Düğün öncesi estetik operasyonlar genellikle ufak dokunuşlarla gerçekleştirilen operasyonlardır. Düğün töreni insanın yaşamında özel günlerden biridir. Birçok misafirin bir araya geldiği davette gelin ve damadın güzel olması en çok istenen durumlardır. Genellikle evlilik düğün öncesi gelin adayları plastik cerrahlardan bu konuda yardım istemektedir. Çok kısa süre olmamakla birlikte düğün öncesi yapılabilecek birçok küçük estetik operasyonlar vardır.

 

 

Düğün Öncesi Hangi Estetik Operasyonlar Yapılır?

 

Düğün öncesi gelinin yaşı genel olarak 20’li yaşlar diyebiliriz.  Dolayısıyla bu yaşlarda yapılabilecek birtakım estetik uygulamalar vardır.  Örneğin dudak dolgusu kısa sürede yapılabilen işlemlerden biridir.  Ufak tefek askı işlemleri yağ enjeksiyonu ile meme operasyonları bu konuda yapılabilen operasyonlardır.

 

Düğün Öncesi Yapılacak Estetikler Ne Kadar Zaman Önce Yapılmalıdır?

 

Düğün öncesi yapılacak estetik operasyonların neler olacağı öncelikle bilinmesi gerekir.  Örneğin düğünden 3 gün önce yapılabilen estetik operasyonlar bulunur.  Ancak meme operasyonu en az 1 ay kala yapılması gereken operasyondur. Düğün öncesi yapılacak operasyonlar ameliyatsız ve ameliyatlı olmak üzere ikiye ayrılır.  Genellikle 18 – 20li yaşlarda yapılan işlemler dudak dolgusu,  cilt bakımı gibi bunlar düğünden bir hafta önce yaptırılması yeterli işlemlerdir.

 

Ancak 30’lu yaşlarda olan gelin adayları için mimik çizgilerini botoksla gidermek,  güneşin ciltte oluşturduğu lekeleri ortadan kaldırmak,  kaş kaldırmak gibi işlemler düğünden 1-2 hafta önce yapılması yeterlidir.  ciltte oluşmuş kolajen dokusuna bağlı azalma da ise cildin eski doğal ve pürüzsüz görüntüsünü kazanması için mezoterapi ve vitamin takviyesi ile sıkılaştırma işlemi yapılabilir. İlgili Link ;  Düğün Hazırlık Süreci Nasıl Olmalı

 

Düğün öncesi estetik operasyonlar genellikle ufak dokunuşlarla gerçekleştirilen operasyonlardır. Düğün töreni insanın yaşamında özel günlerden biridir.

 

Düğün Öncesi Badem Göz Operasyonu

 

Badem göz estetiği kısa sürede iyileşen ve lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen operasyonlardan biridir.  Badem göz operasyonu öncesinde gözler aşağıya doğru olan kişilerde yorgun ve üzgün bir ifade görüntüsü oluşur.  Dolayısıyla bu durum kişiyi olduğu yaştan daha yaşlı görünmesine sebep olur.  Dolayısıyla badem göz estetiği ile yüze ve gözlere anlam kazandırılır.  İfade değiştirilerek estetik olarak çok hoş bir görüntü oluşturulur.  Özellikle 25 yaş sınırındaki kişiler de bunu tercih etmektedir.  badem göz estetiği özellikle düğün öncesinde yapılması planlanmışsa lokal anestezi işlemi ile kısa sürede gerçekleştirilir.

 

Sonrasında gözün dış köşesinden küçük bir kesi yapılarak cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir.  Yukarı doğru kaldırılan doku kemik zarına sabitlenerek badem göz estetiği gerçekleşmiş olur. Bu operasyon sırasında 3-4 adet dikiş atılarak bu dikişler bir hafta içinde kendiliğinden erir ve tamamen kaybolur.  Badem göz estetiğinde kesinlikle hiçbir iz kalmaz ve kişinin bakışlarına çok derin bir ifade katılmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here