Düğün hazırlıkları yapılırken hiç kuşkusuz en önemli aşamalarından biri fotoğraf çekimleridir. Her şey bir rüya gibi gelip geçtiğinde anılarınızdan geriye bu fotoğraflar kalacaktır. İstanbul’da çekimini yapacak olan çiftlerimiz bu açıdan çok daha şanslıdır. İstanbul çekim yapılacak mekanlar konusunda oldukça zengin bir şehirdir. Dilerseniz deniz kenarında ya da bir ormanda dilerseniz tarihi bir mekânda  çekimlerinizi yapabilirsiniz. Avrupa yakası ve Anadolu yakasında çekim yapabileceğiniz en güzel ve popüler mekanlar sizler için hazırlandı.

 

İlgili Link: Düğün Fotoğraf Sözlüğü

 

Avrupa Yakası Düğün Fotoğraf Çekim Mekanları  

 

Atatürk Arboretumu; İstanbul Üniversitesi Ormanlık Fakültesi içerisinde yer alan bu mekan doğa aşığı çiftlerimiz için biçilmiş kaftan gibidir. Büyük bir alana sahip olan mekan, içerisinde küçük göletlere envai çeşit bitkilere ev sahipliği yapıyor. Nefesleri kesen masalsı manzaralarıyla fotoğraf karelerinizi süsleyecektir. Patika yollar, göletler üzerindeki ördekler, köprü ve iskeleler eşsiz kareler yakalamanızı sağlayacaktır.

 

Kilyos; Deniz kenarı çekimi denilince ilk akla gelen yerlerden biridir. Kilyos Karadeniz’e kıyısı olup fotoğraflarınızda harika bir fon oluşturacaktır. Hafta içi bir gün tercih ederseniz daha sakin bir sahil bulabilirsiniz.

 

Galata Kulesi; 528 yıllık tarihiyle Beyoğlu’nda yer alan Galata Kulesi çiftler tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır. Özellikle gece çekimleri kulenin ışıklandırması ile birlikte çok daha mükemmel görünüyor.

 

Yıldız Parkı; Beşiktaş’ta yer alan bu park İstanbul’un içerisinde yaşam alanı bulabilmiş nadir yeşil alanlardandır. İçerisinde Çadır, Malta, Kaskat gibi birçok köşk vardır. Köşklerin bahçeleri  ve yapıları fotoğraflarınızı süsler. Park içindeki göletler, köprüler, ağaç ve çiçeklerin oluşturduğu doğal ortamlar fotoğraflara büyük renk katıyor.

 

Belgrad Ormanı; Sarıyer’de yer almaktadır. Dış çekim konusunda popüler olan bu mekan düğün fotoğrafları çekimlerinde de çok fazla tercih edilir. Temiz havası ve doğa ile iç içe olmasıyla çiftlerin odak noktasıdır. Kışın bembeyaz karlar üzerinde ya da sonbaharda dökülen yapraklar ile çekilen fotoğraflar görenleri büyüleyecektir.

 

İlgili Link: Yaratıcı Düğün Fotoğrafı Nasıl Çektirilir

 

Anadolu Yakası Düğün Fotoğraf Çekim Mekanları  

 

Hidiv Kasrı; Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almaktır. Bulunduğu harika koru içerisinde mimarisi ve boğaz manzarasıyla çiftlerin beğenisini kazanmış bir yerdir.

 

Haydarpaşa Garı; İstanbul’un Kadıköy ilçesinde denize sıfır bir noktada yer almaktadır. Bir tarafta mimarisi, tarihi diğer tarafta boğaz manzarasıyla düğün karelerini unutmaz kılacaktır.

 

Adalar; Burgaz, Kınalı, Büyükada ve Heybeli İstanbul’a bağlı adalar arasındadır. Yeşil doğası, deniz manzarası ve mahallelerindeki şirin evleriyle çekimlerinizi yapabilirsiniz. Ulaşım için vapur ya da deniz taksi kullanabilirsiniz.

 

Beykoz Kundura Fabrikası; Tarihi bir çekim isteyen çiftlerimiz hiç düşünmeden bu mekanı değerlendirebilirler. 1999 yılına kadar faaliyetini sürdüren bu mekan İstanbul’un en eski fabrikalarından biridir. Günümüzde fotoğraf çekimleri, etkinlikler, dizi ve film setleri için kullanılmaktadır. Hem iç  hem de dış mekan çekimi yapmak isteyenler için uygun bir alandır.

 

Düğün hazırlıkları yapılırken hiç kuşkusuz en önemli aşamalarından biri fotoğraf çekimleridir. Her şey bir rüya gibi gelip geçtiğinde anılarınızdan geriye bu fotoğraflar kalacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here