Örgü Gelin Saçı Fikirleri

Örgü Gelin Saçı Fikirleri

Son yıllarda gelin saç modelleri arasında en sık tercih edilen , örgülü saçlar hem günlük kullanımda hem de düğünlerde ve nişan saç modelleri arasında  oldukça kullanılır hale geldi. Açık ya da topuz model saçta dahi ufacık bir örgü ile şahane bir görünüm elde edilebileceğine şahit olur hale geldik. İşte tam da bu yüzden mutlaka saç uzun ya da kısa olsun, toplu ya da açık olsun hep bir örgü model ile son dokunuşu yapma isteği belirdi. Hasır örgü, balıksırtı, sepet gibi birbirinden farklı örgü modelleri ile siz de en önemli gününüzde tam da istediğiniz gibi prensesler gibi bir gelin olabilirsiniz.

Aslında günlük yaşantımızda tek bir model örgü çeşidi kullanıyor olmamıza rağmen bilmenizi isteriz ki birbirinden farklı birçok örgü model çeşidi vardır. Bu konuda kuaförlerden yardım alarak ve deneme yanılma yöntemi ile özellikle yüz tipinize en çok yakışacak örgü saç modelini bulabilirsiniz.

Peki bu örgülü saç modelleri arasında özellikle gelinler tarafından en çok tercih edilen modeller hangileridir?

Bu makalemizde size örgü saç modellerinin nasıl yapıldığından çok hangi gelinlik ve yüz tipi ile daha çok yakışacağından, kimlerin ne tür gelin saçını tercih etmeleri gerektiğinden bahsedeceğiz. Şayet düğün günü gelin saçını kendiniz yapmayı planlamıyorsanız fikir oluşturması açısından makalemiz sizler için oldukça yararlı olacaktır.

Örgülü Topuz Şeklinde Gelin Saçı Modelleri

 Örgülü Topu Gelin Saçı Modelleri Nasıldır

Gittiğiniz birçok düğünde de gördüğünüz üzere gelinler tarafından en çok topuz modelleri tercih edilmektedir. Yakın geçmişte topuz modelleri çok daha sade iken günümüzde artık mutlaka örgüler ile topuz modellerinin şekillendirildiğine şahit olmaktayız. Ancak topuz model tercih edilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus gelinlik modeli olacaktır. Eğer bisiklet ya da hakim yaka gibi kapalı bir yakaya sahip gelinlik modeli tercih ettiyseniz bu gelinlik ile beraber topuz model bir saçı da tercih etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Tüm saçı örmek suretiyle bir topuz model tercih edebileceğiniz gibi saçınızın sadece üst kısmında taç yapılmak suretiyle sadece bir kısım saçın örülmesi ile elde edeceğiniz topuz modeli ile de tüm misafirleri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Açık ya da topuz model saçta dahi ufacık bir örgü ile şahane bir görünüm elde edilebileceğine şahit olur hale geldik.

 

Topuz saç modeli ile yüzünüz daha çok ortaya çıkacaktır. Yüzünüzde sivilce ya da yaralarınız mevcutsa ya da yüz tipinizden memnun değilseniz bu ihtimalde topuz saç modelini tercih etmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca topuz saç modelinin en çok oval yüz tipine yakıştığını da söylemeden geçemeyeceğiz.

Şık bir balo ya da düğün salonu konseptli bir düğününüz varsa sımsıkı bir topuz modeli tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Ancak kır düğünü gibi düğünlerde ve özellikle mevsim olarak yaz düğünlerinde dağınık topuz gelin saçları hem daha yok tercih edilmekte hem de konsepte daha uygun düşmektedir.

Örgülü Açık Şekilde Gelin Saçı Modelleri

Örgülü Açık Gelin Saçı Modelleri Nelerdir

Uzun saçlı gelinler genellikle saçlarının uzunluğunun da düğün gününde davetliler tarafından fark edilmesini isterler. Fakat unutmayın ki her uzun saç güzel saç değildir. Eğer saçlarınızı açık bırakmak istiyorsanız saçlarınızın bakımlı olduğundan emin olmalısınız. Saç uçlarında bulunan kırıklar saçlarınızı oldukça bakımsız gösterecektir. Düğünden önce saçlarınız için en uygun modelde kesimi yaptırmalı ve mutlaka parlak saçlara sahip olabilmek adına bakım yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi halde çok güzel ve hem kıyafetinize hem yüz tipinize en uygun modeli seçseniz dahi istediğiniz görünümü yakalayamamanız çok olası.

Açık örgü gelin saçı modelini tercih ederken öncelikle gelinliğinizin yakasının kapalı olmamasına dikkat etmelisiniz.Saç modelinizin kendisini daha net göstermesi için mümkün olduğunca gelinlik ile ayrı olması gerekmektedir.  Açık saç gelin saçı modellerinde daha çok Fransız örgüsü, balıksırtı örgüler ve kılçık modeli örgüler karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanı sıra saçtan örgü şeklinde taç yapılarak da oldukça şık bir saç modeli tasarlanabilmektedir. Günümüzde ise uzun saçlı gelinler daha çok bu modeli tercih etmektedir.

Ayrıca örgülü saç modellerine aksesuarların da çok yakıştığı inkar edilemez bir gerçektir. Hem topuz saç modellerinde hem de açık gelin saçı modellerinde örgüler ile beraber metal ya da çiçeklerden yapılmış bir aksesuar kullanıldığında oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir. Özellikle kır düğünlerinde saçınızda kullanacağınız çiçek detaylı aksesuarlar hem konseptle uyum sağlamanıza yarayacak hem de oldukça asil bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir