En İyi Romantik Topuz Modelleri

En İyi Romantik Topuz Modelleri

Düğün gününde en gözde kişi gelin..

Herkesin gözünün üzerinde olacağını bilmek ise ayrı bir stres konusu. Bu sebeple gelinler günler öncesinden tüm detayları planlar. Siz de bu makaleyi okuyarak tam da bunu yapıyorsunuz, farkındayız J

Ama doğru yerdesiniz..

Yakın kadın arkadaşlarınızdan, annelerinizden, kısa zaman önce evlenmiş olan kişilerden saç modeli ile ilgili fikir almak istediğinizde genellikle size yöneltilecek tek bir cevap vardır; topuz saç modellerini tercih et!

Romantik Topuz Modelleri Nasıldır

Topuz saç modelleri hem oldukça şık görünmesi, hem birçok gelinlik modeli ile kolayca uyum sağlaması hem de uzun ve heyecanlı düğün gününüzde kullanımının diğer saç modellerine nazaran daha kolay olması sebebiyle birçok gelin adayı tarafından tercih edilmekte hatta tarafımızca da önerilmektedir.

Biz de sizlere şimdi bu yılın en romantik, en ilgi çekici topuz modellerini ve kullanım ile tercih şekillerini açıklayarak bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışacağız.

Aslında topuz saç modeli denildiğinde herkesin aklına aynı türde modeller geliyor olsa da birçok farklı şekilde uygulanabilecek topuz modelleri vardır. Özellikle son zamanlarda günümüzde topuz saç modellerinin sıklıkla tercih edilmesi ile beraber birçok farklı model uygulanmaya başlanmıştır.

Aslında topuz saç modeli denildiğinde herkesin aklına aynı türde modeller geliyor olsa da birçok farklı şekilde uygulanabilecek topuz modelleri vardır.

 

Öncelikle topuz modellerinin hangi yüz tipine daha çok yakıştığından bahsederek başlayalım.

Topuz modelleri en çok oval yüz tipine yakışmaktadır. Bu yüzden saç modelinize karar vermeden önce yüz tipinizi ve gelinlik modelinizi iyice tahlil etmeniz gerekmektedir.

Topuz modelleri içerisinde en çok tepeden topuz modelleri tercih edilmektedir. Bu modelde saçlar başın üst kısmında sıkıca toplanır. Ancak tepeden topuz modellerinde saçlarınızla yapılmış ince bir şerit halinde örgü taç modelini de kullanmanızı tavsiye ederiz. Örgü modeller ile saç modelinize romantik bir hava katmanız çok kolay olacaktır.

Tepeden topuz modelleri ile boynunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Şayet kısa bir boyna sahipseniz bu modeli tercih etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Modern Topuz Modelleri 2018 seçimleri arasında sıklıkla gördüğümüz bu model abiye topuz modelleri olarakta sıklıkla kullanılır.

Ancak tepeden topuz modelinde dağınık topuz modelleri arasında da  seçim yapabilirsiniz. Yine metal ya da çiçeklerden yapılmış bir aksesuar ile oldukça romantik bir saç modeli de yakalamış olabilirsiniz.

Fakat uzun bir boyna sahipseniz enseden bir topuz modelini de tercih edebilirsiniz. Bu model özellikle oval yüz tipine sahipseniz size oldukça yakışacaktır.

Ensede topuz modeli dağınık ya da sıkı olabilir. Bu tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Ancak gelinlik modeliniz boyun kısmından kapalı bir model ise dağınık olanı tercih etmemenizi önerebiliriz.

Topuz saç modelleri 2018 trendleri arasında sıklıkla görmeye aşina olduğumuz bir diğer model; düz topuz modelleri.

Düz topuz modelleri abartılı seçimlerden kaçan ve özellikle yaz aylarında evlenmeyi planlayan gelin adayları için kullanımı kolay bir seçenek olacaktır.

Düz topuz modelleri arasından seçim yapmayı düşünen bir gelin adayı iseniz düz topuz modellerinin yüz yapınızı daha çok ortaya çıkaracağını unutmayın…

Ayrıca enseden topuz modellerinde duvakların da daha şık durduğu bir gerçek J

Yandan topuz modelleri ise en çok kare yüz şekline sahip kişilere yakışır. Yüzünüz küçük ise bu modeli daha büyük bir yüz şekli yakalamak için tercih edebilirsiniz. Diğer topuz modellerinden çok daha farklı olması sebebiyle daha şık ve farklı bir görünüme en özel gününüzde yandan topuz modeli ile sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir