Düğün Fotoğraf Sözlüğü

Düğün öncesi düğün fotoğrafçısına karar vermek ve düğün fotoğraflarının çekimini organize etmek aslında sanıldığından daha organize planlanması gereken konulardan biridir. Düğün fotoğrafçınızı seçmeye kalktığınızda beklentinizi doğru anlatabilmek adına düğün fotoğraf sözlüğüne göre fotoğraf çekimi tekniklerinin adına yer verdir.

 

Nikah Çekim

Bu terim neredeyse her  düğün fotoğrafçısının paketinde rastlayabileceğiniz standart çekimlerden bir tanesidir. Eğer düğün  öncesi nişan töreni yapmadıysanız, yada nişanda çalıştığınız fotoğraf stüdyosundan farklı bir stüdyo ile çalışacaksanız nikah çekimleri sayesin de fotoğrafçınızla tanışmanız, anlaşıp anlaşamadığını keşfetmeniz için mükemmel bir fırsat. Ayrıca böylesi bir günde çekilecek fotoğrafları e-posta davetiyelerinde veya düğün mekanı dekorlarında da kullanabilirsiniz.

 

Boudoır  Çekim

Gelin tarafından verilecek bir grup çekici poz, müstakbel eşinize hediye edilmek üzere. Tabii ki bu fotoğraflar düğün albümünüzde yer alamayacak. Sadece eşinize hediye amacıyla kullanılacak.

Bu terim neredeyse her düğün fotoğrafçısının paketinde rastlayabileceğiniz standart çekimlerden bir tanesidir.

 

Geun Portre Çekim

Çok geleneksel bir çekim. Düğün günü gelinin portre fotoğraf çekimi farklı bakış açılarıyla yapılır ve saklanmak üzere yakın aile bireylerine dağıtılır.

 

Dramatik Çekim

Yaratıcı gelin fotoğraflarının kaynağı dramatik çekimler için en önemli unsur doğru bir ışık kaynağına sahip olmak. Eğer düğün gününüzde güneş böylesi bir etki yaratmanıza izin vermiyorsa fotoğrafçınız , kendi ışığınızı yaratmanın bir yolunu bulacaktır. Fotoğrafı seçimi yaparken istediğiniz tarzda çektiği bir veya iki farklı düğünün fotoğraflarını da inceleyip ve sonrasında karar verin. Her fotoğrafçı böylesi büyüleyici sahneleri olan bir günde güzel fotoğraflar çekecektir. iyi bir fotoğrafçı ise inanılmaz karelere imza atacak, düğündeki tüm detayları fotoğraflamayı başaracaktır.

 

İlk Bakış Fotoğrafı

Damadın gelini, gelinlikle gördüğü ilk ani gösteren seri çekim. Bu seri çekimde yer alan fotoğraflar tatlı bir anı olarak saklanacak.

 

Ertesi Gün Çekimi

Eyvah düğün fotoğraflan aceleye geldi. Çok heyecanlıydık, hiçbir şey istediğimiz gibi olmada diyeceğinizi düşünüyorsanız. Düğünün hemen ertesi günü ek bir fotoğraf çekimi için fotoğrafçınızla randevulaşmakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here