En Güzel Gelin Saçı Modelleri

En güzel gelin saçı modelleri gelinin ten, saç rengine, gelinliğinin modeline ve vücut tipine göre değişmektedir. Düğünde geline uygulanacak gelin saçının o dönemin trendlerinden olması dikkat çekebilir fakat önemli olan gelinin yüzüne, gelinliğine yakışan saç modelinin tercih edilmesidir. Trend saç modeli olup geline yakışmadığı müddetçe bir anlamı kalmayacaktır. Gelin, topuzlu, taçlı, yandan toplu, atkuyruğu, çiçekli, tokalı, firketeli, örgülü, saç bantlı, tüylü tokalı, taşlı, sıra dışı, taraklı gelin saçı modellerinden kendine en çok yakışanı seçip uygulamalıdır. Düğünde harika olmak ve en güzel saç modeli ve makyajını yaptırmış olmak için aklınızda en ufak bir şüphenin kalmaması gerekir. Bunun için düğünden önce saç modelini ve makyajını deneme amaçlı uygulayıp yakıştığından emin olunabilir.

Gelin Saçında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelin saçı seçilirken yüz şekli, saç tipi, saç rengi ve gelinlik modeli dikkat alınırsa en güzel gelin saçı modelleri uygulanmış olur. Oval yüz şekline sahip olanlar tepeden, dağınık, enseden topuzu seçebilirler. Yuvarlak yüzlü gelinler tepesi hacimli ve bombeli atkuyruğu tercih edebilir, kare yapılı yüze sahip gelinlerin saçlarını açık bırakmaları bukleli modelleri uygulamaları tavsiye edilmektedir. Her yüz şekline yakışan bir gelin saçı modeli olduğu gibi her türlü modelin yakıştığı en şanslı grup oval yüz şekline sahip olanlardır. Örgü modellerini uygularken duvak yerine gelin tacı kullanılmalıdır. Örgülü saçlara çiçekli gelin başı modelleri de çok yakışmaktadır. Saç modeli seçerken gelinliğin yakasını da dikkate almak şarttır.

En güzel gelin saçı modelleri

 

En güzel gelin saçı modelleri gelinin ten, saç rengine, gelinliğinin modeline ve vücut tipine göre değişmektedir.

 

Gelin Saçı ile Gelinliğin Uyumu

Gelin saçı seçilirken muhakkak gelinliğin modeli düşünülerek tercih yapılmalıdır. Gelin saçı modelinin gelinlik ile uyumlu olması oldukça önemlidir. En güzel gelin saçı modelleri seçilirken gelinliğin yaka kısmına özellikle dikkat edilmelidir. Hâkim yaka, halter yaka ve bisiklet yakaya sahip gelinlik modellerinde kalabalık bir görüntü olmaması için atkuyruğu tercih edilmelidir. Askılı, tek askılı ve straplez tarzında boynu açıkta bırakan gelinliklerde saçları açıkta bırakan modeller uygulanabileceği gibi saçların tepeden toplanması da geline çok yakışacaktır. Omuzları açıkta bırakan gelinlik modellerinde gelinin görüntüsünü dengelemek için duvak kullanılan saç modelleri tercih edilmelidir. Asklı, kabarık prenses modeli gelinliklerde saç modeli seçilirken taçlı olanlar tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Gelin Saçı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here