Düğünün en şık habercisi olan davetiye seçimi küçük bir detay gibi görünebilir fakat düğün hazırlıkları içerisinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde çok çeşitli ve birbirinden şık davetiye modelleri bulunmakta ve doğal olarak çiftler en güzel düğün davetiyesi modelleri belirlemekte bir hayli zorlanmaktadır. Ayrıca tasarımcılar artık klasik bir zarf ile birlikte sunulan davetiye yerine düğünün ve yapıldığı mevsimin konseptine uygun olarak davetiye tasarlamakta, hatta çoğu zaman özel tasarım davetiyeler yapmaktadırlar. Örneğin sonbahar düğünleri için turuncu ve kızıl tonlar tercih edilirken, bahar aylarında pembenin tonları seçilebilir. Ayrıca davetiye ve zarfın renklerinin zıt olması ile de dikkat çekici bir hava vermektedir. Düğün sahibi çiftlerin davetiye için temayı belirlemesinden sonra özel süslemeler ve küçük detayların da ilave edildiği davetiyeler çok şık ve güzel görünüme sahip olmaktadır.

 

Lüks ve Gösterişli Davetiye Modelleri 

 

Gösterişli Davetiye Modell
Lüks ve Gösterişli Davetiye Modeli

 

Her çift düğün davetiyesinin kendisine özel olmasını ve kendi hayallerini yansıtmasını ister. Seçilebilecek davetiye modelleri arasında gösteriş ve lüksü seven çiftler için asil duruşu ile birbirinden şık ve süslemeli davetiye çeşitleri bulunmaktadır. Lüks davetiye modellerinde çok görülen ve yakışan püskül detayı da görsel olarak ayrı bir şıklık katmaktadır. Diğer bir seçenek ise şık bir karton kutu içerisinde hem davetiye hem buzdolabı süsü ya da biblo gibi küçük bir düğün hatırası hem de çikolata ya da badem şekerlerinin konarak hazırlandığı farklı tasarımda bir davetiye modelidir. Renkli kurdeleler ile yapılan fiyonk figürü de lüks düğün davetiyelerine estetik bir duruş vermektedir. Ayrıca yalı veya saray gibi yerlerde yapılacak olan düğünler için eskitme ya da saman kağıttan dantel desenleri ve boncuk süslemeleri kullanılarak süslenen davetiye modelleri de oldukça gösterişli olup en güzel düğün davetiyesi modelleri arasında yer almaktadır.

 

İlgili Link: Gelin Saçı Trendleri

 

Romantik ve İlginç Özel Tasarım Davetiye Modelleri

 

Özel Tasarım Davetiye Modelleri
Romantik ve İlginç Özel Tasarım Davetiye Modelleri

 

Romantik temalı davetiye modellerinden hoşlanan çiftler değişik çiçek figürleri ile süslenmiş ya da içerisinde kalp figürü olan özel kesimleri ile dikkat çeken davetiye modelleri tercih edebilirler. Bu tarz davetiye modelleri genellikle romantikliği temsil eden pembe, beyaz ya da açık tonlarda kağıtlar kullanılarak yapılmaktadır. En güzel düğün davetiyesi modelleri arasında yer alan diğer bir seçenek de ilginç tasarımlara sahip olan davetiye modelleridir. Örneğin davetiyenin zarfı açılırken nikah masasına koşan gelin ve damat figürleri ya da plak şeklinde yapılan müzik temalı bir davetiye oldukça ilginç ve hoş görünebilmektedir. Mizahi yönü ile ön planda olan ve özel çizimlerin bulunduğu bu tarz davetiyeler düğünlerden gülümsetecek bir anı olarak kalabilmektedir.

 

Sade Düğün Davetiyesi Modelleri 

 

Düğün Davetiyesi Modelleri
Sade Düğün Davetiyesi Modelleri

 

Sade düğün davetiyesi modelleri, abartıdan uzak sade ve şık seçimler yapmaktan yana olan çiftlere hitap ediyor. Düğün davetiyesini sadece amacına ve düğün konseptine uygun modeller arasından seçmek isteyenlerin yöneldiği modeller, sade düğün davetiyesi modelleri oluyor. Her düğün konseptine ve zevke uygun şekilde birçok tarzda hazırlanan sade düğün davetiyeleri arasından bütçenizi de hesaba katarak bir seçim yapabilirsiniz.

 

Özel Tasarım Düğün Davetiyesi Modelleri 

 

Özel tasarım düğün davetiyesi modelleri düğünündeki her detayın kendilerine özel olmasını isteyen çiftler için hazırlanıyor. Klasik ve sade modellerden ise unutulmayacak ve dikkat çekecek modeller arasından seçim yapmak isteyenler, özel tasarım düğün davetiyesi modelleri tam da size göre. Hayalinizdeki davetiyeyi özel tasarım yapan yerlerde yaptırabilir bu sayede hem dikkat çeken bir davet kartı hazırlamış olur hem de uzun yıllarca saklanacak güzel bir hatıra yaratmış olursunuz.

 

İlgili Link: Gelin Buketi Modelleri

 

En Güzel Düğün Davetiyesi Sözleri 

 

En güzel düğün davetiyesi sözleri, davetiye hazırlama aşamasında çiftlerin ihtiyaç duyacağı konulardan biridir. Tercihinize göre bu sözler arasından komik, klasik, iddialı, romantik ve yaratıcı olanlarını seçebilirsiniz. En güzel düğün davetiyesi sözleri için size birkaç örnek vermemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz:

 

  • Bu mutlu günümüzde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız
  • Hayatımdaki mutluluğu buldum ve bu gün de ona hayatımı vermeye söz veriyorum. Mutluluğa doyacağımız bu günde, mutluluğumuzu paylaşmaya ve bizimle olmaya ne dersiniz
  • Hazırlıkları uzun süren filmimiz sonunda tamamlandı. Birlikte izlemeye ne dersiniz?
  • Birbirlerini seven ve evlenmeye karar veren iki gencin trajikomik evlenme hikayesi. Sakın kaçırmayın!

 

Düğünün en şık habercisi olan davetiye seçimi küçük bir detay gibi görünebilir fakat düğün hazırlıkları içerisinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here