Oval Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri

Bütün düğün işlemlerinin en sonuna bırakılan iş saç modeli seçme ve yapma işidir. Saç modelinizi seçerken ve yaptırırken yüz şekliniz önemli bir parametre olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer yüz tipinizi doğru belirleyip ona uygun bir saç modeli seçerseniz oldukça estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. İlk olarak yüz tipinizin hangi yüz tipine daha yakın olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bu yüz tipleri dikdörtgen, kare, oval veya kalp arasından biri olabilir. Her yüz tipine uygun olarak farklı gelin saçı modelleri daha güzel bir görünüm sergilemektedir.

Oval Yüz Şekline Uygun Topuz Modelleri

Oval yüz şekline uygun topuz modelleri sayesinde yüz şeklinizi yuvarlak forma yaklaştırabilirsiniz. Oval yüz şekline sahipseniz daha çok tepesi hacimli topuz modellerine bakmalısınız. Tepe bölümüne bombe ya da hacim eklenen topuz modelleri, yuvarlak yüzünüzü daha oval bir görünüme bürüyebilir. Tepe bölümü kabartılan topuz modelleri yüzünüzü yukarıya doğru uzatacak ve istediğiniz görünümü size kazandıracak. Topuzunuzu ensede ya da tam tepede yaptırabilirsiniz. Tepe kısmı kabarık olduğu takdirde hemen her topuz modelini tercih edebilirsiniz. Oval yüz şekline uygun topuz modelleri arasından en beğendiğinizi seçin ve düğününüzde tüm gözleri üzerine çekin.

 Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Oval Yüz Şekline Uygun Örgü Saç Modelleri

Oval yüz şekline uygun örgü saç modelleri arasında sizi çok şık seçenekler karşılayacak. Örgülü topuz ve açık saç modellerinden yuvarlak yüz şekline uygun olanları seçmek çok kolay. Oval yüz tipine sahip olan kadınlar her zaman yüzlerini daha uzun ve oval bir forma sokmak isterler. Bunun için de saçlarının tepe bölümünü krepeyle kabartmaları en doğru yöntemdir. Yuvarlak yüzlü kadınlar örgülü topuzlarda da yine aynı şekilde üst kısmı krepelenmiş kabarık modelleri tercih edebilirler. Açık saçlarda da üst kısmı kabartılmış ve örgü taçla süslenmiş bir model yuvarlak yüz şekline uygun örgü saç modelleri arasında gösterilebilir.

Bütün düğün işlemlerinin en sonuna bırakılan iş saç modeli seçme ve yapma işidir. Saç modelinizi seçerken ve yaptırırken yüz şekliniz önemli bir parametre olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer yüz tipinizi doğru belirleyip ona uygun bir saç modeli seçerseniz oldukça estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here