Gelinlik Diktirirken Moda Evine Sorulacak Sorular

Gelinlik, tüm kadınların hayalidir. Modeline karar verirken de dikkatli olunması gerekir. Hele bir de gelinliliğinizi özel diktirecekseniz dikkat etmeniz gereken daha çok şey olacak. Gelinlik diktirirken moda evine sorulacak sorular da çok önemli. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderdiğiniz zaman hem sizin hem de moda evi açısından ortaya daha sağlıklı bir sonuç çıkacaktır. Aklınızdaki gelinlik modelini anlattıktan sonra moda evine soracağınız ilk soru “Bu modeli benim vücuduma göre nasıl uyarlayabilirsiniz?” olacak. Ortak vereceğiniz kararlar doğrultusunda ikinci sorunuz, “Bu gelinliğin maliyeti ne kadar olacak?” Maliyeti de size uyacaksa sonraki sorunuz, “Gelinlik için hangi aralıklarla provaya gelmem gerekecek ve ne kadar bir sürede hazır hale gelecek?” olacak. Bu başlıca sorulması gereken soruları sorup cevapları da aldığınız takdirde gelinliğiniz dikim aşamasında rahat edeceksiniz.

 

Gelinlik Saklama Kutusu

Gelinlik, tüm kadınların hayatları boyunca sahip oldukları en anlamlı kıyafettir. Bu yüzden de satın aldıktan düğün gününe kadar olan süreçte ve düğün sonrasında iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Bu noktada da yardımınıza gelinlik saklama kutuları yetişiyor. Farklı ebat ve özelliklerde birçok gelinlik saklama kutusuna ulaşmanız mümkün. Bu kutuları alırken dikkat etmeniz gereken şey, gelinliğin içindeyken hava alabilecek olması. Şeffaf bir kutu tercih edildiği taktirde de güneş görmeyen bir yerde saklanması gerekecek. Bu kutular sayesinde gelinliğinizi ilk günkü gibi uzun yıllarca muhafaza edebileceksiniz.

Gelinlik, tüm kadınların hayalidir. Modeline karar verirken de dikkatli olunması gerekir. Hele bir de gelinliliğinizi özel diktirecekseniz dikkat etmeniz gereken daha çok şey olacak.

 

Gelinlik Saklama Koşulları Nasıl Olmalı

Uzun süren araştırmalar sonucu aldığınız gelinliğinizi, uzun yıllarca saklamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bu yazımızda gelinlik saklama koşulları nasıl olmalı sorusunun cevabını kısaca vereceğiz. Malum düğün sonrası gelinliğiniz hayli kirlenmiş olacak. Bu yüzden de ilk olarak gelinliğinizi kuru temizlemeye vermeniz gerekecek. Temiz şekilde teslim alacağınız gelinliğiniz saklanmaya da hazır hale gelmiş olacak. Gelinliği ilk günkü gibi muhafaza etmek istiyorsanız, arşiv kutularında asitsiz kağıtlara sararak ya da bir elbise kılıfında saklayabilirsiniz. Saklama süreci boyunca gelinliği belirli aralıklarda havalandırmayı da unutmamanız gerekiyor. Kısacası özenle seçtiğiniz gelinliği hayatınız boyunca yine özenli bir şekilde saklamanız gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here