Renkli Gözlü Gelin Adaylarına Makyaj Önerileri

Gelinin düğününde göz alıcı olması ve ışıltısını tam olarak yansıtabilmesi yaptığı makyaj ile gerçekleşir. Doğru makyaj yapıldığında gelinin güzelliğine güzellik katılacaktır. Gelin makyajı yapılırken bazı noktalar dikkate alınmalıdır. Gelinin dudakları kesinlikle aşırı renk olmamalı, daha masum ve hafif, parlak olmayan fakat kendini belli eden renkler kullanılmalıdır. Hafif bir parlatıcı ruj ile yapılan makyaj gelini daha masum gösterecektir. Ten rengine göre ayarlanması gereken allıklar fazla belirgin olmamalı, gölge havası verilerek gelin çekici gösterilebilir. Gelinin gelinliği hafif renkli taşlarla süslenmiş ise far ve ruj rengi bu taşlara göre seçilip mükemmel bir uyum yakalanabilir. Makyaj yapılırken tonları ve tarzı göz rengine göre belirlenir. Renkli gözlü gelin adaylarına makyaj önerileri dikkate alınmalıdır.

 

Gelin Makyajı ve Gözler

Gelin makyajı yapılırken ten rengi, yüz şekli, gelinlik modeli ve taşları dikkate alınsa da en önemli kriter göz rengidir. Doğru bir makyaj ile gelinin ruhunun güzelliğinin yansıdığı gözler meydana çıkarılabilir. Uyumlu bir makyaj yakalamak isteyen gelinler göz renkleriyle uyumlu makyajı tercih etmelidirler. Renkli gözlü gelin adaylarına makyaj önerileri dikkate alınarak makyaj yapılırsa gelin düğün günü bir yıldıza dönüşebilir. Göz rengi kahve olan gelinlere en çok yakışan renkler bordo, gri ve mürdümdür. Bu renkler gözleri ön plana çıkarmakla kalmaz daha büyük görünmesini da sağlarlar. Muhakkak kullanılması tavsiye edilen siyah eyeliner, doğal tonlardaki ruj ve allık makyajı tamamlayacaktır. Daha çok dikkat çekmek isteyen gelinler kırmızı ruj da kullanabilirler.

Yeşil ve mmavi göz makyaji nasil olmali

Yeşil ve Mavi Gözlü Gelinler

Renkli gözlü gelin adaylarına makyaj önerileri içinde en önemlisi yeşil ve mavi gözlülerdir. Yeşil gözlü gelinler lila, mor gibi renkleri kullandığı zaman göz renklerini ön plana çıkarabilirler. Daha sade bir makyaj isteyen yeşil gözlü bayanlar ise kahve ve gri tonlarını kullanmalıdırlar. Gelin adaylarına çok yakışan bu renkler sade güzelliğin temelidir. Dikkat çekici bir görünüme kavuşmak isteyen yeşil gözlü gelin adaylarının makyajlarını bronz ve terracota allıklar, pembe veya açık tonda rujlarla tamamlaması tavsiye edilir. Mavi gözlerini büyük göstermek isteyen gelinler bej ve toprak renklerini kullanmalıdır. Dumanlı göz makyajı da mavi gözleri harika bir göstermektedir. Açık pembe allık, doğal tonlarda bir ruj mavi gelinlerin güzelliğini tamamlamak için yetecektir.

Gelinin düğününde göz alıcı olması ve ışıltısını tam olarak yansıtabilmesi yaptığı makyaj ile gerçekleşir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here