Düğün gününde gelinlik içinde muhteşem gözükmek için öncelikle vücut tipine uygun gelinlik almak gerekmektedir. Ne tarz bir gelinlik seçmeli, eğer vücut tipini bilip saklanması ve öne çıkarılması gereken bölgelere göre gelinlik alınırsa kusursuz bir gelin olunabilir. Elma, Armut, Kum saati, Dikdörtgen, Çilek, üçgen, muz, ters üçgen, atletik vücut tipleri bunların başında gelir. Birbirlerinden bazı farklılıklarla ayrılsalar da yakın özellikler gösterenler 4 ana tipte toplanmaktadır. Kendini ve vücudunu tanıyan gelinler bu dört vücut tipinden hangisi ise ona göre gelinlik modeli seçimi   yaparsa  düğünlerinde muhteşem görünebilirler. Vücut tipleri Elma, Armut, Kum saati ve dikdörtgen olmak üzere dörde ayrılabilir. Muz ve atletik tipi gelinler kendilerine dikdörtgen vücut tipi içinde, çilek tipi olanlar ise Elma kategorisinde değerlendirip ona göre gelinlik alabilirler.

Armut ve Elma Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Armut Tipi Gelinlik

Ne tarz bir gelinlik seçmeli, tabi ki vücut tipine göre seçilmelidir. İnce bel, geniş kalça ve küçük göğüsler armut tiptir. Bu tipler de beli öne çıkaracak tarz gelinlikler tercih edilebilir. Prensesler gibi salınmak isteyen armut tipi vücutlular için prenses model kabarık gelinlikler uygundur. Omuzları kalçalarla orantılı göstermek için yaka kayık olursa daha güzel durabilir. Kalın bel, kalça düz ve uzun düz muhteşem bacaklara sahip olanların vücut tipi elmadır. Bu tip kişilerde genellikle göğüsler dolgun olmaktadır. Gelinlik tercih edilirken de göğüs ve bacakları ön plana çıkaracak modeller seçilmelidir. Elma tipi olanlar yaka olarak V yaka düz kesim gelinlik tercih ederse ve bacakları gösterecek yırtmaç da olursa çok güzel olur.

Kum Saati ve Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Kum saati ve dikdörtgen vücut tipi için gelinlik nasıl seçilir
Kum saati vücuda sahip olanlar 90, 60, 90 olarak ifade edilen tiplerdir. Bu tipler tamamen kusursuz olmasalar da genellikle orantılı bir ölçüye sahiptirler. Bu ölçülere sahip olan gelinler gelinlikleri harika taşımaktadırlar. Özellikle balık gelinlik modelleri çok güzel durmaktadır. Kum saati vücut ölçülerine sahip olanlar ne tarz bir gelinlik seçmeli diye düşünürse V yaka, askılı, uzun kollu veya kolsuz balık modeller kesinlikle doğru bir karar olacaktır. Dar kalça, geniş omuz, normal büyüklükteki göğüslü yapıya dikdörtgen vücut tipi denmektedir. Omuz veya sırt dekoltesinin olacağı bir düz model gelinlik tercih edilebilir. Düz gelinlik modelinde bir de bacağı öne çıkaracak yırtmaç olursa tam dikdörtgen vücut tipine uygun bir gelinlik olur.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! En Güzel Gelin Saçı Modelleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here