Mutluluğunuzu taçlandırmak kadar o mutluluğun ölümsüzleştirilmesi de oldukça önemli bir konudur. Hayatın dönüm noktası olan evlilik ve ardı sıra gelen tatlı telaşların sizleri yormaması adına birkaç öneri sıralayacağız şimdi. Baktıkça tebessüm edilecek, o ana tekrardan dönmek isteyeceğiniz öneriler sunacağız. Her kadının hayali olan beyaz gelinlik ile eşsiz konseptler çerçevesinde pozlar vermek, her ne kadar kolay gibi görünse de aslında oldukça uğraştırıcı bir iş. Ama endişeye yer yok çünkü Düğün Trendy var. Bünyesindeki firmalar ile irtibata geçip gönül rahatlığı ile düğün fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Düğününüzün konseptinin, düğün fotoğraflarınıza da yön vereceğini unutmamalısınız. Bu durumda hangi düğün konseptine göre nasıl düğün fotoğrafı çektireceğiniz de oldukça önem arz etmektedir. Birkaç fikir ile aklınızda şablon oluşturmaya çalışacağız.

 

 

Romantik Düğün Fotoğrafı İçin Tercih Edilmesi Gereken Yerler

Aşkın ve romantizmin bir araya geldiği yer hiç şüphesiz İstanbul’dur. Şimdiye kadar binlerce çiftin aşklarını ölümsüzleştirecek düğün fotoğraflarına ev sahipliği yapmış olmasına rağmen hala güncelliğini ve zarafetini koruyan bir şehirdir. Peki, İstanbul’un neresi romantizminizi zirveye çıkarır?

 

  • Kız Kulesi

Romantik düğün fotoğrafı için vazgeçilmez arasında yerini almış ve oynamaz mihenk taşı rolündedir. Sandal ile Kız Kulesi’ne doğru denize açılmak sizin ve partnerinizin âşık olacağı bir tema olacaktır.

 

  • İstanbul Boğazı
Düğün Fotoğraf Temaları
İstanbul Boğazı

En çok rağbet gören düğün fotoğrafı teması hiç şüphesiz boğazın eşsiz manzarasına karşı olandır. Vapur ile yapacağınız kalabalık bir tema ya da sade ve sadece sizi ağırlayan bir tekne sizlere oldukça hoşunuza gidecek fotoğraflar verebilir. FSM Köprüsü’nün altından geçerken ya da yalıların önünden yapacağınız kısa gezinti etkisini düğününüzden sonra dahi koruyacaktır.

 

  • Isparta Lavanta Bahçeleri

Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken lavanta bahçeleri haklı bir şöhreti hak ediyor ve hak ettiği değeri de fazlası ile karşılıyor diyebiliriz. Mor lavanta tarlalarının içinde mis gibi kokan büyülü yapısı ile sadece düğün fotoğraflarınızı değil, ruhunuzu da güzelleştirecektir. Ruh halinize iyi gelen bu görsel şölen, temanızın zenginleşmesine de olanak sağlayacaktır.

 

  • Salda Gölü
Havuz Başı Düğün Konsepti
Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü, Burdur ilinde yer alan bembeyaz kumları ile bütünleşip sizlere, eşsiz romantizme sahip düğün fotoğrafları sunacaktır.

 

Kır Düğünü Konsepti İçin Düğün Fotoğrafı Teması 

 

Elbette düğün konseptine göre tema belirlemek gibi bir zorunluluk olmamak ile birlikte, konsepte uygun düğün fotoğrafı tercih edildiğinde de ortaya çok hoş görüntülerin çıktığı da göz ardı edilemez bir gerçek. Kır düğününde tercih edilmesi en uygun düğün fotoğrafı teması elbette daha salaş bir ortamda, mümkünse açık havada gerçekleştirilenler olacaktır. Üzeri saman dolu bir at arabasında kaçırılıyor edası içerisinde meydana gelen fotoğraflar oldukça dikkat çekecektir. Ya da başak tarlalarının içinde kahkahaya boğulan bir gelin ve arkasından tebessümler eden bir damat oldukça hoş düğün fotoğrafı çıkartacaktır ortaya. Ve yahut lavanta bahçelerinin içinde, gelinliğin duvağı mor lavantalara sarılı halde, gelinin başında lavantadan bir taç gibi unsurlarla en mutu gününüzü ölümsüzleştirmek hiç de zor bir iş olmayacak.

