Gelin Çantası Nasıl Seçilir?

Gelin çantası, gelin adayları tarafından son yıllarda giderek tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Onlarca farklı model ve tasarımları olan gelin çantasını seçerken dikkat edilmesi gereken noktaların başında¸gelinlik ayakkabısıyla uyumu gelir. Aksi halde ortaya uyumsuz ve kötü bir görüntü çıkar. Günümüzde yalnız gelin adayları için ayakkabı ve çanta üreten firmalar bulunmaktadır. Çantanın kullanışlı, şık ve sağlam olması görüntü açısından önemlidir çünkü çanta, gelinliğe değer katan önemli aksesuarların arasında bulunur. Gelin çantası  genellikle altın gümüş sırlı, parlak pullu, mücevherlerle bezeli olarak tasarlanmıştır. Bunun yanında sadelikten yana olan gelinler içinde sade modeller bulmakta mümkündür. Gelin Çantası Nasıl Seçilir sorusuna cevap olarak gelinlik ve saç bandıyla uyumunu da söyleyebiliriz.

Gelin Çanta Modelleri

Günümüzün trend modası arasında bulunan vintage önce gelinlikte sonrada gelin  aksesuarlarında da kullanılmaya başlandı, vintage gelin çantaları şık ve zarif görünümlerinden dolayı tercih edilen gelin çanta modelleri arasındadır. 1920’li yılların modası olan tüylü model çantalar günümüzde oldukça trend. Uçuşan tüyler, rahatlığı ve feminen görüntüsüyle kafes duvak şapkalarla birlikte hoş bir görünüm sağlamaktadır. Gelin Çantası Nasıl Seçilir sorusu kapsamında; elinde çantayla gezmek istemeyen gelinler için askılı modelleri tercih edebilirler cevabını da verebiliriz. Özellikle rahatlığına düşkün olan gelin adaylarının tercihi askılı modeller olmaktadır. İstenilen tüm model çantalara zarif bir zincir takılarak çanta askılı hale getirilebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gerekense altın işlemeleri olan bir gelinliğine asla gümüş işlemeli çanta tercih edilmemesidir aksi halde çirkin bir görünüm ortaya çıkar.

Gelin cantasi modelleri

Gelin çantası, gelin adayları tarafından son yıllarda giderek tercih edilen aksesuarlar arasındadır.

 

Gelin Çantası Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Günümüzde bazı gelin çantaları kumaştan yapılmaktadır fakat bunlar çok tercih edilmez, dantelli olarak tasarlanan çantalar kullanışsız olmanın yanında ayrıca güvenlik açısında da yeterli olmadığı için pek önerilmez. Gelin çantaları genellikle portföy olarak hazır olarak üretildiği gibi özel tasarım olarak da tasarlanabilmektedir. Gelin çantalarının en ideali olarak sade ve şık modeller önerilmektedir, işlemeli ve taşlı modeller çantayı ağırlaştıracağı için pek önerilmez, Gelin Çantası Nasıl Seçilir diye bir soru sorulduğunda cevap olarak içerisinde bulunan eşyaların düşmemesi için fermuarlı ya da klipsli olarak tercih edilmelidir cevabını verebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here