Düğün Organizatörü Nasıl Seçilmeli

Mekân, yemek menüsü, menü kartlar, masa numaralıkları, davetiye seker masası, şeker masası kartları ve poşetleri, gelin buketi, çiçekler, dekoratif materyaller, ışıklandırma, sahne düzeni, dans pisti, sandalyeler peçeteler, karşılama masası, hostesler ve kostümler

Okurken yoruldunuz değil mi! Tüm bu kalemler bir eksik yada bir fazla düğün hazırlık sürecinde ilgilenmeniz ve karar vermeniz gereken başlıklar.

Eğer tüm bunlarla ilgilenmeyecek ve bir organizasyon firması ile çalışacaksanız düğün organizatörünü nasıl seçmeniz gerektiği konusunda tüyolar aktarıcaz size;

Çiftlerin düğün organizatörlerini seçerken dikkat etmesi gereken ilk detay, aynı dili konuşabilecekleri bir ekiple yola çıkmak olmalı. Düğün süreci herkesin hayatının en unutulmaz dönemlerinden biri. Uzun ve son derece detaylı bir süreç, dolayısıyla hazırlıkların başladığı ilk günden düğün gecesinin sonuna kadar oluşturulacak akışın çok dikkatli ve profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekiyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde çiftler düğün öncesinde düğün organizatörü ile anlaşıp o şekilde ilerliyorlar. Düğün organizasyonunda hizmet alacağınız firma ile mutlaka konuşmanız ve netleştirmeniz gereken detaylar var.

Sorun  çıksın istemiyorsanız  kusursuz bir törene imza atmasını beklediğiniz organizasyon firması  ile tüm istediklerinin konuşup bu detaylarda size sundukları hizmet garantisinden emin olmalısınız. İlk önleminiz hislerinize güvenmek olsun. En özel gününüzde sizi anlamayan, sizinle aynı heyecanı taşımayan veya isteklerinizi tam olarak karşılayamayan biriyle çalışmamalısınız. Size sunulacağı söylenen hizmetten çok memnun kalsanız da, konuşulan her şeyin yazılı olduğu bir kâğıdı, karşılıklı olarak imzalamaya dikkat edin. Bu işin duygusal tarafı olduğu kadar bir alışveriş olduğunu da unutmayın ve kendinizi sağlama alın. Görüştüğünüz organizasyon firmasının önereceği firmaları araştırın. İş ortakları ne kadar profesyonel ise, organizasyon firması size daha iyi hizmet verecektir.

düğün organizatoru secimi nasıldır

2019 Yaz Düğünü Trendleri

2019 Yaz düğünlerinde renklerin çok ön planda olduğuna şahit olacaksınız,çiçeklerdeki bol renklilik ve doğal dokular bu sene çok talep edileceğe benziyor. Daha yumuşak ve tatlı renkler, göz alıcı ama göze batmayan çiçekler, uçuşan şifonlar ve kesinlikle kalp hoplatıcı detaylar… Klasik şövalye ruhuna, vintage prenseslere ve annelerimizi kesin duygulandırıp ağlatacak dokunuşlara geri dönüşten bahsediyoruz.

Yazın daha çok doğayla iç içe bir mekanda kır düğünü tercih ediliyor. Bazen güzel ve geniş bir bahçe, piknik alan sahil, çiftlik evi ya da yeşillikler içerisinde tarihi mekanlar, bazen de geniş bahçeli küçük oteller, büyük bir park. Bu tip mekânlar için bahçe süslemeleri, oturma grupları temini, ışıklandırma ve çiçek seçimi önemli. Yeşil bir alan çiçekler, ağaçlar, açık hava, kendiliğinden düğün mekânı süslemesini doğal olarak gerçekleştirir. Burada mekânın özeliklerine göre kullanılacak dekoratif aksesuarlar önemli.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Düğün Organizasyon Firması İle Nasıl Çalışılmalı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here