Hangi Mevsimde Hangi Gelinlik

Havası, ışığı ve modası değişik olduğu gibi mevsimine göre gelinlik modelleri de farklı olacaktır. Hangi mevsimde hangi gelinlik giyilmelidir, parlak bir yaz gününde yapılacak düğün ile masum bir sonbaharda yapılacak düğün nasıl farklı ise gelinlikler de kullanılacak aksesuarlar da farklı olmalıdır. Mevsimin şartları düşünülerek seçilen gelinlikler düğün süresince gelin adayını rahat ettireceği için önemli bir konudur. Dünya evine girmenin aşamalarından olan düğün ve düğünün vazgeçilmez parçası ve en özel parçası olan gelinliklerin mevsim şartlarına göre seçilmesi gelinliklerin güzelliklerine güzellik katacak detaylar arasındadır. Gelinlik seçimlerinde zorlanmamak için düğün zamanını mevsim geçişlerine denk getirmemeye dikkat etmek gerekir. Çünkü ara mevsimlerde hangi mevsime göre seçim yapacağını bilemeyen gelinler yanlış tercihte bulunabilirler.

 

İlkbahar ve Sonbahar Gelinleri

Hayatının en özel gününü ilkbahar aylarında yapacak olan gelinler gelinliğini saten, şifon veya tül kumaşlardan tasarlanmış sade gelinlik modellerinden tercih edebilirler. İlkbahar aylarında yağmur yağma ihtimali olduğundan gelinliğin hem açık hem de kapalı alanlarda giyilebilecek tarz modellerden seçilmesi gerekir. Hangi mevsimde hangi gelinlik ve hangi renk aksesuarlar seçilmelidir hususunda ilkbahar için en uygun renkler uçuk pembe, pudra, taş, ten rengi tarzındaki pastel renklerle süslenmelidir. Sonbahar gelinleri ise saten, tafta, ipek ve dantelden üretilmiş askılı ve kollu gelinlik modelleri seçilebilir. Restoran, kulüp ya da balo salonu gibi kapalı alanlarda yapılacak düğün için gelinliğin somon, açık kahverengi aksesuarlar ve minimal modelli abartılı olmayan mücevherlerle renklendirilmelidir.

İlkbahar gelinlikleri nasıldır

Yaz Gelinleri

Hangi mevsimde hangi gelinlik konusunda yaz mevsiminde seçim yaparken dikkatli olmak gerekecektir. Bahçe ya da havuz başında yapılacak olan yaz düğünlerinde seçenekler oldukça fazla olup sırt ve göğüs dekolteli, askısız, mini gelinliklerin renkli taşlarla süslenmiş kabarık olanlarından seçilmesi güzel olacaktır. Yazın teknede düğün yapacak olan gelinler süper mini gelinlikler tercih edebilir. Gelinliklerde taş, pul ve payet süslemelerinde yazın canlı renkleri kullanılabilir.

mevsime göre gelinlik nasıldır

Kış Mevsimine Uygun Gelinlik Modelleri

Her ne kadar yaz, evlilik mevsimi olarak adlandırılsa da son yıllarda kış aylarında da düğünler yapılıyor. Yaz aylarına göre mekan anlamında fazla seçenek olmuyor belki ama kapalı mekanlarda da şık düğünler gerçekleştiriliyor. Birbirinden farklı konsepte ve kış mevsimine uygun gelinlik modellerini de artık gelin adayları rahatlıkla bulabiliyorlar. Düğünün kapalı mekanda yapıldığı ve havanın da soğuk olduğu dikkate alındığında uzun kollu gelinliklerin tercih edilmesi daha doğru oluyor. Ama siz yine de uzun kollu değil de straplez ya da askılı gelinlik giymek istiyorsanız, gelinliğin üzerine bolero ya da kürk ceketler kullanabilirsiniz. Kış düğünlerinde seçilecek kollu gelinlik modelleri, dantelli katmalar ya da bolerolu modeller en uygun olanlarıdır. Son yıllarda kış gelinliklerinde bordo bir kuşak, kırmızı güllerden yapılmış gelin çiçeği, siyah eldivenler gibi kış renklerinden aksesuarlar kullanılmakta olup böylece kış gelinlikleri canlandırılmaktadır. Kısacası istediğiniz gelinliği aksesuarlarla birlikte kış konseptine uygun bir forma sokabilirsiniz. Ayrıca beyaz gelinliği daha canlı hale getirmek için de gelin buketini, kuşağı ve aksesuarları farklı renklerde tercih edebilirsiniz.

Havası, ışığı ve modası değişik olduğu gibi mevsimine göre gelinlik modelleri de farklı olacaktır.

12 YORUMLAR

  1. Aynen katılıyorum sizlere. Havası, ışığı ve modası değişik olduğu gibi mevsimine göre gelinlik modelleri de artık hayatımızda farklı olacaktır. Bu paylaşımın yenı evlenecek genc kızlar ıcın sezonluk gelınlıkler hakkında harıka bır paylasım olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum kalın sağlıcakla…

  2. Gerçekten mükemmel tasarımlar ve harika modelleri ile her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor.Evlenecek herkesin mutlaka ziyaret etmesi gerekli bence.İyi çalışmalar dileklerimle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here