geçmeyen gelin taçlarıdır tesettürlü olsun açık olsun hiç fark etmeksizin kullanılan gelin taçları uzun yıllardır kullanılan ve kullanan kişilerin pişmanlık duymadığı sac aksesuarları arasında zirveyi korumaktadır. Yaptıracağınız modele göre tercih etmeniz gereken aksesuar için sizlerde detaylı bir araştırma yapmalı ve o özel günü hep hayal ettiğiniz gibi geçirmeniz yapacağınız seçimlerle daha muhteşem olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Düğün sezonu yaklaşırken tüm gelinlerin ortak düşüncesi olan ve yıllar boyu hayâlını kurduğu o muhteşem günün gelmesi başlı başına bir heyecan barındırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here