Home Trend Rehberi Uzun Boylu Gelin Adaylarına Özel Gelin Başı Önerileri Nelerdir

Uzun Boylu Gelin Adaylarına Özel Gelin Başı Önerileri Nelerdir

0
378
Uzun Boylu Gelin Adayları İçin Gelin Başı Önerileri
Uzun Boylu Gelin Adaylarına Özel Gelin Başı Önerileri Nelerdir

Düğün hem kadın hem de erkek için en önemli günlerden bir tanesidir. Bu özel gün diğer katıldığınız tüm davetlerden ve diğer tüm günlerinizden oldukça farklı bir gündür. Aynı zamanda bir daha tekrarı olmayacağı içinde her detayı apayrı bir önem arz eder. Düğünlerin olmazsa olmazı gelinliklerdir. Piyasa üzerinde birbirinden farklı gelinlik modelleri, birbirinden farklı desenler, herkese hitap edecek çeşitleri ile satış ya da kiralık olarak sizlere sunuluyor. Gelinlikten sonra istisnasız en önemli detay saç modelidir. Saç modelleri seçmiş olduğunuz gelinlik modeline uygun olarak seçileceğinden dolayı yaptırmak istediğiniz saç modeli gelinliğinizin ahengine uygun olarak yapılmalıdır. Uzun boylu gelinlerin en büyük sorunlarından birisi olan gelin başı modellerini en iyi şekilde seçerek yaptırmanız gerekir. Uzun boylu gelinler için tavsiye edilecek gelin başı modelleri şu şekildedir;

 

 

Dağınık Topuz Yaptırın 

 

Uzun boylu bir yapınız var ve olduğunuzdan daha uzun görünmek istemiyorsanız düğün gününüzde sizleri daha naif gösterebilecek en güzel modellerden bir tanesi dağınık topuz modelleridir. Dağınık topuzunuzu tam boyun kısmınız üzerinden yaptırırsanız boyunuz olduğundan daha uzun görünmemekle  birlikte oldukça şık olacaktır. Saçlarınızın kenar kısımlarını da inci detayları ile süsleyerek gelinliğinizin içerisinde bir kuğu gibi olabilirsiniz.

 

Saçlarınızı Açık Bırakın 

 

Son dönemlerde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan açık saç gelin başı modelleri uzun boylular için tavsiye edilen bir modeldir. Daha rahat ve daha relaks olmak isterseniz de saçlarınızı açarak dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Açık saç modellerinin de  kendi arasında birbirinden farklı çeşitleri mevcuttur. Açık saç modelleri arasında en beğenilen model istisnasız su dalgası modelidir. Su dalgası modeli ile hem sade hem de kusursuz bir görünüm kazanabilir ve taç takarak  saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz.

 

Maşa Yaptırarak Uzun Boyunuzu Kamufle Edin 

 

Saçlarınızı tamamen açmak istemiyor ve uzun boylu olduğunuzdan dolayı dilediğiniz topuzu  yapamıyorsanız maşa yaparak saçlarınızın belirli bir kısmını toplayabilirsiniz. Maşa yaptıktan sonra gümüş, taşlı ve boyut olarak oldukça ince olan taçları tercih etmenizde fayda vardır.

 

Saç Aksesuar Kullanımlarınıza Dikkat Edin 

 

Gelin başınız ne kadar önemli ise kullanmış olduğunuz aksesuarlarda bir o kadar önem arz eder. Sizler uzun boylu bir görünüm sergilememek için ne kadar çaba sarf ederseniz edin takacak olduğunuz taç boyutu büyük ise olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Bu nedenle daha ince ve daha zarif olan taç ve diğer aksesuar modellerine bakarak satın almanızda fayda vardır. En özel gününüzde en güzel haliniz ile bugünü hatırlamak için her detayınızı ayrı ayrı düşünerek seçimlerinizi yapmanızda fayda vardır. Birbirinden farklı taç ve aksesuar modelleri için kendi tarzınıza uygun olan modelleri bularak satın alabilir ve düğün saçlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Düğün hem kadın hem de erkek için en önemli günlerden bir tanesidir. Bu özel gün diğer katıldığınız tüm davetlerden ve diğer tüm günlerinizden oldukça farklı bir gündür.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here