Kusursuz Düğün Hazırlığı

Düğün Hazırlığı süreci çiftler arasında heyecanlı pek çokkez de stresli bir süreçtir. Kusursuz düğün hazırlığı sakince yapılmış bir planlamadan geçer. Bugün gelin adaylarına ilham olacak bir düğün planlamasının  başlıklarına yer verdik.

 

 Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır

Gelinlik Seçimi

Gelinlik modası her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden iddaalı tasarımları ile dikkat çekiyor.  İhtişamlı modeller, 2-3 metreden 10 metreye kadar uzanan kuyruklar, haute couture seçimler, özel el yapımı danteller, tüm bu seçenekler gelin adaylarına sınırsız özgürlük sağlıyor.

 

Düğün Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır

Düğün Mekanı Seçimi

Düğün için mekan seçimindeki en önemli nokta; çiftlerin düğün tarihinden en az 6 ay öncesinde düğün konseptine ve düğün mekanına karar vermiş olmaları.

 

Damatlık Seçimi Nasıl Yapılır

Damatlık Seçimi

Son dönemde modernleşen ve artan tasarımlar erkeklerin daha özgün seçimler yapmasına olanak sağlıyor. Ancak seçeneklerin artması kafa karışıklığına da sebep olabilir, bu durumlarda seçimi kolaylaştırmak için bilinmesi gereken birkaç detay var. İlk olarak ten rengi uyumu, beden fit ve drop bilgisi, son olarak gelinlik ile olan uyumu diyebiliriz. Her tene uyum sağlayan siyah smokin, en yaygın olan klasik seçeneklerden. Beyaz smokin ise iddialı ve şık seçeneklerden biri, ancak buğday tenli erkeklerin tercih etmesi gerekiyor. Hatta hafif bir bronzluk da daha iyi olacaktır. Beyaz ya da ekru rengi tek ceket olarak da kullanabilirsiniz. Çok koyu tenli erkekler bu renkleri tercih etmemeli, renk uyumu kontrast olacağı için sert durabilir. Beyaz tende ise solgun bir görüntü olabilir. Son dönemde siyahın yerini alan lacivert ise her ten rengi ile uyum sağlayan bir diğer seçenek. Bordo ve mürdüm renkleri ise asil tonlardan. Bordo smokin tercih edecekler bordonun net ve blok görüntüsü kıran dokulu kumaşlara yönelebilirler. Son olarak tavsiye edeceğim renk antrasit olacak, spor giyinmeyi seven bir erkekseniz size en çok yakışan renk bu olacaktır. Beymen Collection’ da bahsettiğim detaylara sahip smokinleri bulabilirsiniz. Smokinin tamamlayıcısı olan gömlek, papyon, bel kemeri, ayakkabı, kol düğmesi tüm algıyı değiştirme gücüne sahip detaylardan.

 

cilt bakımı nasıl yapılır

Cilt Bakımı

Estetik açıdan düğüne hazırlık bir ay öncesinden başlayan bir süreçtir. Cilde öncelikle ipeksi güzellik elde etmek ilk amacımız. Düğün öncesi var ise cilt lekelerini azaltacak uygulamaları tercih edip cildinize homojen ve pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Artık yalnız gelinler değil, damatlar da bu özel güne özenle hazırlanıyor, bakımlara zaman ayırıyor. Ancak erkekler daha konservatif yaklaşımları seçiyorlar. Onlar için cilt bakımının önemi giderek artıyor. Bununla birlikte doğal destekleri isteyip, besleyici tedavileri, cildi canlandıran özel vitaminlerden, proteinden ve hyaluronik asitten oluşan kokteylleri tercih edebilirsiniz.

Son dönemde modernleşen ve artan tasarımlar erkeklerin daha özgün seçimler yapmasına olanak sağlıyor.

 

Pırıl pırıl bir cilt, hafif bir makyajla bile en güzel gelinleri yaratır. Doğru cilt bakımı cildi temizleyip cansız deriden arındırıyor, özel asitlerle canlanmasına neden oluyor.

Gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır

Gelin Çiçeği Seçimi

 

Bu yaz gelin buketlerinde daha çok iki veya üç tonlu, minimalist, gümüş gri yeşillerin eşlik ettiği soft tonlardaki buketleri göreceğiz. Renklerde örneğin şeftali tonlarına yeşil ve beyazın eşlik ettiği doğal buketler göreceğiz. Genel olarak nordik tasarımların altın çağını yaşadığı bu dönemde buketlerde de sadeleşme, doğallaşma ve naiflik on plana çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here