Baharın yüzünü göstermesiyle birlikte düğün sezonu heyecanı da başladı! Gelin ve damat adayları  düğün gecelerinde  içinde mükemmel görünmek ve  kusursuz dişlere sahip olmak isteyen çiftler, nikâhtan önce  diş hekimlerinin yolunu tutuyor.  Bleaching ( beyazlatma) sayesinde

Bembeyaz dişlere ve etkileyici bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Son yılların trendi haline gelen  “Bleaching” yöntemi uygulandığını belirten Bursa Diş Hekimleri Uzmanlarından  Çene Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. M. Taha Taşar,  lazer destekli diş beyazlatma yöntemi özellikle düğün Nişan, gibi özel günlerde başvurulan bir yöntem  bulunduğunu vurguluyor.

 

Diş Beyazlatma Nedir?

Çiftler nikâh öncesinde  bize gelerek dişlerini beyazlatıyorlar” diyen Diş Hekimi Taşar, diş beyazlatma hakkında bilgiler verdi:

Bleaching lazerle diş beyazlatma uygulaması, diş yapısında bulunan doğal  olmayan maddelerin diş  beyazlatma jelleri ile  çözünmesi işlemine verilen genel addır. Bu uygulama,  daha çok dişteki renklenmelerin çözüme kavuşturulabilmesi için tercih ediliyor. Diş beyazlatma işleminin, diş beyazlatıcı ajanlar olarak adlandırılan ve  çok yönlü olarak jellerin kullanımıyla meydana getirilen bir uygulama bulunduğunu dile getiren belirten Bursa Diş Hekimleri Çene Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. M. Taha Taşar,   “İşlem, dişlere uygulama yapılan jelin, lazer ile ısıtılması ve aktive edilmesi ile yapılır. Böylelikle dişlerde iki-üç tona kadar bir beyazlama elde edilebilir” diyor.

Diş Estetiği ve Yöntemleri

 

Diş eti estetiğinde gerekli tedavi yöntemi kişinin şikâyeti ve diş hekiminin kontrolünden sonra belirlenir. Diş estetiği amacıyla gerçekleştirilen  tedavinin ağız ve diş yapısının standartlara uygun halde sıralanmasını sağlamak ve kişinin estetik kaygılarına son vermek için genellikle lazer uygulamaları kullanılmaktadır. Kanama olmadığı için iyileşme süreci diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha hızlı oluyor. Diyor. Dr. M. Taha Taşara vermiş olduğu bilgiler için çok teşekkür ederiz.

 

Diş estetiği tekniği olarak yurtdışında uzun süreden beri uygulanmakta olan İnvisalign yönteminin Türkiye’de henüz oldukça yeni olduğunu vurgulayan Diş hekimi dr. Taşar, Invisalign yöntemi Türkiye’de bu tekniğin eğitimini almış olan sınırlı sayıda hekim tarafından uygulandığına dikkat çekti. Bu uygulama sayesinde ağızda tel görüntüsü olmadan, kişiye özel hazırlayacağımız saydam plakları takarak 6 ayda hep hayalini kurduğunuz gülümsemeye sahip oluyorsunuz’’. Dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here