Straplez, askılı gelinlikler kadar son dönemde uzun kollu gelinlik modelleri de oldukça moda. Üstelik bu gelinlikler yalnızca tesettürlü bayanlar değil, açık bayanlarda tercih ediyor. Asil, kibar ve aynı zamanda da şık tasarımlarıyla büyüleyen uzun kollu gelinlik modelleri evlenecek olan çiftler için hazırlanmıştır.

Uzun kollu gelinlik modellerin dantel işlemeli olanlarını tercih edebilirsiniz. Harika bir tarza sahip olan işlemeli, dantel tasarımlı gelinlik modelleriyle tarzınızı yansıtmaya başlayabilirsiniz.  Böylece tam da aradığınız şıklığı yakalamak konusunda başarılı bir modeli tercih edebilirsiniz.

İlgili Link: Balıketli Gelinler İçin Gelinlik Önerileri

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri Nasıl? 

Uzun kollu gelinlik modellerinde alt bölüm kısa ya da uzun şekilde tercih edebilirsiniz. Juliet, balon, İspanyol, düz olmak üzere farklı tip tasarımları mevcuttur. Düğün gününüzde gelinliğinizin uzun kollu şekilde tasarımının olmasını isteyebilirsiniz. Bu noktada uzun kollu gelinlik modellerini incelerken mutlaka kendi beden yapınızı da dikkate almalısınız!

Kol bölümü ister dantelli isterseniz de sade tül şeklinde tasarlanabilir. Burada önemli olan düğün gününde nasıl bir gelinlik modelini hayal etmiş olduğunuzdur. Çünkü her sezonda farklı tasarımlar vitrinlerde yer alırken, hayalinize en yakın olan gelinlik modelleriyle en mutlu anınıza şık şekilde gitmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Link: Kapalı Gelinlik Modelleri

Uzun Kollu Şık Gelinlikler 

Şık bir gelin olmak hemen herkesin en büyük hayalidir. Bunu başarmanız ise artık asla zor olmayacak. Çünkü birbirinden farklı şık gelinlik modelleri bulunduğundan dolayı vücudunuza uygun, size yakışacak olan tasarımları seçebilirsiniz. Uzun kollu gelinliklerin kuyruk bölümü daha uzun şekilde olmasını istiyorsanız o tarz modellerini de sorunsuzca bulabilirsiniz. Duvağınız elbisenizin bitiş noktasına kadar uzunca yere düşecek şekilde olması zarif ve adeta bir peri kızı gibi görünmenize neden olur.

Uzun Kollu Gelinlik Modası

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri Nasıl
Uzun Kollu Gelinlik Modası

Uzun kollu gelinlikler 40-50’li yıllarda moda akımında yer alıyordu. Şimdilerde ise yeniden moda akımı içerisinde yer almayı başarırken pek çok gelin adayının da artık gelinliklerini uzun kollu şekilde seçmeye başladıklarını görmekteyiz. Balon modelli gelinliklerde de uzun kol tasarımı yapılabiliyor. Fakat gelin olacak adaylar için daha çok cezb edici ve kolay kullanıma sahip olanları ise elbise görünümlü gelinlikler oluyor. Son dönemde adeta moda haline gelen kol uzun ve elbise görünüme sahip uzun elbiselerle harika bir gelin olabilirsiniz.

Uzun kollu gelinlikleriniz üst kısmı daha kapalı dururken, alt bölümünde ise yırtmaç detaylarına yer verilmiş olanlarını da kolayca bulma şansına sahip olabilirsiniz. Farklı bir hava katacak olan uzun kollu gelinlik modelleri ile düğününüzde muhteşem görünmeyi başarmış olursunuz.

Uzun Kol Gelinliklerde Dantel Detayı  

Dantel, gelinliklerin olmazsa olmaz önemli detaylarından biri haline gelmiştir. Gelinliklerde dantel kullanmasının en önemli nedeni ise sadelikten kurtararak gelinliğe ayrı bir hava verilmesini sağlamak amacıyladır. Uzun kola sahip olan gelinliklerinizin kol bölümünde zarif dantel işlemeleri oldukça iddialı görünmesini sağlar. Gelinliğin her bir bölümünde dantel olması karmaşık bir görünüme sebebiyet verebilir. O yüzden dantelli bir gelinlik isteyenler için ya gelinlik dekolte bölümünde, kol ya da gelinlik alt bölümünde tercih ediliyor.

Uzun Kollu Gelinlik Modellerinin Fiyatları  

Uzun kollu gelinlik modelleri denildiği zaman işin bir de merak edilen kısımlardan biri ise fiyatları olabiliyor. Tabi ki gelinlikte yapılacak işçiliğe bağlı olarak fiyatlarda bir değişkenlik durumu olabilir. Bu yüzden düğününüze yakın bir tarih öncesi değil de daha iyi bir planlama yaparak gelinlik seçimine karar vermelisiniz. Bütün bu bilgiler ışığında uzun kollu gelinlik modellerinin fiyatları konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yapmak; bu tarz ürünlere uygun fiyatlı bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here