Dağınık Topuz Modelleri 2018

Saçlar doğal olarak her insan da olsa da her insanın saçı insanın kaderini belirleyen unsurlar arasında yer alıyor. Çünkü saçların bütünü tamamlayan parçalardan biri olması ile özellikle bir kadında saç seçimi portrenin tamamlanmasında en önemli farkı yaratıyor. Dağınık topuz modelleri listemizde sizler içinde önemli modeller yer alıyor.

Helenistik Dağınık Topuz; Helenistik ve Antik yunan kadının güzellik algısının zirve yaptığı dönemlerden biri olma özelliği taşıyor. Çünkü prenseslerin ve kraliçelerin ilk defa yüksek sesle duyulan taht savaşlarında saçlar ve kadın güzelliği en önemli silahlardan biri olma özelliği taşımıştır.

Sofistike bir görünüm sunsa da topuz olması ile zarafeti beraberinde getiren model baş bölgesinde pek çok perçemin ve kakülün birleşmesi ense üzerinde gevşek fakat kuvvetli bir topuzun oluşması ile öne çıkıyor. Özellikle bir gelinlik ile düşünüldüğünde sizi antik yunan kraliçelerinden ayıran tek fark diliniz olacak.

Dağınık Gelin Topuzu Nasıldır

Hacimli Topuz Modeli; Gösteriş ya da doğallık mı? Seçim yapamıyorsanız ikisini bir arada toplayabilirsiniz. Zaten topuz saç modellerinin anlamı da bu değil mi? Eğer hacimli saçlara sahipseniz ve topuz düşünüyorsanız hacimli topuz modeli sizin için ideal seçim olacak. Modelin başarılı bir kuaför tarafından yorumlanması çok önemlidir.

Çünkü Hacimli topuz modelinde saçın asıl topuz oluşmadan bir süre önce bakıma alınması ve biraz da olsa yumuşatılması gerekmektedir. Modeli özel kılan en önemli ayrıntı ise; Aksesuarlar ile kullanılmasında sakınca olmamasıdır.

Örgülü Dağınık Topuz Modeli; Klasik ya da modern gelin saçı modelleri içerisinde karma ve gösterişli modellerin başında geliyor. Her model gelinliğinize kolaylıkla uyum sağlayan örgülü topuz modelini yaptırırken ön kısmınıza dağınık ve salaş örgü modelini taç olarak kullandığınızda ve enseye yakın dağınık bir topuz yaparak ince saçlarınızı dışarı çıkardığınızda daha genç ve estetik güzelliğe sahip olursunuz.

Hacimli topuz modelinde saçın asıl topuz oluşmadan bir süre önce bakıma alınması ve biraz da olsa yumuşatılması gerekmektedir.

 

Kıvırcık Dağınık Topuz Modeli; Kıvırcık dağınık topuz, eğer doğal buklelere sahip olan saçlarınız varsa hem kurtarıcı hem de doğal güzelliğinizi zirveye taşıyacak kurtarıcı saç modelleri kategorisinde yer almıyor. Saçlarınızın ahenkle dans etmesiyle sansasyon yaratan gelin saçı modeliyle adeta kurtarıcınız oluyor.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Oval Yüz Tipine Uygun Gelin Saçı Modelleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here