Yıllar önce Türkan Şoray’ta tanıdık biz aslında dumanlı göz makyajını. Elbette o zamanlar smoke eye diye tanımlamıyorduk😊

Son yılların en favori göz makyajı arasında yerini alan dumanlı göz makyajı 6 adımda kolayca yapmak için aşağıdaki ipuçlarını takip etmeniz yeterli.

Adım Adım Buğulu Göz Makyajı

Kapatıcı uygulayarak makyaja hazırlanın. Alt kirpik dibine ve tüm göz kapaklarına tampon hareketlerle kapatıcı uygulayın. Göz pınarlarını ve dış kısımları unutmayın.

Dumanlı göz makyajını hangi tonlarda tercih ediyorsanız katlanma çizgisine kadar kabarık fırçayla uygulayın. İki ton koyu farla tam katlanma çizgisini aşacak şekilde gölge yapın. Elde etmek istediğiniz sonuç hafif dumanli göz makyaji görüntüsü ise daha soft tonları kullanmalısınız.

Uyguladığınız farla aynı tonlarda yumuşak göz kalemini üst kirpik dibine ince bir hat şeklinde uygulayın. Hafifçe dağıtarak kirpik aralarındaki boşlukların kapanmasını sağlayın.

Krem rengi göz kalemi, gözlerinizin daha iri görünmesi için en önemli adımlardan. Alt kirpik dibi boyunca uygulayın. Başta renk fazla parlak görünebilir ama zamanla oturacak.

Göz pınarlarına krem formda aydınlatıcı bir ürün uyguladıktan sonra gözaltına buğulu makyaj uygulayın. Bu işlem bakışlarınızı rakun ifadesinden uzaklaştırarak etkileyici bir görünüm kazandıracak.

Maskarayı üst kirpiklerinize uygulayın. Bir, iki dakika kurumasını bekledikten sonra ikinci katı sürün. Alt kirpileri ise es geçin. Böylelikle dağılma riskini önlemiş olacaksınız.

Makyaj artistleri dumanlı göz makyajını çoğunlukla üst kirpik dibine uyguladıkları ince, siyah likit eye liner’la tamamlıyor. Uygulamayı maskaradan önce yapmak şart.

Dumanlı Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Gerekli tüm malzemeleri makyaja başlamadan önce bir araya toplayın.

Dumanlı Göz Makyajı

Gözaltı Kapatıcısı

Kompakt ya da stick formda kapatıcı tercih edin. Likit versiyonda bir ürün uyguladığınızda üzerine süreceğiniz far dağılacağı için makyajınız bozulabilir.

Siyah Göz Kalemi

Üzerinde “soft”, “kohl” ya da “smoky yazan bir göz kalemi tercih edin.

Ürünü elinizin üst kısmında deneyerek kolay sürülüp sürülmediğini kontrol edin.

Küçük Ve İnce Eğik Uçlu Fırça 

Farı alt kirpik dibine uygulamak için yumuşak, gür killi fırçaya ihtiyacınız olacak

Duman Grisi Göz Farı

Işıltılı bir versiyon seçmeye özen gösterin. Işıltılı farlar, mat olanlara kıyasla daha rahat sürüleceği için daha kusursuz sonuç alacaksınız.

Siyah Toz Far

Çok az ışıltılar barındıran siyah far tercih edin.

Dumanlı Göz Makyajı Aşamaları

Mendil

İkiye katlanmış bir mendile ihtiyacınız olacak.

Yuvarlak Uçlu Yumuşak Fırça

Katlanma çizgisine oturacak boyutta, küçük far fırçası

Geniş Far Fırçası

Yumuşak ve yoğun killi bir fırçayı fan dağıtmak için kullanabilirsiniz.

En İyi Rötuş İpucu

Dağınıklığın sınırı oldukça önemli. Gecenin ikisinde sarhoşluktan akmış makyaj görüntüsünden uzak durmalısınız. Bu yüzden uyguladığınız farı ya da göz kalemini kulak çubuğuyla dağıtmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Çantanıza attığınız temiz bir far fırçasını katlanma çizgisinin üzerinde gezdirin. Görünümünüzün tamamını bozmadan farın fazlasını bir peçeteyle alın. Eğer bulaşmış kısımları silemiyorsanız üzerine hafifçe kapatıcı uygulamayı deneyin. YSL, Touche Eclat, tarzında işi yansıtan formülasyonlar bizim favorimiz. Sorunu hâlâ çözemediyseniz iyi bir alternatif daha var: Eve dönmek.

Kapatıcı uygulayarak makyaja hazırlanın. Alt kirpik dibine ve tüm göz kapaklarına tampon hareketlerle kapatıcı uygulayın. Göz pınarlarını ve dış kısımları unutmayın.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Kusursuz Pembe Makyajın Sırrı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here