Gelinlik seçmek başlı başına zor bir konu iken, balık etli gelinler için gelinlik seçmek, daha da zor hale gelebiliyor. Gelinlik hayalleri kafada uçuşurken hayaller ile gerçekler birbirini tutmayabiliyor. Özellikle balık etli gelinler seçim yaparken dikkatli ve titiz olmak zorunda kalıyorlar. Fakat moral bozmak yok, dört beş kilo fazlamız var diye hayallerimizi çöpe atmayacağız tabii ki. Artık tasarlanan farklı model seçenekleriyle tüm fazlalıkları gizlemek mümkündür. Hatta doğru gelinlik tasarımlarıyla fazlalık olan bölgeleri gizlerken gösterişli olan bölgeleri daha ön plana çıkarıp gelinlerin daha şık, alımlı ve zarif gözükmesi sağlanıyor. Burada en önemli konu, gelinin vücudunu iyi tanıması ve kendi vücut tipine göre bir seçim yapmasıdır.

 

İlgili Link: Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır

 

 

Balık Etli Gelin Adayları Nelere Dikkat Etmeli 

 

Gelin adayının kolları, normalden kalın ise kesinlikle straplez gelinliklerden uzak durmalı. Hayal tüllü veya uzun dantel kollu gelinlikler onlar için daha uygun olabilir. Bel kalın ve göğüsler büyükse eğer,  bu bölgelere taşlar ve abartılı aksesuarlarla dikkat çekmemek lazım.  Gelinlik içine korse giyilirse, bel bölgesi daraltılmış olduğu için olduğundan çok daha ince gözükecektir. Dikkati farklı yere çekmek için, balık etli gelinler, gösterişli kuyruklu gelinlikler kullanabilirler. Abartılı olmayan V yaka gelinlikler de güzel duracaktır. Balık etli gelinler için gelinlik önerilerimizin içinde balık model veya prenses model bulunmuyor.

 

İlgili Link: Gelinlik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

 

Balık Etli Gelinler İçin Hangi Modeller Uygun 

 

  • Kemerli gelinlik modelleri bel bölgesindeki fazlalıkları saklamak için çok uygun.
  • Drapeli modeller, balık etli gelinler için gelinlik önerilerinin başlarında geliyor zira vücudu çok sıkı gösteriyor.
  • Kollu gelinlik modelleri vücutta neredeyse bir illüzyon sağlıyor. Dantel kollar çok zarif duruyor
  • A tipi tek parça gelinlikler de çok yerinde bir seçim.
  • Likra kumaşlı gelinliklerden uzak durun, saten ve kalın kumaşlı gelinlikler tercih edin.
  • Uzun boylu gelinlikler sizin uzun bir siluete bürünmenizi sağlar.
  • Bele kadar korsaj ve drapeli gelinlikler de kurtarıcı bir seçimdir.

 

Gelinlik, bir bayanın ömründe giyebileceği en sıra dışı, özel elbisesidir. Doğru seçimlerle keyfini çıkarın. Mutluluklar diliyoruz.

 

Gelinlik seçmek başlı başına zor bir konu iken, balık etli gelinler için gelinlik seçmek, daha da zor hale gelebiliyor. Gelinlik hayalleri kafada uçuşurken hayaller ile gerçekler birbirini tutmayabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here