Gelin Makyajı Öncesi Yapılması Gerekenler

Her genç kızın hayalinde güzel bir gelinlik ve kusursuz bir düğün vardır. Düğünde tüm gözlerin üstünde olacağı gelin için gelinlik seçiminden sonra makyaj ve saç modelini belirlemek oldukça önem taşır. Düğünde bakımlı ve güzel görünmek isteniyorsa mutlaka düğünden belli bir zaman öncesinden hazırlanılmaya başlanmalıdır. Gelin makyajı öncesinde yapılması gerekenler ise oldukça önemlidir. Gelin adayları, düğünün en azından bir hafta kadar öncesinde cilt bakımınız tamamlamış ve cildiniz dinlenmiş bir halde olmalıdır. Ayrıca makyaj ve saç provasının da düğünden önce halledilmiş olması ile bir aksilik çıkmasına da önlem alınmış olunur.

Düğün Öncesi Yapılması Gerekenler

Düğünde gelinin mükemmel görünmesi için düğün öncesinde cilt bakımına ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur. Gelin makyajı için öncesinde yapılması gerekenler arasında düzenli olarak yapılacak cilt temizliği, nemlendirici cilt maskeleri, haftada bir peeling, günlük makyaj temizliğini yapmak, yüz için tonik ve göz çevresi için bakım kremi kullanılmaktır. Cildi dinlendirmek ve temizliğini yapmak kusursuz bir makyaj için çok önemlidir. Düğün gününden önce uykunun alınmış olması düğün günü daha zinde ve canlı bir cilt için şarttır. Ayrıca kaş, bıyık ve diğer epilasyon işlemlerinin de bir kaç gün öncesinden yapılmış olması oluşabilecek tahriş ve kızarıklıkların geçmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra pedikür, manikür gibi bakımlarında düğün gününden önce halledilmesi gereklidir. Diğer bir önemli nokta ise saçlar boya yapılacaksa düğün günü doğal bir görünüm olması açısından bir kaç gün önceden boya işleminin yapılması gereklidir.

Gelin Makyajı Öncesi Yapılması Gerekenler nelerdir

Her genç kızın hayalinde güzel bir gelinlik ve kusursuz bir düğün vardır. Düğünde tüm gözlerin üstünde olacağı gelin için gelinlik seçiminden sonra makyaj ve saç modelini belirlemek oldukça önem taşır.

 

Gelin Makyajı İçin Öneriler

Makyaj ve saç yaptırılacak yerin önceden seçilmesi ve provasının yapılması işleri oldukça kolaylaştırarak hızlandırır. Prova yapılması gelin makyajı için önceden yapılması gerekenler arasında en önemlilerindendir. Düğün gününden önce cildin nefes alması ve dinlenmesi açısından fazla makyaj yapmamaya özen gösterilmelidir. Gelin makyajı hem oldukça doğal hem de şık görünmelidir. Seçilen fondöten cilt tonu ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca göz makyajının akmayacak şekilde yapılması da duygusal anlarda makyajın bozulmaması için önemlidir. Bunun yanında makyaj sabitleyicisi kullanılarak makyajın bütün gece bozulmaması da sağlanmalıdır.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Far Sürmenin Püf Noktaları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here