Düğünler hem gelinler hem de damatlar için özeldir. Bu yüzden de düğün gününe özel hazırlıkların yapılması gerekiyor. Her ne kadar gelinler kadar olmasa da damatlar genel bakım aşamasını yapması tavsiye edilir. Elbette ki her damat bakımlı olmayı hak ediyor. Düğün öncesi damat bakımı tam da bu noktada mükemmel bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Öncelikli olarak pek çok düğününde yakışıklı damat olmak ister. Düğün telaşı ile de gündelik yemek yeme alışkanlıkları değişebiliyor. Damatlar bu süreç içerisinde sürekli fastfood yiyeceklerinden dolayı kilo alıyor. Ayrıca sağlıksız yaşam damatların yüz bölgelerinde istenmeyen görüntülere neden oluyor.

Günümüz yakışık damat olmaya ilk iş olarak; form korumaya başlanıyor. Düğün gününe aylar öncesinden belirli sağlıklı yaşam listesi oluşturulması gerekir. Böylece hem fit hem de sağlıklı yüz görünüme sahip olunur. Elbette ki düğün öncesi damat bakımının etkili bir seviyede yapılması için bazı hususlara dikkat etmek şarttır. Bu kapsamda düğün öncesi damat bakımı nasıl olmalıdır? İşte yanıtını merak ettiğiniz bu sorunun ayrıntılı cevabı!

İlgili Link: Damatlık Seçiminin Püf Noktaları 

Düğün Öncesi Damat Bakımı Nasıl Olmalıdır? 

Düğün öncesi bakımlarda sadece gelin yer almıyor. Damatlarda belirli bakım çeşitlerini uygulaması gerekiyor. Damatların bu konuda genel hataları bu bakımları düğüne yakın zamanda gerçekleştirmesidir. Damat bakımının zamanlamasının isabetli bir şekilde ayarlanması, bu bakımın sonucunu da olumlu yönde etkileyecektir. Yine damat bakımının kapsamını önceden belirlemek ve buna dair tavsiyeleri dinlemek de gerekmektedir.

Yapılan bakımın etkisi tam olarak görülmesi birkaç gün geçmesi gerekiyor. Ayrıca son günlerde düğün stresi artacağı için uygulanacak olan bakım etkisi göstermeyebilir. Düğün öncesi damat bakımının; doğru ürün ve zamanın olması gerekiyor. Doğru ürün içinde düğün öncesi bakımdan önce de ürünün denenmesi gerekiyor. Böylece bakım için kullanılacak olan ürün riske atılmamış olur. Ayrıca gidilecek olan bakım merkezinde güvenilir olması gerekiyor.

İlgili Link: Damat Ayakkabılarında Sezon Modası 

Düğün Öncesi Damat Bakımı İçin Öneriler? 

Günümüz erkek bakım çeşitleri çoktur. En özel günlerinden biri olan düğün öncesi için erkeklere bakım önerilerinden birkaçı;

  • Saç bakımı
  • Cilt bakımı
  • Ağız bakımı
  • Makyaj

Saç bakımları erkekler için en dikkat edilmesi gereken konudur. Genellikle düğün öncesi saç ektirme işlemleri damatlarda sık rastlanılan bir durumdur.

Cilt bakımları; sürekli bakımsız olma ve tıraş durumlarından dolayı damatların cilt bakımına ihtiyacı olur. Düğün öncesinden damadın cilt yapısına uygun bakımı yapılması gerekir. Ayrıca düzenli olarak cilt bakım ürünlerini tercih etmesi önerilir.

Estetik duruşlar için ağız bakımları her zaman gereklidir. Fakat erkekler bu durumu genellikle önemsemezler. Bu yüzden de düğün öncesinde uzun süreli ağız bakımlarını tercih etmeleri gerekiyor.

Genel olarak dişlerin beyazlatılması gibi işlemler isteniyor. Düğüne başlamadan önce damatlara hafif makyaj önerilir. Düğün telaşından gergin ya da stresli olunur. Bu durumu makyaj ile kapatmak elinizdedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here