Blog

2020 Yılının En İyi Gelinlik Modelleri

2020-yilinin-en-iyi-gelinlik-modelleri
Avatar
tarafından yazıldı bursagelinlikciler

Gelinlik, her genç kızın en güzel hayali olan, evlenirken gelin tarafından düğün veya nikahında giydiği özel bir elbisedir. Gelinlik her yörenin, her ülkenin gelenek ve göreneklerine göre değişiklik gösterir. Herkes kendi kültürüne göre gelinlik seçimi yapar. Türkiye’de genel olarak gelinlikler renk olarak beyaz renk gelinlikler tercih edilirken, model olarak çok fazla seçenek ön plana çıkmıştır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralayabiliriz. Prenses model, Helen model, balık tipi, kabarık model straplez model, tesettür gelinlik, düz- sade gelinlikler, dantel detaylı gelinlik modelleri, parlak ve ışıltılı gelinlik modelleri çok tercih edilenlerdir. Daha farklı tasarımlar arasında ise üç boyutlu çiçek gelinlik modelleri, balon gelinlik modelleri, Bohem gelinlik modelleri kol detaylı, tül detaylı, dantel detaylı gelinlik modelleri ve benzeri gibi birçok gelinlik modeli daha sıralanabilir.

 

Günümüzde artık hemen hemen herkes kendi gelinlik modelini kendisi tasarlar.. Gelin adayları kendi zevk ve istekleri doğrultusunda giyecekleri elbiseyi diktirir eklenti yapar ya da tasarlarlar. Peki günümüzde en çok tercih edilen gelinlik modelleri nelerdir? 2020 yılının en iyi gelinlik modelleri şu şekilde sıralanabilir.

 

2020 gelinlikleri

En İyi Gelinlik Modelleri

 

Dantel Gelinlik Modeli

 

Dantel detay gelinlik modelleri, zarifin simgesi haline gelmiştir. Dantel kumaşların kullanım alanları oldukça fazladır. Gelinliklerde de çok güzel durduğu için birçok gelinliğin zevkle kullandığı özel bir modeldir.

 

Parlak Ve Işıltılı Gelinlik Modelleri

 

 

2020 yılında yerini alan ve en çok tercih edilen gelinliklerden biri de ışıltılı gelinlik modelidir. Parlaklığından dolayı göz alıcı bir görünüme sahiptir. Bu nedenle çok beğenilen modellerin en başında yer alır.

 

Üç Boyutlu Çiçek Gelinlik Modelleri

 

Bu model  Retro ve Vintage gelinlik modelleri tarzlarında çok yoğun bir şekilde tercih edilmiştir. üç boyutlu çiçek modeli gelinliği hem modern hem de geleneksel bir hava kattı için çok beğenilen gelinlikler arasında yerini almıştır.

 

Bohem Gelinlik Modeli

 

2020 Gelinlik Modası

 

2020 yılının en gözde parçalarından biri olan Bohem gelinlik modeli, bu gelinlik modelinde fırfırlar, püsküller abartı süslemeler ve asimetrik kesimler ön plana çıkmıştır. Birçok tarzı aynı anda üzerinde taşıyan sıra dışı ve farklı bir modeldir. Bu nedenle en çok tercih edilen gelinlikler arasında sırasını almıştır.

İlgili Link : Kabarık Gelinlik Modelleri

Tüy Detaylı Gelinlik Modelleri

 

2020’de tül detay ön plana çıkmıştır. Ünlü tasarımcılar bunu gelinliklerde çok sık kullanmışlardır. Gelinliğin tamamında ya da farklı detaylarını tüyle süslenen bu gelinlik modeli romantik ve aşk dolu bir hava katmaktadır.

 

Gelinlik, her genç kızın en güzel hayali olan, evlenirken gelin tarafından düğün veya nikahında giydiği özel bir elbisedir.

Yazar hakkında

Avatar

bursagelinlikciler

Yorum bırak