Evlenmek ve düğün yapmak her insanın en büyük hayalleri arasındadır. Ancak düğün zamanlarında kişileri bekleyen işler ve seçimler oldukça yorucu bir süreçtir. Özellikle gelinler için son derece önemli süreçler vardır. Bunlardan birisi de saç modeli seçimidir. Saç modeli seçerken birçok ayrıntıyı göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin gelinlik modeline uygun olması, mevsim şartlarına uygun olması ve daha birçok detay gelin saçı modeli seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

 

Açık gelinler için gelin saçı modelleri son derece fazladır. Hemen her gelin kendine yakışacak modeller bulabilir ve kendi düğününde göz alan bir gelin olmayı başarabilir.

 

Mevsim Şartlarına Göre Açık Saç Modelleri 

 

Mevsimler düğün planlayanlar için son derece önemlidir. İster salon düğünü olsun isterse kır düğünü olsun mutlaka kişilerin dikkat etmesi gereken konular vardır. Bunlardan birisi de gelinlerin saçlarıdır. Kış mevsiminde hemen her saç modelini rahatlıkla kullanabilecek olan gelin adayları yaz mevsiminde biraz daha dikkatli seçimler yapmaları gerekiyor.

 

Yaz aylarında evlenmeyi düşünenler için topuz saçlar her zaman en ideal saçlardır. Sıkı ya da salaş topuz fark etmeksizin her türlü toplu saç modeli kullanılabilir. Hatta örgü saçlar da çok ideal olabilir. Kır düğünü yapmayı planlayanlar örgü saçlar arasına minik inciler ve çiçekler serpiştirebilir. Son derece güzel saç modelleri ile her gelin bir prenses olacaktır.

 

Duvak Kullanımına Göre Saç Modelleri 

 

Gelin adaylarını ilgilendiren bir diğer önemli konuda duvak konusudur. Saç modeli seçerken duvak kullanımı en önemli belirleyicilerden biridir. Saçta taç kullanılacak ise duvak kullanılması ideal olabilir. Ancak duvak sadece nikah sırasında kullanılacak ve düğünün geri kalanında kullanılmayacak ise saçlarınızı daha rahat bir model yaptırabilirsiniz. Duvak kullanan hanımlar genelde tercihlerini topuz saçlardan yana kullanırlar.

 

Sadece saçlarını ortada bırakmak isteyen hanımlar açık bırakılmış dökümlü saçlarla düğününü rahatlıkla atlatabilir. Bununla birlikte çok şık şekilde toplanmış salaş bir atkuyruğu da güzel ve modern bir model olabilir. Her durumda gelin hanımlarının alternatifi son derece fazladır.

 

Serbest Bırakılan Gelin Saçı Modelleri 

 

Gelin adayları son yıllarda daha sade düğün tercih ettiğinden saç modellerinde de şatafatlı topuzlara pek ihtiyaç duyulmuyor. Uzun saçlı gelin adayları rahatlıkla saçlarını açık bırakabilir ve maşa ile doğal dalgalar haline getirebilir. Bunu yaparken saçların üst kısımlarına örgü bantlar atabilirler. Yine saçlardan yapılacak bir kemer ile ensede şık bir şekilde toplanabilirler.

 

Saçları yan tarafta toplamak da son derece hoş bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Kaliteli ve tarz duruşu olan bir saç modeli ile her gelin kendi düğünün en göz alan hanımı olmayı başaracaktır. Son derece hoş bir saç modeli için çeşitli pırıltılı saç tokalarından da yararlanabilme şansınız vardır.

 

Evlenmek ve düğün yapmak her insanın en büyük hayalleri arasındadır. Ancak düğün zamanlarında kişileri bekleyen işler ve seçimler oldukça yorucu bir süreçtir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here