Home Blog Gelin Saçı Nasıl Olmalı

Gelin Saçı Nasıl Olmalı

0
1186
gelin saçı

Gelin Saçı Nasıl Olmalı

Düğün öncesi gelinlerin en büyük dertlerinden birisi de saç modeli seçimidir. Gelin saçı nasıl olmalı nasıl bir model seçmeliyim diye düşünen gelinlerin kendilerini bir model üzerinde şartlandırmamaları daha doğru olacaktır. Bazen gelinlerin gelinliklerini diktirdikleri moda evlerinin gelinliğe uyacağını ifade ettikleri saç modeli tavsiyeleri olur ve gelinler sadece o modeli düşünürler. Oysaki saç modeli seçiminde sadece gelinlik değil saç rengi, yüz şekli de önemlidir. Yanlış bir model seçmemek, stres ve gerginlik hissinden de kurtulmak için düğünden önce farklı modellerin provası yapılabilir. Provalara gidilirken saç modeli seçimi konusunda sözüne itimat edilecek kişiler de kuaföre davet edilirse böylece geline en yakışan ve şık saç modeli seçilmiş olur.

Gelin Saçında Önemli Olan Hususlar

Gelin saçında önemli hususlar nelerdirGelin saçı nasıl olmalı diye düşünürken modeli seçme konusunda gelinlik, yüz şekli kadar düğünün yapılacağı yer ve ortamı da göz önünde bulundurmak şarttır. Kır veya kumsal düğünlerinde açık saçlarda kondurulan çiçekler, aksesuarlar çok hoş dururken, lüks salonlar için doğru bir seçim olmayacaktır. Balo salonu düğünlerinde topuz üzerindeki göz alıcı bir tacıyla tamamlanan gelin saçı çok şık duracaktır. Düğün yapılacağı yerdeki iklim şartları da saç modeli seçimini etkileyecektir. Rüzgârlı günde açık alanda yapılacak düğün için saçların sağılmayacağı bir model seçilerek güzel bir taç veya inci tokalar, boncuklar, ışıltılı aksesuarlar ile süslenebilir. Gelin saçı modeli seçilirken damat adayını da unutmamak gerekir. Tepeden yapılacak topuz gelini damattan daha uzun gösterecekse topuz yan veya arka bölümde düşünülebilir.

Yüz Şekline Göre Gelin Saçı

Yüz şekline göre gelin saçı nasıl seçilirTopuz, açık, örgülü, atkuyruğu gelin saçı modellerinden hangisi seçilmeli, gelin saçı nasıl olmalı konusunda gelinin yüz yapısı oldukça önemlidir. Örneğin, uzun yüz yapısına sahip gelinlerde topuz modellerinde saç çıkarma tercih edilmemeli çünkü bu yüzü daha uzun gösterecektir. Toplu gelin adaylarında ise yüzü daha ince göstermek için yüze yanaklardan ve kulak arkasından saç çıkarılabilir. Bu ve benzer noktaları bilmek yüz şekline göre doğru gelin saçı modeli tercihi için önemlidir. Yüz şekli yuvarlak olanlar topuz veya kısa saç modellerini, kareler kaküllü veya şakaklara inen saç tutamlı modelleri, dikdörtgenler şakak kemiğini örtecek modelleri, ters üçgenler saç tepesine hacim verecek modelleri seçerek, aksesuarlarla süsleyerek gelin saçlarını tamamlamış olurlar.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Örgülü gelin saçı modelleri nelerdirÖrgülü gelin saçı modelleri, hem zarif hem de iddialı görünmek isteyenlerin ilk tercihlerinden oluyor. Her gelin saçına uyum sağlayacak tarzda ve çok sayıda çeşidi de olan örgüler son yıllarda fazlaca karşımıza çıkıyor. Abartılı ve fazla yapılı saçlardansa tercihini doğallık ve sadelikten yana kullanmak isteyenler genellikle örgülü saç modellerini tercih ediyor. Hem açık bırakılan hem de toplanan saçlarda kullanılabilen örgüler saçlara zarif bir dokunuş yapıyor. Eğer saçlarınıza romantik bir görünüm de katmak istiyorsanız örgüyle birlikte küçük çiçek aksesuarlarını da kullanabilirsiniz.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa gelin saçı modelleri nelerdirGelin adaylarının gelinlikten sonra en çok düşündüğü şey gelin başı modelleri oluyor. Uzun saçlara sahip olan gelin adayları bu konuda birçok modelle karşılaşırken, kısa saçlı gelin adayları için bu durum farklı oluyor. Uzun saçlardaki kadar olmasa da yine de çok sayıda kısa gelin saçı modelleri bulabilirsiniz. Kısa saçlara sahip gelin adayları için de birbirinden farklı tarzda açık ve toplu modeller mevcut. Bu konuda seçim yapmak için ilk olarak kıyafet ve tarzınıza uygun bir model seçin ve bunun üzerine çeşitli araştırmalar yaparak kendinize alternatifler üretin.

Düğün öncesi gelinlerin en büyük dertlerinden birisi de saç modeli seçimidir. Gelin saçı nasıl olmalı nasıl bir model seçmeliyim diye düşünen gelinlerin kendilerini bir model üzerinde şartlandırmamaları daha doğru olacaktır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here