Düğün Öncesi Güzellik Önerileri

Düğün öncesinde vücudunuza ve cildinize iyi gelecek  ve doping etkisi yaratacak öneri listesini sizin için hazırladık.  Cilt bakımından düğün öncesi makjay bakım ürünlerine kadar ihtiyacınız olan başlıkları sıraladık.

Her gelin adayı düğün günü peri kızı kadar güzel olmak ister  ve elbette en doğal hakkıdır bu istek. Muhteşem görünme ulaşmak için düğün gününe kadar olan süreçte iyi bir güzellik rutini ve düğün öncesi bakım kampı planlamanız gerekiyor. Cildinizi ve bedeninizi bakıma almanız için hazırladığımız rehber çok işinize yarayacak. İşte o ipuçları ve yardımcı ürünler.

güzellik ve bakım önerileri nelerdir

Pürüzsüz El ve Tırnaklara Sahip Olun

Nişan yüzüğünüz ne de güzel parlıyor? Peki ya manikürünüz? Ojesi çıkmış tırnaklar, kuti külü artan dipler, uçlan çıkmış ojelerle o tektaş bu görünümü hak ediyor mu?

Daha bakımlı el ve tırnaklar için birkaç dakika yeterli. Dipler için tırnak yağı, kağıt törpüyle uçlar düzeltme, sevdiğiniz renk bir oje, cila ve kurutucu, el kremi evdeki bakım için malzemeleriniz ihtiyacınıza göre haftada ya da iki haftada bir kuaförünüze gidip yoğun bakım yaptırarak bu etkiyi artırabilirsiniz.

 

 

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı, bugünden yanına gerçekleşen bir işlem değildir. Uzun ve düzenli bakım gerektirir. Siz de düğün gününe kadar haftalık olarak (fiziksel ya da kimyasal) cilt üst tabakasını soydurabilir, makyajınız için pürüzsüz bir ten sağlayabilirsiniz. Hyaluronik asit içerikli nemlendirici serumlar, ince çizgileri dolduracağından daha iyi sonuç verir. Günlük makyaj öncesi bu tür bir serum kullanmayı alışkanlık haline getirin. Gece bakım kremini unutmayın. Düğünden en az üç ay önce bir dermatoloğa gidin,

bir güzellik merkezinde cildiniz için kimyasal peeling, karbon peeling gibi cildinizin ihtiyacı olan uygulamalar yaptırın. Bu uygulamaları evde maske ile destekleyin.

En İyi Makyaj Provalı Olandır

Saç ve makyaj, düğün tarihinden en az üç ay önce prova edilmesi gereken alanlar. Sizin beğendiğiniz makyaj stili ve renk, belki de hayalinizdeki gibi durmayabilir. işte bunun için öncesinde makyözle birlikte prova etmelisiniz Siz de günlük makyajınızda bu kuralları göz önünde tutmayı unutmayın. Nude makyaj paletleri her zaman doğal görünüm için idealdir. Hafif bir aydınlatıcı, ruj, allık ve maskarayı da doğal tonlarda tutun.

Kaşlar İfadeniz Anahtarıdır

Yüzünüzün sert ya da yumuşak görünümünde kaşlarınızın payı oldukça büyük. Ne kadar kavis olduğu, kalınlığı, biçimi ifadenizde söz sahibi. Kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız, alt kısmındaki acı bölümüyle çok oynamayın. Daha doğal görünüm için kaşın ana şeklinin etrafındaki fazla tüyleri alin. En iyi kaş şekli için hazır kalıplar var, bunları da deneyebilirsiniz. Dilerseniz profesyonel bir kaş barına uğrayıp yüzünüze en iyi giden kaş formunu belirleyebilirsiniz. Düğün gününe kadar kaş bakım ürünleriyle kaşınıza bakım yapmayı da unutmayın.

Cilt bakımından düğün öncesi makjay bakım ürünlerine kadar ihtiyacınız olan başlıkları sıraladık.

 

Kaşlar ortalama her üç haftada bir alınmaya ihtiyaç duyuyor. Düğün öncesi bu sureyi göz ardı etmeyin. Kaşların fazla uzayıp şeklinin bozulmasına izin vermeden kuaförünüzü ziyaret edin.

 

Bembeyaz Dişler

Dişçinize rutin kontrollerinizi ihmal etmeyin. Kimse düğün gecesi diş ağrısı çekmek istemez. Tüm dolgu, köprü ya da implant gibi işlemlerinizi yaptırın. Hiçbir problem yoksa, beyazlatma ve gülüş estetiğini uygulatın. Siz de düğün gününüze kadar evde dişlerinize iyi bakın. Ekstra beyazlatan diş macunları kullanın mesela. O gün objektiflere gülümsediğinizde bembeyaz ışıldayan dişleriniz göz kamaştırsın

Sık sık beyazlatma eyleminde kaçının, çay ve kahve tüketimini bu süre zarfında azaltmanız dişlerinizin faydasına olacaktır.

 

Dudaklar Her Şeyi Anlatır

 

işte çok da odaklanmadığımız noktalardan biri Dudaklar.. Oysa onlar o kadar çok şey anlatıyor ki! Rujunuzun pürüzsüz durması da ona ne kadar iyi baktığınıza bağlı. Lip balmlar çantanızdan, cebinizden hiç eksik olmasın. Hele de mevsim kışken. Sık sık balm ile dudaklarınızı nemli tutun. ihtiyacınız doğrultusunda peeling ile ölü tabakayı atin.

ince dokulu ıslak bir havlu ile dudaklara dairesel hareketler uygulamak hem masaj yapar  hem de ölü deriyi atmanızı sağlar.

 

Saçların Her Teli Kıymetli

En büyük sorunlarımızdan biri saçların dökülmesi, incelmesi ve bazı nedenlerle yıpranması. Düğün öncesi de saçları bakıma alarak bu sorunları minimize edin. Birkaç ay önceden yoğun bakım ürünleri ve maskelerle ihtiyacı olan nemi verin, renk korumayı ya da elektriklenmeyi önleyin. Her ürün her saça iyi gelmez. ihtiyacını ve saç tipini belirlemek önemli. Bu konuda kuaförünüzden destek alin.

Sac boyunuzu ve renginizi  düğünden bir-iki gün önce yaptırmayın. En az bir hafta önce boyatın ki, düğün güne kadar saç renginiz tam olarak otursun.

 

Kokunun Etkileyici Özelliğini İhmal Etmeyin

 

işte duygusal hafızada en fazla iz bırakan en özel ayrıntı: Koku… Sizi hatırlatan çok özel bir parfüm arayışındaysanız yeni çıkan özel kokuları keşfetmelisiniz. Düğün öncesinde keşif yapın ve düğüne kadar da bu parfümü kullanın. Teninizde ne kadar kaldığını test etmiş olursunuz. Çevrenizdekilerin en çok olumlu tepki verdiği parfüm de doğru seçim yapmanızda deste olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here