Düğün Masası Düzenleme

Düğün masası düzenleme konusunda önceliğiniz şık bir örtü seçimi v e bu örtüyü destekleyecek  ve yere kadar uzanan renkli kumaşlarımız olmalı. Masa ortasında kullanmak üzere taze çiçeklerimiz, bunları tamamlayan suplalar ve canlı bir görünüm elde etmek için mumlarımız olmalı.  Kumaş seçimini yaparken kriteriniz sadece renk değil , kumaşınızın parlaklığı ve matlığı da olmalı. Seçtiğiniz mekanda gün ışığı fazla ise daha canlı tonlarda parlak kumaşlar tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Masa çiçeği seçimlerinde karar verirken doğru sonuç almak için  mekan seçimine göre davranmanız önemli.  Her mekanın kendine göre bir dokusu var. Çiçek ve şamdan seçimlerinin bu dokudan çok aykırı olmamasını tavsiye ederiz.

Örneğin düğün mekanı seçimin iz görkemli bir salon yada yalı ise görkemli seçimler,  Açıkhava bir alansa daha canlı ve parlak renklerde seçilmiş çiçekler bunları tamamlayacak mumlar ve led ışıkları kullanmalısınız.

Kumaş seçimini yaparken kriteriniz sadece renk değil , kumaşınızın parlaklığı ve matlığı da olmalı.

 

Düğün  organizasyonunun yapılacağı yerde masa düzeni haricinde dikkat etmeniz gereken bir diğer detay nikahın kıyılacağı seramoni alanını yine aynı tarzda çiçeklerle ve taglar yardımı ile şıklaştırmayı ihmal etmeyin.

düğün masası süsleme nedir

 

Düğün Masasında Kullanılacak Tabak Takımı

Süsleme materyali olarak son yıllarda her masada mutlaka farklı farklı suplaların kullanıldığını görüyoruz. Bu suplalar klasik mekânlarda altın, bazı mekanlarda gümüş kullanılabilir , burda önemli olan seçilecek şamdanın masa tarzını ve suplalarla uyumlu olmasıdır.

Kır düğünlerinde biraz daha canlı çiçeklerle süslenmiş supla altlıkları tercih edebilirsiniz. Salon yada otel düğünlerinde ise daha klasik altın yada gümüş varaklı supla seçimleri doğru olacaktır. Tabak seçimlerinizin beyaz porselenden olması masada göz yorucu bir görünüm yaratmamak adına önemli. Tercih edilen tabak büyüklüğü 32 cm’in üstünde olması misafirlerin yemekleri net görmeleri açısından önemli.

Düğün Masasında Kullanılan Süslemeler

Düğün masasında tercih edilecek süslemeler tamamen sizin seçimlerinizle bağlantılı olarak değişir. Çiçekler, mumlar, menü kartları, masa numaralıkları, tercihen misafirlerin oturma düzenini sağlayabileceğiniz isim kartları, peçete bilezikleri, misafirlere ikram edebileceğiniz küçük hediyeler ve masa süslerini dahil edebilirsiniz. Misafirlerimize vereceğimiz hediyelerde çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Mutlaka bu hediyelerin fonksiyonel olması o misafirlere o günü anımsatan bir anı olmasına özen gösterin.

 

Düğün Masası Çiçeği Nasıl Seçilir?

 

Düğün masanız için çiçek seçimini yaparken öncelikle mevsimine göre hareket etmelisiniz. Mevsim çiçeklerinden sevdiğiniz tarz ve rengi belirledikten sonra çiçek boyunun masada oturan misafirlerin birbirini görmesini engellemeyecek şekilde olmasına özen gösterin. Çiçeği cam bir vazoda yada şamdan da sunuyorsanız ince bir gövdeye sahip olmasına dikkat edin. Çiçek renginin seçiminde mekanın aldığı ışık oranı ve yine mekan renkleriyle uyumlu renkler seçmek daha başarılı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Gelin Masası Süsleme Şekilleri

Gelin masası süsleme son yıllardaki düğün trendlerinde gelin ve damar gece boyunca misafirlerini ağırladıkları için artık çok tercih edilmiyor. Eğer gelin masası oluşturacaksanız masanın arkasını tamamlayacak yüksek çiçekler ya da taglardan yardım alabilirsiniz.

 

İlgili Link : Düğün Hazırlığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here