Yağlı saçlar hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyasıdır. Özellikle yaz aylarında sık sık yağlanan saçlar farklı nedenlerden dolayı kötü bir görüntü oluşturmaktadır.  Bu nedenle yağlı saçların önüne geçebilmek için uygulanacak bazı formüller vardır.

 

Bu formüller kısa ya da uzun vadede çözüm oluştururken günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ve uygulayabileceğimiz ürünlerden oluşmaktadır.  Yağlı saçlar pis olduklarından dolayı değil nemini dışarıya çıkarması nedeniyle kötü bir görüntü  oluşturur.  Bu nedenle özellikle uzun saçları olan kişiler yağlı saçlarını kusursuz göstermesi çabası içerisine girmektedir.

 

Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları 

 

Saç neden yağlanır sorusuna verilebilecek birçok cevap vardır. Bunlardan biride aşırı nem sorunudur. Sık sık yağlanan ya da bazı zamanlarda yağlı olarak görünen saçlardan kurtulmanın birkaç formülü vardır.  Bunlardan en fazla uygulanan ve işe yarayan bebek pudrasıdır.  Bebek pudrası saç diplerine çok fazla Kaçmayacak şekilde aynı zamanda dağıtarak uygulanan bir yöntemdir.  Hem kadınlar hem de erkekler saç pudrası ile bu işlemi gerçekleştirebilir.

 

Ortalama 12 saat boyunca kuru görünen saçlar daha sonrasında yıkanmalıdır.  Yıkanmayan saçların diplerinde pudra nedeniyle nefes alma durumu söz konusu olamayacağından dolayı kepeklenme ya da yara  çıkma durumları yaşanabilir.  Bu nedenle bebek pudrası kullanan kişiler mutlaka akşamında saçlarını yıkanmalıdır.

 

Bebek pudrası dışında kullanılacak ve kesin çözüm olarak bilinen diğer bir uygulama ise çeşitli yağ karışımlarıdır. Bu karışımlar her türlü aktardan rahatlıkla satın alabilecek şekilde piyasa içerisinde bulunur. Saç neden yağlanır sorusunun diğer bir cevabı ise; saçın ince ya da kalın telli olması yağlanma sorununa bir sebeptir denebilir. Bu nedenle saçınızı uygulayacağımız yağı,  saçınızın cinsine göre belirlemeniz gerekmektedir.

 

Uzun Vadede Yağlı Saçlardan Kurtulma

 

Kalıcı olarak yağlı saçlardan kurtulmak isteniyorsa Şampuan ve saç kremi gibi sürekli kullanmış olduğumuz ürünlere dikkat ediyor olmanız gerekir.  Ekstra nemlendiren ve hacim kazandıran şampuanlar saçta yağlanmaya neden olmaktadır. Bu nedenle bu ürünleri kullanmadan önce saçın uzun şekline ve tipine bağlı olacak şekilde uygun olan şampuanı seçmeniz gerekir.  Aksi durumda yağlanma sorunu sürekli olarak ortaya çıkacaktır.

 

Saç neden yağlanır sorusuna verilebilecek en iyi cevaplar bunlardır. Bunun dışında şahsi olarak korunabilmek adına Güneşli havalarda  uzun süreli  olacak şekilde şapka takmaktan  ya da kış aylarında kalın bereler takmaktan kaçınılmalıdır.

 

Bu içerideki nemin saça yansıması saçın içerisindeki buharında saçı yağlı göstermesine neden olmaktadır.  Ayrıca saç yağlanmalarının önüne geçmek için kuaförlerde yapılabilecek birçok kür de bulunmaktadır.

 

Yağlı saçlar hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyasıdır. Özellikle yaz aylarında sık sık yağlanan saçlar farklı nedenlerden dolayı kötü bir görüntü oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here