Home Blog Düğün Hazırlık Süreci Nasıl Olmalı

Düğün Hazırlık Süreci Nasıl Olmalı

0
336
Düğün hazırlıkları nelerdir

Düğün Hazırlık Süreci Nasıl Olmalı

Düğün hazırlık sürecinde anlaşmazlıklara düşen birçok çift vardır. Şu bir gerçek ki çağımızın hastalığı olan” her şeyin mükemmel olması gerekliliği”, düğün gibi detaylı hazırlık isteyen günleri daha stresli kılıyor. Bir bakmışsınız gününüzün büyük kısmını kızarak ,  endişelenerek geçiriyorsunuz. Üstelik kızmanın, paniklemenin hiçbir işe yaramadığını ve süreci hızlandırmadığını bildiğiniz halde… Şu bir gerçek ki işler  ,  stres’e girseniz de, tedirgin olsanız da bir şekilde çözülüyor. Önemli olan geriye dönüp baktığınızda düğün gününüzde olduğu kadar, hazırlık sürecinden de keyif almış olabilmeniz.

Şimdi size, düğün hazırlık sürecini daha kolay atlatmanızı sağlayacak bazı tavsiyelerimiz var.

Organize Olun

Eğer yürütmeniz gereken çok sorumluluğunuz takip etmeniz gereken çok farklı konu varsa ve bu durum sizi strese  sokuyorsa, çözüm basit: Organize olun. Yapılacak tüm işleri kategorilere ayırın ve listeleyin. Takip zamanlarını telefonunuza hatırlatması için işaretleyin ve gün içinde birkaç kere listenin üzerinden geçin. Yeni konular eklendiğinde listenizi güncellemeyi unutmayın .İyi bir liste, işleri aynı anda, adeta bir orkestra şefi gibi takip etmenizi sağlayacaktır.

Hep Dediğimiz Gibi İşleri Delege Edin

Her şeyi tek başınıza yapamazsınız. Gelin ve damatları düğün sürecinde en fazla strese sokan konuların başında bu geliyor. Aileniz ve arkadaşlarınız bu dünyada sizi en çok seven kişiler. Yardım etmeye hazır ve eli becerikli olan kişileri seçin ve yapılması gereken bazı işleri onlara devredin. Burada kritik nokta, ne istediğinizi karşı tarafa çok net biçimde, etraflıca anlatabilmek.

 

Düğün Organizatörü Tutun

Eğer işler çığrından çıkıyorsa, belki de en iyisi işi profosyonellere bırakmak olabilir. Düğün organizatörleri tüm evlilik sürecinde eliniz, ayağınız olmaya hazır. Düğün töreni ile ilgili her türlü görevi onlara devredebilir ve arkanıza yaslanarak işleri takip edebilirsiniz. Böylece size arta kalan zamanı yeni evinize, balayına ve diğer işlerinize ayırabilirsiniz.

Düğün hazırlığı nasıl olur

Yeterli Zaman Bıraktığınıza Emin Olun

Evlilik, farklı alanları kapsayan bir süreç olduğu için , her işe yeterli vakti ayırdığınıza emin olun. Ev seçme konusunu son  bir aya bırakmanız sıkışmanızdan ve paniklemenizden başka bir şeye yaramayacaktır. Bu yüzden listemizin birinci adımına dönün ve işeri takip edeceğiniz bir liste yaparken ,rahat araştırma yapabilecek süreler bıraktığınıza emin olun.

Eğer işler çığrından çıkıyorsa, belki de en iyisi işi profosyonellere bırakmak olabilir.

 

Binlerce Fikir Arasında Kaybolmayın

Başta ailenizden olmak üzere çevrenizdeki pek çok kişi, hatta asansörde arada bir karşılaştığınız komşunuz, tavsiyelerde bulunmaya çalışacaktır. Konu düğün olunca insanlar deneyimlerini paylaşmaya bayılır. Ancak her fikri yerine getirmeye çalışmanın sizi zorlayacağı çok açık. Düğün gününüz ,sadece sizin ve eşinizin özel günü olmalı .Bu yüzden düğünün tarzına, içeriğine ,genel görünümüne çift olarak karar verin ve diğer tüm detayları bu genel tarzın üstüne inşa edin. Gelen öneriler arasından da bu tarza uyanları seçip uygulamak, geri kalanları ise nazikçe teşekkür ederek bertaraf etmek böylece çok daha kolay olacaktır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here