 

İlgili Link: Düğün Fotoğraf Sözlüğü 

 

Havuz Başı Düğün Konsepti İçin Düğün Fotoğrafı Teması 

 

Düğünün konsepti elbette çekilecek düğün fotoğraflarını da etkileyecektir. Son zamanlarda oldukça tercih unsuru olan havuz başı düğünlerinin de teması renkli görüntüler ortaya çıkarıyor. Sıradan düğün fotoğrafları, yerini daha eğlenceli ve yaratıcı pozlara bıraktı diyebiliriz. Sizler için de birkaç önerimiz olacak. Havuz başında düğün konsepti için eğlenceli ve bakıldığında tekrar o anı yaşıyor hissi verecek düğün fotoğraflarına sahip olmak birkaç photoshop ile çok daha kolay. Örneğin partnerinizin havuza düştüğü ve sizin de onu kurtarmaya çalışma yönteminiz hoş bir tema ortaya koyabilir. Öte yandan cadı süpürgesi ile damadı kaçırmak da ilginç düğün fotoğrafları arasında sayılabilir. Havuz etrafında birçok şekilde poz vermek mümkün. Yeter ki yaratıcı ürünler meydana getirilmek istensin.

 

Düğün Fotoğrafı Çektirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir? 

 

Düğün Fotoğraflarında Ne İçin Yaratıcı Temalar Tercih Edilmeli
Düğün Fotoğrafı Çektirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir

Öncelikle en önemli husus, sizin ve partnerinizin nasıl bir düğün fotoğrafı istediğidir. Bir o kadar da önem teşkil eden kısım ise yaratıcılığınız olacaktır. Nasıl bir düğün fotoğrafı istediğinizi kararlaştırdığınız takdirde sizin ve fotoğraf sanatçısının işi oldukça kolaylaşacaktır. Öte yandan fotoğraflarınızı çekecek ve istediğiniz temaya başarı ile ulaşmanızı sağlayacak fotoğraf sanatçısı da önemli hususların başında gelmektedir. Bu noktada Düğün Trendy fotoğraf sanatçılarının yardımına başvurmanız, memnun şekilde düğün fotoğraflarınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

Düğün Fotoğraflarında Ne İçin Yaratıcı Temalar Tercih Edilmeli? 

 

Düğün fotoğraflarınızda yaratıcı tema tercih etmeniz, en mutlu anınızı daha da unutulmaz ve ölümsüz kılacaktır. Hem sizlerin hem de sonrasında düğün fotoğraflarınızı paylaşmak isteyeceğiniz yakınlarınızın da beğenisini toplamak, ayrı bir mutluluğa yol açacaktır. Zamanı tutmanın mümkün olmadığını bilmek ve ileri ki dönemlerde biraz da olsun tebessüm etmek için yaratıcı temalar gün geçtikçe ilgi odağı olmaya başladı. Bu nedenle unutulmazlığı bir tık daha yukarı taşımak için yaratıcı temalar seçmenin önemi göz ardı edilmemelidir.

 

Aşkın ve romantizmin bir araya geldiği yer hiç şüphesiz İstanbul’dur. Şimdiye kadar binlerce çiftin aşklarını ölümsüzleştirecek düğün fotoğraflarına ev sahipliği yapmış olmasına rağmen hala güncelliğini ve zarafetini koruyan bir şehirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here