Nişan İçin Saç Modeli Fikirleri

Nişan töreniniz, evlilik yolunda atacağınız ilk resmi adımdır. Haliyle de hayatınızdaki ilk büyük değişikliğin yaşanacağı bu özel gününüzde saç, makyaj, elbise gibi tüm detaylar kafanızda soru işareti olacaktır. Hatta nişan sonrasında en çok konuşulacak olan saçlarınızı nasıl yaptıracağınız en çok uğraşacağınız bir ayrıntı bile olabilir.

 

Nişan için saç modeli fikirleri oldukça fazladır. Burada önemli olan saç yapınız, kıyafetiniz, nişanınızın yapılacağı ortamdır. Bu yazımızda nişanınızda nasıl bir saç modeli seçmeniz gerektiğine dair tüm püf noktaları sizlere aktarmaya çalıştık.

 

 

Nişan İçin Saç Modeli Seçiminde Püf Noktalar 

 

  • Öncelikle nişan töreninizin yapılacağı mekanı göz önünde bulundurmalısınız ve ona göre saç modelinizi seçmelisiniz.
  • Nişan elbiseniz ve saçınız uyum içinde olmalıdır. Nişan saç modelinizi seçerken mutlaka elbisenizin tüm detaylarını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Nişanınız hangi mevsimde yapılacak ise rahat ve aynı zamanda uyumlu olmanız adına mevsime uygun saç modeli tercihi yapmalısınız. Kavurucu bir sıcakta salık bir saç modeli tercih etmeniz saçlarınızın kısa süre içinde bozulmasına neden olacaktır.
  • Kuaförünüz ile önceden mutlaka tüm ayrıntıyı konuşmalısınız.
  • Saç yapınızı ve yüz tipinizi saçlarınızdan bağımsız düşünemezsiniz. Dolayısıyla da saç modelinde bu unsurları da göz önünde bulundurmalısınız.
  • Son olarak; ayrıntılara önem vererek şık olabileceğiniz detayını atlamamalısınız.

 

Nişan İçin Saç Modelleri 

 

Nişan İçin Saç Modelleri Nelerdir

 

Taçlı nişan saçı; İnce ve bir o kadar da tamamlayıcı bir detay olan taç modelleri, salık saçlarınızın stilini hareketli bir hale getiriyor.

 

Topuz nişan saçı; özel günlerde kadınların vazgeçilmezi olan saç modeli, nişan gibi özel günlerde de gelin adayları tarafından sıkça tercih ediliyor.

 

Salık nişan saçı; Saçlarınızı nişan töreninizde maşa yaparak ya da su dalgası yaparak salık ya da yarı toplu kullanabilirsiniz. Özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde tercih edilen modellerdir.

 

Nişan töreniniz, evlilik yolunda atacağınız ilk resmi adımdır. Haliyle de hayatınızdaki ilk büyük değişikliğin yaşanacağı bu özel gününüzde saç, makyaj, elbise gibi tüm detaylar kafanızda soru işareti olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir